TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Fotogalerie 2016/2017

Přivítali jsme nové prvňáčky

Přivítali jsme nové prvňáčky

Od nového školního roku máme 75 nových školáčků. První den měli vydatnou podporu - doprovodili je maminky, tatínkové, sourozenci, babičky, dědečkové...Ale postupně se osamostatní, všechno se naučí a budou z nich školáci jedna radost. Přejeme jim hodně úspěchů a radosti při práci, spoustu nových kamarádů - hodné a šikovné paní učitelky, které jim budou vždy oporou, už mají.
Výtvarná výstava Letem světem UNESCEM

Výtvarná výstava Letem světem UNESCEM

Minulý školní rok zastřešovalo téma Letem světem UNESCEM - a na toto téma vznikla i krásná výstava výtvarných prací našich šikovných výtvarníků. Určitě si najděte čas a prohlédněte si ji. Můžete si přitom zopakovat, co víte o organizaci UNESCO, které země jsou jejími členy a které památky jsou zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Uvidíte řadu originálních prací, nám se nejvíc líbí senzační deštníky, které jsou instalované u stropu...Velké poděkování patří našim kolegům, kteří výstavu instalovali.
Prvňáčci dávali svůj první gól

Prvňáčci dávali svůj první gól

V pátek 9.9. si naši prvňáčci zasportovali na fotbalovém stadionu v Lorci. Členové fotbalového klubu Sparta pro ně připravili dopoledne plné sportu, pohybu a soutěží. Děti střílely na bránu, do níž se postavil brankář kutnohorského A týmu, skákaly v pytli, jezdily na koloběžce, běhaly,... Všichni si odnesli plno zážitků, spoustu dobrot, svou první zlatou medaili a na pondělní svačinku do školy ještě i meloun.
Páťáci byli spolu po škole

Páťáci byli spolu po škole

V sobotu 10.9. se sešli páťáci z áčka se svojí novou paní učitelkou třídní ve škole - byl pro ně připravený program na vzájemné bližší poznání a seznámení mimo školní lavice.
Exkurze do Vodního domu - III.A a III.C

Exkurze do Vodního domu - III.A a III.C

Horkou středu 14.9. si třeťáci zpříjemnili ve Vodním domě v Hulicích na Želivce. Pobyt zde byl pro ně nejen atraktivní a zajímavý, ale i velmi poučný - je zde naistalováno několik expozic, kde se děti dozvěděly spoustu nového. Návštěvu rozhodně doporučujeme!
Seznamovací víkend v V.C

Seznamovací víkend v V.C

V sobotu 17.9. se páťáci z céčka sešli ve škole se svým novým třídním panem učitelem - byl pro ně připravený program plný her a zábavy, jehož cílem bylo vzájemné bližší seznámení mimo školní lavice. Pracovali ve třídě, sportovali na školním dvoře i v parku před chrámem svaté Barbory a odpoledne se rozcházeli spokojení domů.
Páťáci vystoupili na Gastrofestivalu

Páťáci vystoupili na Gastrofestivalu

V sobotu 17.9. vystoupila třída V.A na Gastrofestivalu, který se konal v prostoru u chrámu svaté Barbory a okolí. Páťáci zahráli hudební pohádku Lotrando a Zubejda, kterou nacvičili minulý školní rok - a nacvičili ji perfektně, moc se nám všem líbila!
Každý svého zdraví strůjce - podpora zdravého životního stylu

Každý svého zdraví strůjce - podpora zdravého životního stylu

V pátek 16.9. se děti z prvního stupně se svými vyučujícími vydaly na Palackého náměstí, kde probíhala akce na podporu zdravého životního stylu a prevence onemocnění civilizačními chorobami. Pro děti byl připravený zajímavý program, při němž se zábavnou formou seznamovaly s důležitými zásadami jak chránit zdraví, v soutěžích si prověřily své znalosti a hlavně schopnosti a šikovnost, naše výborné zpěvačky ze III.A vystoupily v doprovodném programu. Byly připraveny i drobné dárky, které si děti odnesly a budou jim důležité zásady připomínat.
III.B se vypravila do dolu Osel

III.B se vypravila do dolu Osel

Do kutnohorského podzemí - do středověkého dolu Osel - se v rámci výuky člověk a jeho svět v pátek 23.9. vypravila třída III. B. Děti si napínavou exkurzi užily, děkujeme paní Tremlové za pomoc při dohledu nad malými havíři - v perkytlích a v helmách jim to všem moc slušelo...
Exkurze do Vodního domu - IV.B a IV.C

Exkurze do Vodního domu - IV.B a IV.C

Ve čtvrtek 29.9. se vypravili čtvrťáci na velice zajímavou exkurzi do Vodního domu - návštěvnického centra evropsky významné lokality Želivka. Zde je nainstalovaná moderní expozice, která atraktivní formou seznamuje návštěvníky se dvěma tvářemi vody - představuje vodu jako životní prostředí vodních rostlin a živočichů i jako nezbytnou podmínku našeho života. Uvnitř Vodního domu jsme prošli postupně pěti přehlednými sekcemi - Vodní mikrosvět, Pod vodní hladinou, Na břehu řeky, Nekonečná cesta vody a Výlet do historie. V atriu jsme si vyzkoušeli ovládat vodní tok pomocí čerpadel, pump, vodních mlýnků, hrází...Stihli jsme se také přemístit do včelího domečku, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací o pilných včelkách. Bylo to super, domluvili jsme si ještě jeden program na červen, už se těšíme!
Třídy 1.stupně navštívil Bovýsek

Třídy 1.stupně navštívil Bovýsek

V pondělí 3.10. navštívil třídy 1. stupně Bovýsek - maskot projektu Ovoce do škol. Měl pro děti připravený krátký vědomostní test a hlavně zdravou svačinku...
Jablíčkový den v I.C

Jablíčkový den v I.C

Ve čtvrtek 6.10. si užili prvňáčci z céčka projektový den s názvem Podzim plný jablíček. Ráno jsme četli jablíčkovou poštu, celý den jsme plnili úkoly, které nám připravil hrdina knihy O jabloňce. Skládali jsme jablíčka se slovy, ochutnávali jsme ovoce a zeleninu, nechyběl ani matematický kompot - to jsme třídili jablíčka podle výsledků do sklenic s čísly. Projekt nás moc bavil, těšíme se na další!
První letošní shromáždění

První letošní shromáždění

Po roční pauze jsme se vrátili k tradici měsíčních shromáždění - zahájili jsme v pondělí 10.10. s žáky 2. - 4.ročníku. Paní ředitelka děti přivítala, vysvětlila jim, co je etiketa - k tomuto tématu shlédly děti krátký film, zaměřený především na to, jak máme zdravit. V druhé části dostali prostor zástupci čtvrťáků - byli vzorně připraveni, dozvěděli jsme se, co už za měsíc školní docházky stihli. Děkujeme jim!
Výuka plavání ve 2. a 3. ročníku

Výuka plavání ve 2. a 3. ročníku

Součástí výuky tělesné výchovy je již řadu let plavecký výcvik - zahájili jsme ho i letos hned od září. Všechny třídy 2. a 3. ročníku absolvují během prvního nebo druhého pololetí 20 lekcí. Rodiče přispívají na dopravu, škola platí mzdové a provozní náklady.
Druháčci navštívili výstavu ovoce a zeleniny

Druháčci navštívili výstavu ovoce a zeleniny

V pondělí 10.10. se vypravili druháčci do sídla Svazu zahrádkářů na tradiční podzimní výstavu ovoce a zeleniny. Výstava je vždy vzorně připravená a pro nás velmi poučná, chodíme na ni pravidelně už mnoho let. Děti mají možnost vidět spoustu odrůd ovoce a zeleniny a ověřit si všechno, co se v předmětu člověk a jeho svět učily .
Kutnohorské parky objevovali čtvrťáci

Kutnohorské parky objevovali čtvrťáci

V úterý 11.10. se děti ze IV.B a IV.C vypravily do terénu - objevovaly kutnohorské parky, seznámily se i s předky, kteří parky zakládali. Cestou jsme si zopakovali poznávání stromů a práci s mapou. Program připravilo sdružení Pod horami, velmi se nám líbil.
Ve dvou se to lépe táhne - I.C a VIII.C

Ve dvou se to lépe táhne - I.C a VIII.C

V pondělí 17.10. se vypravili osmáci ke svým malým svěřencům do I.C - zahájili tak v letošním roce projekt patronátů velkých nad začínajícími školáky. Připravené měli pohádkové puzzle, vzájemně se seznámili a učili prvňáky zavazovat tkaničky - to bylo překvapení, kolik dětí tuto dovednost ještě neovládá! Asi nosí boty, které nejsou šněrovací - vždyť kdyby je školákovi zavazovala maminka, to by byla pořádná ostuda...
Jak to žije v I.B

Jak to žije v I.B

Prvňáčci chodí teprve druhý měsíc do školy a to byste viděli, co všechno už stihli! Pilně se učí číst, psát a počítat, dozvídají se spoustu nových informací o přírodě, o zdraví, o tom, jak být s druhými dobří kamarádi. Sportují, yyzkoušeli také, jak šikovné mají ručičky a vycestovali na Kačinu na program Lesní detektivové. A aby toho nebylo málo, tak na projektový den pojedou se svými rodiči na kolínské letiště a budou si moci vyzkoušet let v opravdovém letadle! Držíme palce, ať všechno vyjde na jedničku!
Naši maďarští přátelé navštívili Kutnou Horu

Naši maďarští přátelé navštívili Kutnou Horu

Od středy 12.10 do soboty 15.10. jsme měli milou návštěvu - navštívila nás skupina maďarských dětí se svými vyučujícími ze spřátelené školy v Egeru. jako vždy byl připravený zajímavý program - maďarské děti si prohlédly naši školu, navštívily kutnohorské památky - důl Osel, chrám svaté Barbory a Kostnici, páteční dopoledne strávily v Prachovských skalách. Na večery byla naplánovaná diskotéka a bowling. Našim rodičům děkujeme za vzornou péči o maďarské děti, jsme přesvědčeni, že stejně dobře bude postaráno o nás, až se na jaře vypravíme do krásného historického Egeru.
I.D navštívila Dačického dům

I.D navštívila Dačického dům

Za cíl Dačického dům si o projektovém dni vybrala I.C. Děti se zde dozvěděly mnoho nového o historii města, pohrály si se stavebnicemi památek. Největší úspěch měla interaktivní produkce dolu, podlaha, která se propadala...Dětem se program velmi líbil.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání