TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Rekordy a kuriozity

Kdo je nejlepší v násobilce aneb Žižkovský násobilkoboj

Kdo je nejlepší v násobilce aneb Žižkovský násobilkoboj

V uplynulých dnech jsme měřili svoje síly v malé násobilce - v hodinách matematiky jsme počítali pět minut příklady malé násobilky - kdo více a správně.... V příloze se můžete podívat na výsledky našeho násobilkoboje, jsou rozděleny na 1. a 2.stupeň i na jednotlivé ročníky. Absolutním vítězem je David Doubrava z IX. A, který spočítal v daném časovém limitu 257 příkladů správně - blahopřejeme!
Kdo má nejdelší vlasy ve škole?

Kdo má nejdelší vlasy ve škole?

Nejdelší vlasy ve škole má Sandra - jsou nádherné a obdivujeme je již několik let. Vzali jsme na ně i metr a zjistili jsme, že měří přes 90 cm. Sandra říká, že je pěstuje už od mateřské školy a že péče o ně dá pěkně zabrat. Přejeme, ať jí trpělivost ještě dlouho vydrží!
Kdy jsme se narodili?

Kdy jsme se narodili?

Pátrali jsme, který měsíc a který den je nás nejvíce a nejméně narozeno...Zjistili jsme toto: Nejvíce našich dětí je narozeno v měsíci září (73), hned následuje květen (70) a srpen (68). Nejméně se nás narodilo v březnu (47) a listopadu (49). A který den v měsíci se nejčastěji vyskytuje v naší školní matrice? Je to 26. - tento den se v některém z měsíců narodilo 33 dětí, naopak nejméně 17. - jen 7.
Náš nejmladší účastník SPARTAN RACE

Náš nejmladší účastník SPARTAN RACE

Daniel Kudláček z II. B je - aspoń si to myslíme - náš nejmladší účastník nejpopulárnějších překážkových závodů s názvem Spartan Race. Jedná se o velmi náročnou akci určenou pro opravdu zdatné závodníky a Daneček takový závodník určitě je - běžel už třikrát a z každého závodu má medaili za úspěšné dokončení. Blahopřejeme a přejeme mu ještě hodně povedených startů.
Náš největší student a nejmenší žákyňka

Náš největší student a nejmenší žákyňka

Mezi našimi nejmladšími a nejstaršími žáky je rozdíl 9 let - a také 80 cm! Hledali jsme největší výšky mezi deváťáky a nejmenší mezi prvňáčky. A našli jsme - Martin 195 cm a Sofinka 115 cm! Martin je prý doma největší...A u nás ve škole taky.
Na vánoční besídce zpíval rekordní počet zpěváků!

Na vánoční besídce zpíval rekordní počet zpěváků!

Na letošní vánoční besídce vystoupil rekordní počet zpěváků - sešlo se přes sedmdesát dětí. Tak početný sbor jsme ještě neměli! A když se k nám zpěvákům na závěr přidali herci, tak závěrečný Narodil se Kristus pán neměl chybu! Uvidíme, jestli se nám rekord podaří příští rok překonat!
Největší hrnek na kávu

Největší hrnek na kávu

Pro spoustu nás dospělých je káva důležitý životabudič - možná to máte také tak. Rekordmanem v této oblasti je u nás pan kolega Petr, jeho hrneček na kávu má objem nejméně litr - a on ho poctivě každý den vypije. Navrch přidá ze stejného megahrnku čaj - a pitný režim je splněný na jedničku!

Pátrali jsme ve jménech...

Po dalších zajímavostech jsme pátrali ve jménech a příjmeních. Našli jsme nejdelší jméno a příjmení naší školy - patří Anně Magdaleně Kudláčkové. Naopak nositelů nejkratšího jména je hned několik - Jan Kail, Jan Kurc, Jiří Srb a Jan Váša. Nejčastější chlapecké jméno je Honza - ve škole máme 31 Jendů, nejčastější dívčí jméno je Eliška - dívek s tímto jménem je 19. Nejstarší studentka naší školy je narozená 1.12.2001, nejmladší prvňáček se narodil 15.9.2011 - je to také slečna.
Rekordní počet medailí na shromáždění - třeťáci

Rekordní počet medailí na shromáždění - třeťáci

Na shromáždění vždy vystupují zástupci vybraného ročníku. V prosinci byli na řadě třeťáci. A tak, jako na jejich vystoupení, nám to ještě necinkalo - přinesli desítky medailí a pohárů, které vybojovali v různých sportovních disciplínách. Blahopřejeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů!
Rekordy lidského těla - 5. ročník

Rekordy lidského těla - 5. ročník

Jsme rádi, že nám páťáci přispěli do rubriky rekordy a kuriozity některými velmi zajímavými údaji o lidském těle...V rámci hodin matematiky zjišťovali rozměry lidského těla, zkoušeli si práci s délkovými měřidly. Vyhlášeno bylo 6 kategorií - tři pro dívky a tři pro chlapce. A jak vše dopadlo?
Rychlostní rekordy sedmáků

Rychlostní rekordy sedmáků

Učivo o fyzikálních veličinách zakončili sedmáci hodinou praktických aktivit - v netradičních disciplínách soutěžili o nejlepší čas...
Soutěž o nejlepšího vzorečkáře

Soutěž o nejlepšího vzorečkáře

V posledních červnových hodinách chemie proběhla ještě jedna soutěž - o nejlepšího vzorečkáře. Soutěžilo se 2krát deset minut, v první desetiminutovce jsme luštili název ze vzorečku a v druhé naopak - název jsme převáděli do vzorce. A kdo byl nejlepší?
Téma letošního roku - rekordy a kuriozity

Téma letošního roku - rekordy a kuriozity

Na letošní rok jsme vyhlásili celoškolní téma Nej - rekordy a kuriozity. Zatím marně čekáme na rekordy a kuriozity ze tříd...A tak začínáme sami.
Už jste jedli rohaté muffiny?

Už jste jedli rohaté muffiny?

A teď jedna kuriozita - foto nám dodala IV. B. Ta si totiž na Mikuláše pochutnávala na rohatých muffinech. Kdo rádi pečete, můžete se inspirovat! Prý chutnaly báječně...
Výsledky netradičních disciplín z projektového dne

Výsledky netradičních disciplín z projektového dne

Během celoškolního projektového dne jsme měli možnost vyzkoušet si odhad, obratnost, mrštnost, šikovnost, ohebnost a bystrého ducha během celé řady netradičních soutěží. Jak jsme dopadli? Nejlepší výsledky najdete v následující příloze...

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání