TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Fotogalerie 2018/2019

Prvňáčci si organizovali výuku sami - I. A

Prvňáčci si organizovali výuku sami - I. A

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 21.2. dostali prvňáčci od paní učitelky pořádnou výzvu - organizovali si totiž poprvé výuku během celého dne sami. Ráno jim paní učitelka předala plán na celý den, vše si vysvětlili a určili si pravidla, která se snažili celý den dodržovat. Děti se opravdu snažily, pracovaly svědomitě, nerušily ostatní...Někteří byli hotoví rychleji, někteří pracovali pomalejším tempem, každý podle svých možností. Při konečném hodnocení si děti přály mít takové dny častěji, paní učitelka jim určitě ráda vyhoví.   

Paní knihovnice navštívily prvňáčky

Paní knihovnice navštívily prvňáčky

Jana Nedvědová

Ve středu 20.2. navštívily prvňáčky pracovnice městské knihovny. Děti pro ně měly připravené krásné čtyřlístky s milými vzkazy a poděkováním. Tématem setkání byly pohádky, děti se dále seznámily s některými pojmy a dostaly další úkol - tentokrát budou malovat sluníčka. Příští setkání proběhne už v knihovně a v červnu pak čeká nejmenší čtenáře velké překvapení...   

Výkony v netradičních disciplínách - 8. ročník fyzika

Výkony v netradičních disciplínách - 8. ročník fyzika

Jana Nedvědová

Hodiny fyziky si osmáci oživili pohybovými aktivitami a následným výpočtem výkonu si upevnili právě probírané učivo. Soutěžili ve třech disciplínách - zvedání lahve, výstupy na židli a krčení nohy se zátěží. Nejprve veličiny změřili (délka ruky, nohy, výška židle, hmotnost lahve) a pak se jednu minutu činili... Následně vypočítali hodnoty výkonu a porovnali se navzájem. A kdo byl tedy nejvýkonnější?      

II. A dostala mokré vysvědčení

II. A dostala mokré vysvědčení

Jana Nedvědová

V úterý 12.2. ukončili druháčci plavecký výcvik. Na poslední lekci měli naplánované kromě dalších vodních činnsotí i závody. Všechny děti absolvovaly plavecký výcvik úspěšně, všechny si na památku odnesly mokré vysvědčení, gratulujeme!   

Plyšáčkový den v I. B

Plyšáčkový den v I. B

Jana Nedvědová

Ve středu 13.2. si prvňáčci přinesli do školy své plyšové kamarády a prožili s nimi celé dopolední vyučování. Nejprve spolu cvičili při tělesné výchově, pak s dětmi počítali, soutěžili s plácačkami, učili se představit se anglicky a účastnili se všech dalších školních činností. Den se všem moc líbil a pro velký úspěch máme pokračování - děti s plyšáky trénují počty na schodech - o kolik je kdo výš a kdo níž. S kamarádem je učení zábava

IV. C vyráběla sněhuláky

IV. C vyráběla sněhuláky

Jana Nedvědová

V pátek 15.2. se IV. C pustila do výroby sněhuláků - ještě honem rychle, počasí za okny vypadá, že jaro je už za dveřmi. Protože zvolená výtvarná technika byla náročná na zručnost, povolala si paní učitelka na pomoc další dospěláky. Děkujeme paní Šafránkové, která posílila naše řady a práci dětí vedla. Všechny děti se již těší na konečný produkt svého snažení, který si odnesou domů....    

Výstavu knihtisku navštívila VI.B

Výstavu knihtisku navštívila VI.B

Jana Nedvědová

V pátek 15.2. navštívila výstavu knihtidku - již podruhé - třída VI. B. Poprvé - před Vánocemi - bylo totiž muzeum ve zkušebním provozu a svoje sbírky rozšířilo. A místo vánočního přání si při této druhé návštěvě vytiskly děti valentýnku...

Ze života III. B

Ze života III. B

Jana Nedvědová

U třeťáků se pořád něco děje...Při pracovních činnostech kromě dalších aktivit pracují děti se stavebnicemi, ve středu 13.2. si užily ochutnávku exotického ovoce a ve čtvrtek 14.2. na svatého Valentýna se vypravily na výstavu knihtisku, kde se seznámily s historií tohoto řemesla a vlastnoručně si vyrobily pro maminky valentýnská přání... 

Valentýnská pošta

Valentýnská pošta

Jana Nedvědová

Na svatého Valentýna jsme si zpříjemnili den valentýnskou poštou - vrátili jsme se k ní po několika letech. Od pondělí 4.2. jsme měli na chodbách schránky připravené na valentýnské vzkazy pro kamarády, kamarádky, vyučující. paní vychovatelky....Ve čtvrtek 14.2. ráno je deváťáci převzali, roztřídili - přitom dodržovali listovní tajemství. Pak si vzkazy pro jednotlivé třídy převzali parlamentáři a předali je adresátům.  Hezký svátek přejeme všem!   

Měříme fyzikální veličiny - VII. A, B

Měříme fyzikální veličiny - VII. A, B

Jana Nedvědová

V hodinách fyziky si sedmáci vyzkoušeli svou zručnost při měření fyzikálních veličin. Úkolem bylo určit druh látky, ze které je těleso vyrobeno. Těleso nejprve zvážili, pomocí odměrného válce určili objem i s příslušnou odchylkou měření. Ze zjištěných hodnot vypočítali hustotu a tu vyhledali v tabulkách, poté určili druh látky. Úkol to nebyl snadný, ale všichni ho zvládli se ctí.  

Únorové shromáždění

Únorové shromáždění

Jana Nedvědová

V pondělí 11.2. se konalo další shromáždění mladších školáků. Paní ředitelka poděkovala dětem za vše, co vykonaly v rámci projektu Laskavec a promítla prezentaci, ve které je zachycené vše, co jsme ve svém okolí vykonali. Příspěvky ze tříd přednesli druháčci - poradili si s vystoupením krásně, byli vzorně připravení, děkujeme jim. Naposledy se s mladšími školáky sejdeme 1.4.       

Zásady první pomoci - IV. A

Zásady první pomoci - IV. A

Jana Nedvědová

Třídy 4. ročníku využily nabídku organizace poskytující zdravotní péči LCC a pozvaly si zdravotní sestřičku, která s dětmi zopakovala zásady poskytování první pomoci. Děti si připomněly, jak se zachovat při dušení, pořezání a také se naučily jak postupovat při poskytování první pomoci člověku postiženému srdečním selháním.

Ptáčkohraní v I. B

Ptáčkohraní v I. B

Jana Nedvědová

Na čtvrtek 7.2. si prvňáčci naplánovali program Ptáčkohraní. 

Druháčci navštívili Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové

Druháčci navštívili Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové

Jana Nedvědová

V úterý 5.2. a ve středu 6.2. se druháčci vystřídali ve Hvězdárně v Hradci Králové. Pro nejmenší školáky je zde připravený program s názvem Poprvé ve hvězdárně. Děti zhlédly pohádku Polaris, která je seznamuje s astronomickými zákonitostmi, jako jsou střídání ročních období, přicházejí na kloub různým záhadám, užijí si spoustu legrace a přitom se mnoho nového dozvědí. S lektorem se pak pobavily o střídání dne a noci, o souhvězdích noční oblohy, společně nalezli Severku, seznámili se s planetami Sluneční soustavy. Děti z II. B a II. C si navíc prohlédly na hvězdárně dalekohledy.  

Chystáme valentýnskou poštu

Chystáme valentýnskou poštu

Jana Nedvědová

Na čtvrtek 14.2., Den svatého Valentýna, jsme připravili opět po několika letech valentýnskou poštu. Na chodbách školy jsou připravené schránky, kam můžeme házet milé vzkazy pro kamarády, kamarádky, paní učitelky, vychovatelky...Deváťáci je 14.2. roztřídí a parlamentáři předají.... Neváhejte, a napište někomu, koho máte rádi, komu chcete zpříjemnit den...Děti z I. B již schránku navštívily...  

Členové HZS zachraňovali poštolku

Členové HZS zachraňovali poštolku

Jana Nedvědová

V pondělí 4. 2. okolo druhé hodiny odpoledne vyjeli členové HZS ČR Kutná Hora směrem k naší škole. Naštěstí u nás nehořelo...Za sítě, které máme spuštěné na fásadě budovy jako ochranu proti holubům, se totiž dostala poštolka. Tam cestu našla, zpět už ne, celé dopoledne se marně snažila ze sítí vysvobodit. Paní ředitelka proto požádala o zásah členy hasičského záchranného sboru. Ti zasáhli ochotně, rychle a účinně - během chvíle byla poštolka na svobodě. Děkujeme!          

Patronát VIII. C a I. C

Patronát VIII. C a I. C

Jana Nedvědová

V pondělí 4. 2. navštívili osmáci "své" prvňáčky. Na programu byly komunikační hry, velcí i malí se při nich společně dobře bavili. Vojtovi Zajícovi děkujeme za pořízení fotodokumentace.   

Naši nejmenší školáci dostali své první vysvědčení - I. B

Naši nejmenší školáci dostali své první vysvědčení - I. B

Jana Nedvědová

Čtvrtek 31.1. byl pro prvňáčky velmi důležitý - vždyť dostali své první vysvědčení!  radost byla veliká, protože všichni dostali samé jedničky. Vysvědčení dostal i jejich maskot Zajda, který putuje každý víkend na návštěvu k jednomu z dětí domů. S ním pak absolvuje všechnu zábavu, kterou si děti užívají ve chvílích volna. A právě z těchto aktivit jsme ho oznámkovali - vše měl na jedničku! Hned, jak dostal vysvědčení, odjížděl Zajda za dalšími zážitky do Maďarska...

 

Píšeme nemocným kamarádům - I. B

Píšeme nemocným kamarádům - I. B

Jana Nedvědová

Bacily řádí i mezi našimi prvňáčky, v I. B chybí téměř třetina dětí.  Aby se jim po škole a kamarádech nestýskalo, napsali jim jejich zdraví spolužáci dopisy s pozdravy a s přáním brzkého uzdravení. Už se moc těšíme, až se mezi nás naši kamarádi vrátí.  

 

Zkoumáme lidské tělo ultrazvukem - III. B

Zkoumáme lidské tělo ultrazvukem - III. B

Jana Nedvědová

Děti ze III. B se v těchto dnech učí o lidském těle, o fungování orgánů, vývoji člověka. Pan Vopěnka jim zprostředkoval velmi silný zážitek. Byl tak laskavý, že do třídy dopravil ultrazvuk. Na vlastní oči jsme měli možnost vidět, jak vypadají životně důležité orgány - srdce, ledviny, plíce. Nejkrásnější ale pro nás bylo vidět miminko, které se na jaře narodí tetě našeho spolužáka - i ta byla tak hodná, že přišla mezi nás. Děkujeme!  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání