Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Soutěžíme, reprezentujeme 2017/2018

Atletická olympiáda mladšího žactva

Ve středu 20.9. se rozběhly na Olympii atletické soutěže tohoto školního roku. První byla na programu Atletická olympiáda mladšího žactva (ročníky narození 2004 -2005) a přípravek (2006 a mladší). Naši sportovci si odnesli 8 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Nejúspěšnější byli Dominika Nováková (zlato běh 60 m a 800 m) a Jan Němeček (zlato kriket a koule). Gratulujeme!
Atletická olympiáda - starší sportovci

Ve čtvrtek 21.9. se na atletickém stadionu utkali starší sportovci na Atletické olympiádě. Mezi děvčaty - jako vždy - velmi vynikala Kristýna Růžičková z IX. A, mezi chlapci byl nejlepší David Tůma z IX. C. Zde jsou výsledky:
Liga škol - 2. místo

Ve středu 4.10. pokračovaly atletické soutěže Ligou škol. Starší dívky i starší hoši zvítězili, mladší hoši byli stříbrní, mladší dívky vybojovaly třetí místo. V celkovém pořadí škol jsme tentokrát obsadili místo druhé. Blahopřejeme a děkujeme všem sportovcům za reprezentaci školy.
Kutnohorský turnaj v miniházené jsme zahájili 2. místem

V pátek 3.11. byl zahájen letošní turnaj v kutnohorské miniházené. Naše mladší družstvo hrálo výborně a o jeden bod mu uteklo prvenství. Oliver Pektor byl vyhlášený nejlepším hráčem. Hochům gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí do dalších bojů!
Bobřík informatiky

Bobřík informatiky je nová předmětová soutěž, podporovaná ministerstvem školství. Je cílená na běžné žáky se zájmem o svět technologií. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti a přesvědčí se o o tom, že informatika není jen ovládání počítače. Do národního kola, kterého se 15. 11. účastnili i naši osmáci a deváťáci, se podle údajů organizátora zapojilo téměř 80 000 žáků. Testy mají samozřejmě online podobu a konkrétně v naší kategorii Kadet jsme během 40 minut řešili 15 otázek. Soutěž je postupová, těšíme se na výsledky!
Florbal mladší hoši - vítězství a postup do kraje

Ve středu 22.11. se zúčastnili hoši z 1. stupně okresního kola ve florbalu, hrálo se v Čáslavi. Systém turnaje byl následující: dvě skupiny A, B po 4 týmech, ve skupině A zvítězila ZŠ J. Palacha, ve skupině B náš tým. Oba vítězné týmy si zajistily postup do krajského finále. Naše výsledky: Žižkov - Kamenná stezka 10: 3, Žižkov - Žehušice 12:3, Žižkov - Vrdy 4:1. Hochům gratulujeme a přejeme hodně štěstí a přesnou mušku v krajském kole!
2. turnaj kutnohorské miniházené - vítězství!

V pátek 1.12. proběhl 2. turnaj v kutnohorské miniházené. Naši hoši vybojovali tentokrát vítězství - blahopřejeme jim! Oliver Pektor byl i tentokrát vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Přejeme hochům hodně štěstí do dalších bojů!
Starší florbalisté vybojovali bronz!

V pondělí 4. 12. se konalo v Čáslavi okresní finále ve florbale starších chlapců. Naši sportovci vybojovali bronzové medaile, předstihly je týmy ze ZŠ Sadová Čáslav a ZŠ Vrdy. Naopak za sebou zanechali ZŠ TGM Kutná Hora, Gymnázium Jiřího Ortena a ZŠ Zruč nad Sázavou. Blahopřejeme!
I mladší florbalisté vybojovali pohár za třetí místo

Ve středu 6. 12. pokračovala okresní florbalová utkání - tentokrát hráli mladší hoši (6. - 7. ročník). Naši florbalisté vybojovali pohár za 3. místo. Před nimi se umístila ZŠ Jana Palacha a ZŠ TGM, za sebou nechali týmy ze ZŠ Sadová Čáslav, Církevního gymnázia a ZŠ Čáslav náměstí. Blahopřejeme!
Školní turnaj v basketbalu - 6. - 9. ročník

Ve čtvrtek 21.12. jsme uspořádali školní turnaj v basketbalu starších žáků. Hráli čtyřčlenné týmy, v nichž povinně musela být vždy nejméně jedna dívka. V kategorii 6. - 7. ročníků zvítězil tým VI. A ve složení Lukáš Soukup, Nicolas Rakaš, Vojta Tuček, Tadeáš Kovalda, Karolína Čejková, tým posílila Monika Lojková z V. C. Kategorii 8. - 9. ročníků vyhráli hoši z IX. C - Kryštof Zatloukal, David Tůma, Jarda Valeš - tento tým posílila Tereza Pospíšilová z IX. B. Vítězům gratulujeme!
1. místo v matematické olympiádě 5. ročníku

V okresním kole matematické olympiády 5. ročníku zvítězil Petr Martínek z V. C. Jako odměnu za toto vítězství mu poslal organizátor soutěže sluchátka - Péťa byl spokojený, říkal, že sluchátka se hodí. Blahopřejeme mu a přejeme i další úspěchy!
Vítězství v okresním kole německé olympiády

Ve čtvrtek 8.2. se konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce. V kategorii osmých a devátých ročníků vybojovala vítězství Kateřina Trousilová z VIII. A, druhá naše soutěžící, Antonie Jiránková z IX. C, obsadila páté místo. Oběma děvčatům blahopřejeme, děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů!
Malí florbalisté byli v kraji pátí

26.1. se malí florbalisté ( 3. a 4. ročník) vypravili do Prahy do krajského kola - probojovali se tam po vítězství v kole okresním. Tým byl značně oslabený - dvě opory chyběly, přesto si kluci vedli výborně a vybojovali páté místo. Družstvo hrálo ve složení Pavel Tvrdík, Jakub Šlais a Štěpán Blahník ze IV. C, Matyáš Pospíšil a Jáchym Hladík ze IV.B, Matouš Klouček ze III. D a Patrik Vodička ze III. B. Blahopřejeme a přejeme další úspěchy!
Anička, Vítek, Ivanka, Verunka a Kája byli oceněni v anketě Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory 2017

Ve středu 14.2. byli na slavnostním galavečeru v Tylově divadle vyhlášeni nejúspěšnější sportovci Kutné Hory za rok 2017. Měli jsme velikou radost, když jsme se dozvěděli, že v mladších kategoriích se mezi oceněné probojovali i naši žáci. V kategorii jednotlivci do 12 let byli oceněni Anička Náhlovská z V. B (Fit Art Aerobic& Dance, sportovní aerobik) a Vítek Kosina ze VII. A (TJ Sparta Kutná Hora, kuželky). V obou týmových kategoriích do 12 i do 18 let byly oceněné mažoretky Scarlett a mezi nimi Ivanka Zemanová I. B, Verunka Čermáková V. A a Kája Lupínková VIII. C. Sportovcům blahopřejeme k tomuto velkému úspěchu a přejeme, ať jim sport přináší radost a ať se jim i nadále výborně daří!
Školní kolo recitační soutěže - mladší kategorie

Ve středu 21. 2. odpoledne po vyučování se konalo školní kolo recitační soutěže. Zaznělo spoustu krásných básní, všem recitátorům patří poděkování, byli vzorně připraveni. Porota neměla jednoduché rozhodování - a jak nakonec rozhodla? Kdo bude školu reprezentovat 8. 3. na oblastní přehlídce v Tylově divadle?
Starší recitátoři

Ve starších kategoriích bývá recitátorů méně, nejinak tomu bylo i letos. I tady měla porota těžké rozhodování....Z každé kategorie postupují do oblastního kola vždy první dva v pořadí - všem budeme 8. 3. držet palce!
Oblastní kolo přehlídky dětských recitátorů - tři postupy do kraje!

Ve čtvrtek 8. 3. se v Tylově divadle sešli mladí recitátoři, aby poměřili svoje síly v oblastním kole přehlídky dětských recitátorů. Naši zástupci byli velmi úspěšní. Vítězství ve svých kategoriích vybojovaly Anežka Zajícová z V. D a Patricie Wichová ze VII. A, druhé místo patřilo Anně Pajerová ze III. B a třetí příčku obsadila Adéla Chocholová ze III. A. Anežka, Anička a Patricie postupují do kola krajského. Všem, kteří reprezentovali naši školu v divadle, děkujeme, oceněným blahopřejeme ke krásnému umístění a postupujícím přejeme hodně štěstí v kole krajském!
Okresní kolo v basketbalu - 4. místo

Ve čtvrtek 8. 3. se vypravili naši starší basketbalisté do Čáslavi - hrálo se okresní kolo. Našim hráčům tentokrát chybělo pověstné štěstí - ve finálovém utkání, které sehráli s týmem ZŠ Sadová, bylo skóre 10:14 a to znamenalo, že tentokrát hoši odjeli bez medaile. Obsadili ale krásné čtvrté místo mezi jedenácti zúčastněnými týmy - blahopřejeme!
Další vítězství v turnaji v miniházené

V pátek 16.3. se konal třetí turnaj kutnohorské miniházené. Naši nejmladší házenkáři zvítězili, David Šklíba ze III. B byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Gratulujeme Davídkovi i celému týmu!
Výsledky školního kola matematického Klokana

V pátek 16. 3. jsme řešili úlohy mezinárodní matematické soutěže Klokan. A kdo byli u nás nejlepší cvrčci, klokánci, benjamíni a kadeti?

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání