Školní družina v roce 2019/2020

• Administrátor
Děti dětem

V úterý 3.3. po obědě sehrály děti ze školní družiny dvě představení O koblížkovi pro své spolužáky na hlavní budově. Dramatizaci pohádky secvičovaly týden a odměnou jim byl velký potlesk.

ÚNOR ve školní družině

Tento měsíc se nesl v duchu sportu (štafeta, jóga,cvičení) a mimo jiné jsme také vyhlásili na celodružinovém shromáždění vítěze výtvarné soutěže Oblíbené zvířátko.

Pohádka v ŠD

V pondělí za námi přijelo divadélko Šehrezáda s pohádkou O méďovi Kulíškovi.

Výlet do Olomouce

Děti ze školní družiny jeli v sobotu Leo Expressem do Pevnosti poznání v Olomouci.

KARNEVAL II.část

...ještě pár fotek...

KARNEVAL

V pondělí 27.ledna se konal v aule školy oblíbený karneval školní družiny. Mezi 150 maskami jsme mohli najít mimoně, ledovou královnu, doktora, víly, piráty, různá zvířátka a mnoho dalších postav. Celý program plný tance, bonbónového krupobití a přehlídek masek obohatilo vystoupení sportovního kroužku.

Spaní ve družině

V pátek 24.ledna spali prvňáčci ve družině a také kromě jiného prošli stezkou odvahy, za jejíž splnění získali pěkné odměny.

Sovičky v knihovně

Ve středu 22. ledna oddělení Soviček ze školní družiny navštívili městskou knihovnu, kde je čekalo spousta her vytvořených na základě knížek autorky Ester Staré.

Cvičíme jógu

Ve školní družině se děti naučily nové cviky, při kterých si pořádně protáhly tělo.

Zpívání s Ferdou

První lednový týden ve družině děti zahájily již tradičním zpíváním u mraveniště na dětském hřišti. Veselé písničky doprovodila hrou na kytaru paní vychovatelka z oddělení Ferdů. Počasí nám přálo, tak jsme si páteční odpoledne pořádně užili.

Vánoční andělská pohádka

Ve středu za dětmi ze školní družiny přijelo divadélko Šeherezáda s krásnou vánoční pohádkou, kterou nás provázel nezbedný anděl.

Zdobení stromku u chrámu sv.Barbory

V pondělí 9.12. děti ze školní družiny vyzdobily vánoční stromek, který se nachází u chrámu sv. Barbory.

Návštěva chrámu sv.Barbory

Předvánoční procházku si děti ze školní družiny zpestřily exkurzí do katedrály sv.Barbory, kterou si doplnily pověstmi o hornících a sv.Barborce a také o chrličích na chrámu.

Pírka pro andělská křídla

Děti ze školní družiny se zapojily do projektu Andělská křídla, který pořádá DDM Kutná Hora. Namalovaly celkem 208 peříček.