Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Soutěžíme, reprezentujeme 2018/2019

Finále Target sprintu v Čáslavi v České televizi

O finále Target sprintu v Čáslavi, kterého se účastnili i naši zástupci, proběhl 27. 6. v ČT krátký dokument. Naši sportovci se v něm krátce mihnou...Dokument, který přibližuje atmosféru závodu a bližší podrobnosti o něm, můžete zhlédnou na následujícím odkazu...

3. místo v Pythagoriádě pátých ročníků

V matematické soutěži Pythagoriáda si nejlépe v okresním kole vedla Hana Votavová z V. A, která v kategorii pátých ročníků obsadila 3. místo. Blahopřejeme!

Čokoládová tretra na Kladně

Ve středu 12. 6. se vypravila skupina nejlepších malých atletů naší školy na čtvrtfinále Čokoládové tretry do Kladna. I přes velmi horké počasí si malí závodníci vedli výborně a předváděli obdivuhodné výkony. Všem jim gratulujeme. Na finále do Ostravy se nominoval Antonín Zubec z I. C - veliká gratulace, budeme držet palce!

V krajském kole atletického trojboje jsme se neztratili...

Ve čtvrtek 23. 5. soutěžili nejmladší atleti v krajském kole atletického trojboje ve Staré Boleslavi. Do krajského kola se probojovala naše dvě družstva jako jediná z Kutné Hory, což považujeme za velký úspěch. Atleti si na krajské úrovni vedli velmi dobře, soutěžilo celkem devatenáct družstev a naši malí sportovci obsadili desáté místo s celkovým počtem 6912 bodů. Blahopřejeme!

V kutnohorské miniházené jsme opět zvítězili

V pátek 24. 5. se posledním turnajem završil 11. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené. Naši házenkáři zvítězili v obou kategoriích a zároveň si přinesli pohár za celkové vítězství. Dětem děkujeme za vzornou reprezentaci školy během celého roku a gratulujeme k dosaženému vítězství!

Plavecko - běžecký pohár - 17 medailí

Ve čtvrtek 23. 5. se vypravila skupina našich sportovců poměřit svoje síly s konkurencí na Plavecko - běžeckém poháru. Výsledek byl vynikající, děti si odnesly celkem 17 medailí. Blahopřejeme!

Pohár rozhlasu - krajské kolo

V úterý 21. 5. se tři družstva našich sportovců vypravila do Kolína na krajské kolo Poháru rozhlasu. Družstvo mladších děvčat zde odvedlo vynikající výkony a zvítězilo. Mladší a starší hoši obsadili místo páté. děvčatům blahopřejeme k tomuto velkému úspěchu a všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Vítězné družstvo soutěžilo ve složení:

Pohár rozhlasu mladších sportovců - postup obou družstev do kraje

V úterý 14. 5. soutěžily v atletických disciplínách na Poháru rozhlasu mladší kategorie chlapců a děvčat. Naši sportovci byli opět vynikající a obě družstva - hoši i dívky - zvítězila, dívky s velikým náskokem tisíc bodů. Gratulujeme k těmto krásným výkonům a budeme držet palce v krajském kole!

Pohár rozhlasu starších sportovců - postup do kraje

V pondělí 13. 5.  pokračovaly atletické soutěže na Olympii Pohárem rozhlasu nejstarších sportovců. Naši chlapci nenašli přemožitele, zvítězili a postupují do kraje - v úterý 21. 5. poměří svoje síly a výkony s atlety Středočeského kraje v Kolíně.  Družstvo děvčat skončilo páté. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Okresní kolo McDonalds Cup - 2. místo

V pátek 10.5. se utkaly fotbalové týmy mladších hochů v okresním kole McDonalds Cupu v Čáslavi. Naši mladí fotbalisté si vedli výbroně a obsadili krásné druhé místo. Gratulujeme!

Blahopřejeme mladým zdravotníkům - 2.místo v okrese

Na pátek 10.5.  připravil Červený kříž oblastní kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Uskutečnilo se v areálu kutnohorského Hasičského záchranného sboru. Soutěžilo devět hlídek z prvního a druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií okresu Kutná Hora. Na děti čekaly opravdu nelehké úkoly, které prověřily jejich připravenost, ošetřovaly realisticky namaskovaná poranění. Naše hlídka se připravovala velmi poctivě v průběhu školního roku a o pár bodů skončila na krásném druhém místě. Školu reprezentovaly Anna Pajerová, Eliška Škarková, Karolína Štifterová, Míša Benešová a jediný mužský zástupce  - Michal Kudlík.

Pěvecká soutěž - 4. ročník a starší zpěvačky

V druhé části soutěže zazpívali čtvrťáci a nejstarší zpěvačky. Tady jsme slyšeli řadu písní zpívaných anglicky, zazněla i slovenština. V nejstarší kategorii (8. - 9. ročník) jsme již nesoutěžili. Kačka Trousilová, Nikola Luňáková a Kája Vilímová jsou totiž vynikající zpěvačky a nemělo by vůbec smysl jejich zpěv hodnotit - ten jsme si prostě vychutnali jako koncert. Všem dětem děkujeme za vzornou přípravu, divákům za perfektní atmosféru, kterou vytvořili, všichni jsme si užili velmi příjemné dopoledne plné hudby. Na nejlepší zpěváky se budeme těšit na Pohádkové Barboře.

Atletický trojboj - postup do kraje

Ve čtvrtek 2.5. pokračovaly na Olympii atletické soutěže, tentokrát se konal atletický trojboj, který je určený pro mladší sportovce. Naši zástupci si vedli výborně, jednotlivá družstva vybojovala první, čtvrté a páté místo. Zlaté družstvo postupuje do krajského kola na Kladno.

Atletický čtyřboj

V úterý 30.4. se za velmi chladného počasí konal na Olympii atletický čtyřboj. Naši sportovci vybojovali v jednotlivých kategoriích řadu medailí... Za výbornou sportovní formu chválili vyučující především Dominiku Novákovou ze VI. C a  Moniku Adámkovou ze VII. A. Jména medailistů uvádíme dále...

Pěvecká soutěž  - 2., 3. a 5. ročník

Pěvecká soutěž - 2., 3. a 5. ročník

Na pátek 3. 5. jsme naplánovali tradiční pěveckou soutěž. V jednotlivých kategoriích vystoupilo celkem téměř sedmdesát zpěváků. Jejich výkony hodnotila porota z řad parlamentářů a práci měla velmi složitou - děti zpívaly krásně, byly vzorně připravené, soutěž měla vysokou úroveň. Byli jsme rádi, že hodnotí děti - sami bychom s pořadím zpěváků měli veliký problém, diplomy by si zasloužili všichni...Ale bohužel všichni vyhrát nemohou, a tak porota rozhodla takto:

4. turnaj  v miniházené - 1. a 2. místo

4. turnaj v miniházené - 1. a 2. místo

V pátek 26.4. proběhl na Klimešce 4. turnaj 11. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené. Starší družstvo jako vždy zvítězilo, mladší házenkáři tentokrát utrpěli jednu porážku a skončili na místě druhém. Nejlepším hráčem turnaje v mladší kategorii byl vyhlášen Michal Hirš, ve straší kategorii Jan Kostrec. Blahopřejeme a držíme palce do závěru turnaje!

Okresní přebor ve vybíjené dívek - 4. místo

Ve středu 24. 4. proběhl na Sokoláku okresní přebor ve vybíjené dívek. Naše páťačky  se držely statečně a do školy přinesly diplom za 4. míisto - celkem soutěžilo osm týmů. Gratulujeme!

Běželi jsme Čokoládovou tretru

V pátek 12.4. poměřili svoje běžecké síly na stadionu Olympia naši nejrychlejší běžci ve věkové kategorii 2008 - 2013. Tratě byly odstupňované a vše bylo jako na opravdových závodech - startovací pistole, měřící zařízení, běžecké dráhy.jen tretry děti nesměly podle pokynů pořadatele mít. Do finále, které se koná na Kladně (termín ještě pořadatel neupřesnil), postupují vždy tři nejrychlejší běžci chlapci a dívky v dané věkové kategorii. Budeme držet palce!

Vyzkoušeli jsme si Target sprint

V úterý 9. 4. si vybraní sedmáci a osmáci vyzkoušeli Target sprint - letní biatlon. Neběželi na lyžích, ale hezky po svých 1100 metrů  a stříleli z laserových zbraní. Střelecké zastávky byly dvě, na sestřelení pěti terčů měli vždy maximálně dvě minuty. Závody nás bavily, bylo krásné počasí a dařilo se nám - nejlepší tři z každé kategorie postupují do finále, které proběhne v Čáslavi 18.6. Gratulujeme a držíme palce!

Vítek Kosina vybojoval 2. a 3. místo na Mistrovství České republiky!

Vítek Kosina z VIII. A vybojoval na Mistrovství České republiky v kuželkách, které se konalo v Kamenici nad Lípou ve dnech 6. a 7. dubna, stříbrnou a bronzovou medaili. Blahopřejeme k tomuto úspěchu a přejeme hodně dalších výborných umístění! Jsme velmi rádi, že se s námi Vítek o tento úspěch podělil.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání