Řád parlamentářů

1. Zvolený parlamentář je povinen se pravidelně zúčastňovat všech řádných i mimořádných jednání parlamentu,v případě nutnosti se omluvit a sjednat za sebe náhradu.

2. Průběh schůzky řídí předseda

3. Nejsme třídní nadřazená moc

4. Členové se hlásí o slovo zvednutím ruky

5. Mluví pouze ten, komu předseda udělil slovo.

6. Všichni parlamentáři mají navzájem zcela rovnoprávné postavení, v případě hlasování platí 1 parlamentář = 1 hlas. Přítomní dospělí hlasovací právo nemají.

7. Členové přicházejí na schůzky s podněty a návrhy, které vyplynou z třídních debat.

8. O návrzích je v parlamentu hlasováno. V případě rovnosti hlasů je hlas předsedy rozhodující.

9. V případě, že práce parlamentu bude pouze formální, může ředitel školy jeho činnost kdykoliv ukončit.

10. Parlament nebude zasahovat do školních záležitostí, jejichž rozhodování a posuzování patří do pravomocí vedení školy