Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028
Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!
Plán na měsíc květen
Máme tu předposlední měsíc školního roku. Čeká nás opět řada sportovních soutěží, po několika letech jsme pozvali Seiferos a zhlédneme letové ukázky dravců, užijeme si Pohádkovou Barboru, deváťáci obhájí závěrečné práce, řada tříd vyjede do přírody a na outdoorové pobyty, vypravíme se na výměnný pobyt do Egeru a přivítáme návštěvu studentů a vyučujících z Holandska, zájemci si užijí výtvarný kurz Tvořidla.... Je připravena řada dalších akcí, čtěte dále.
Soutěže:
2.5. Mc Donald cup – fotbalový turnaj pro žáky 3. – 5. ročník, zajišťuje J.Škarka, případné finále 9.5.
6.5. kutnohorský turnaj v miniházené pro žáky 1. stupně, zajišťuje P.Lorencová
14.5. atletický víceboj pro žáky 3. – 5. ročníku, zajišťují J. Škarka, E.Votrubová
15.5. Pohár rozhlasu mladší žáci (6. – 7. ročník), zajišťuje J.Škarka, E.Železná
16.5. Pohár rozhlasu starší žáci (8. – 9. ročník), zajišťuje J.Škarka, E.Železná
22.5. krajské kolo soutěže Mladý zdravotník Mladá Boleslav , zajišťuje J.Němečková Růžičková
Další akce školy:
6. a 7.5. fotografování žáků vybraných tříd II. stupně v zahradách GASK podle rozpisu (Fotoateliér Valoušek)
6.- 17.5. obhajoby závěrečných prací žáků 9. ročníku podle rozpisu, zahajuje IX. A
15.5. návštěva studentů a vyučujících z Lorentz Lycea v Arnhemu (Holandsko)
20.5. moderní chemie pro 9. ročník – forenzní analýza, podle rozpisu
21.5. Seiferos - letové ukázky dravců v zahradách GASK, 8,30 hod 1. st., 10 hod II. st., vstupné 80 Kč
21. - 24.5. výměnný pobyt s maďarským Egerem pro zájemce, zajišťuje A.Tyrkasová, Š.Menová
24.5. poslední schůzka školního parlamentu
27. - 30.5. Žižkovská Tvořidla - výtvarný kurz pro zájemce ze 7. – 9. ročníku
31.5. - 1.6. Pohádková Barbora, rozpis bude upřesněn
Akce tříd (zajišťují třídní učitelé):
6.5. turnaj ve vybíjené pro žáky 3. ročníku
2.5. Na den zdravotníkem – základy první pomoci pod vedením paní Kunáškové pro žáky VIII. B
Exkurze na farmu
10.5. I. B, I. D, 16.5. I. A, I. C
15.5. návštěva speciální školy v Kolíně pro žáky III. B
20. - 24.5. projekt Učíme se v přírodě pro žáky II. C a III. B v rekreačním středisku Oáza srdce Horní Bradlo
Focení tříd I. stupně:
21. – 23.5., 29.5. zajištuje fotoateliér Horák
24.5. Praha – výstava Tima Burtona v Obecním domě pro žáky VI. B a VIII.B
27.- 31.5. projekt Učíme se v přírodě pro žáky II. A a III. A, III. D v rekreačním středisku Oáza srdce Horní Bradlo
27.- 30.5. outdoorový pobyt pro žáky IX. D v Hraběticích
27.- 31.5. outdoorový pobyt pro žáky IX. C v Březové
28.5. Knihy Miloše Kratochvíla – program v městské knihovně pro žáky II. B a II. C
30.5. Veletrh vědy – Praha výstaviště pro žáky 8. ročníku (zajišťuje Š. Nováková)