Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Soutěžíme, reprezentujeme 2019/2020

• Administrátor
Atletická olympiáda

Atletické soutěže zahájily na stadionu Olympia tento školní rok atletickou olympiádou - probíhala ve středu 25.9. a ve čtvrtek 26.9.  Ze středečních závodů máme fotodokumentaci, můžete se podívat, kdo z našich sportovců byl nejúspěšnější a odnesl si medaili. Čtvrteční závody se bohužel zkřížily s parlamentářským výletem - ten byl naplánovaný dlouho před tím, než byl stanovený termín soutěže.Někteří proto museli volit mezi závoděním a Hop arénou...

Filip Březina ze VI. A je vynikající lyžař!

Přestože Filip navštěvuje teprve šestou třídu, ve světě lyžování o něm už začíná být slyšet. Naposledy zazářil na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže pořádané Karlovarským krajem ve dnech 19. - 24 .1. Filip si z této olympiády přivezl bronzovou medaili v soutěži družstev ve skicrossu, v jednotlivcích se umístil na 10. místě. Vzhledem k místě bydliště je pro Filípka určitě velice náročné se tomuto sportu na vysoké úrovni věnovat a my mu přejeme hodně sil, úspěchů a hlavně pevné zdraví do dalšího sportování.

Liga škol - celkové vítězství

V pondělí 7.10. pokračovaly atletické soutěže Ligou kutnohorských škol. Naši sportovci byli tentokrát vynikající - družstva v jednotlivých kategoriích vybojovala třikrát zlato (dívky mladší, dívky starší a hoši starší) a jednou stříbro (hoši mladší). Tato skvělá bilance nám zajistila celkové prvenství, které se nám daří hájit již několik let. Velká gratulace a poděkování patří všem sportovcům, kteří se Ligy účastnili.

Nejstarší recitátoři - 6. - 9. ročník

Jak postupujeme do vyššíck kategorií, tím úbývá soutěžících. V kategorii 6. - 7 .ročník vystoupilo 14 recitátorů a v kategorii nejstarší pouhých šest. Ale všichni byli opět vzorně připraveni a porota měla nelehké rozhdování....V kategorii 6 . - 7.ročník postupuje s vítězkou Dominikou Novákovou do okresního kola Zuzana Vraná, protože slečny, které se umístily před ní, budou příští týden na lyžařském výcviku a soutěže se nemohou zúčastnit.

Oblastní přehlídka mladých recitátorů

Ve čtvrtek 27. 2. se konala - jako každý rok - v Tylově divadle Oblastní přehlídka mladých recitátorů. Náš tým se také zúčastnil. Všichni naši recitátoři byli vzorně připraveni, děkujeme jim za čas, který přípravě soutěžních textů věnovali. Výkon Kláry Maryskové ze II. B ocenila porota čestným uznáním - gratulujeme a všem děkujeme za krásnou reprezenaci školy!

Pohár hejtmana středočeského kraje - vítězství a postup do kraje

Ve čtvrtek 7.11. se hrál na Klimešce Pohár hejtmana středočeského kraje ve florbale, své síly poměřili mladí florbalisté ze 3. – 5. ročníku. Náš tým zvíztězil a vybojoval si tak postup do krajského kola, které proběhne 21. listopadu v Mělníku. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí!

Přespolní běh - dvě družstva postupují do kraje

Ve čtvrtek 3.10.  se konal přespolní běh. Naši sportovci si odnesli řadu medailí, družstva dívek 3. -  5.ročníku a chlapců 6. - 7.ročníku postupují do krajského kola. Gratulujeme!

Školní kolo recitační soutěže - kategorie 4. - 5. ročník

V této kategorii soutěžilo celkem 21 vzorně připravených recitátorů, někteří se soutěže účastní opakovaně, přednes všech dětí jsme si užili. A výsledky?

Školní kolo recitační soutěže - nejmladší kategorie

Ve středu 19.2. se konalo školní kolo recitační soutěže. Porota má vždy nelehký úkol - vybrat nejlepší recitátory, kteří pak reprezentují školu na oblastní přehlídce mladých recitátorů v Tylově divadle. Ta se koná příští čtvrtek, 27.2. Do Tylova divadla postupují vždy dva nejlepší z každé kategorie.

Turnaj ve vybíjené

Ve čtvrtek 14.11. jsme uspořádali pro žáky 2. - 4. ročníku turnaj ve vybíjené. Malí sportovci bojovali nadšeně, v duchu fair play, nejraději by byli na hřišti všichni , ale to opravdu nebylo možné, počet členů jednotlivých družstev byl samozřejmě omezený. A vítězné třídy? II. A, III. D a IV. B. Gratulujeme!

Vánoční basketbalový turnaj - již 3. ročník!

Ve středu 18.12. proběhl již třetí ročník vánočního baskatbalového turnaje žáků šestého až devátého ročníku. Účastnilo se ho 15 tříd, celkem 110 hráčů. A jak se týmy umístily?

Vynikající výsledky v okresním kole olympiády v anglickém jazyce - vítězství a 3. místo

Ve středu 19.2. jsme měli velikou radost. Konalo se okresní kolo olympiády v anglickém jazyce a naši zástupci přinesli oba diplomy a poháry za krásná umístění. Ve starší kategorii zvítězila Anežka Marešová z IX. A a postupuje do kola krajského na Kladno. Mezi mladšími angličtináři vynikl Matyáš Kocourek ze VII. A, který vybojoval 3. místo. Oběma gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zvítězili jsme i v 2. turnaji v Kutnohorské miniházené

V pátek 13.12. proběhl 2. turnaj v Kutnohorské miniházené. Oba naše týmy opět zvítězily, Jiřík Hanuš byl vyhlášený nejlepším střelcem, Eliška Rudolfová nejlepším brankářem. Gratulujeme dětem, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů.

1. místo v matematické olympiádě 5. ročníků

1. místo v matematické olympiádě v kategorii 5. ročníků vybojoval Štěpán Hladík z V. A. Gratulujeme!

1. turnaj  Kutnohorské ligy v miniházené jsme vyhráli

1. turnaj Kutnohorské ligy v miniházené jsme vyhráli

V pátek 15.11. zahájiíl 12. ročník turnaje Kutnohorské školní ligy v miniházené. Naši malí sportovci do něj vstoupili výborně - zvítězila obě  družstva. Eliška Rudolfová (kategorie 1. - 3. ročník) si navíc odnesla ocenění pro nejlepšího brankáře a Natálie Svobodová (kategorie 4. - 5. ročník) diplom pro nejlepšího hráče. Gratulujeme mužstvům i děvčatům k výborným výkonům a přejeme, ať se daří i nadále!

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání