TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Nabídka příměstského tábora - oddíl házené

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. června v 11:52

Vážení rodiče, milí žáci, na žádost TJ Sparta Kutná Hora - oddíl házená, zveřejňujeme nabídku příměstského tábora. Podrobnosti najdete na následujícím odkazu.... 

Nošení ochrany dýchacích cest od úterý 8. 6.

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. června v 19:15

Vážení rodiče, milí žáci, s velkou radostí vítáme rozhodnutí, že od úterý 8. 6. můžeme s dětmi odložit během vyučování ochranu dýchacích cest. Pro přestávky a veškerý pohyb ve společných prostorách školy (chodby, toalety, šatny,...) se režim nemění a povinnost nošení roušek a respirátorů zde zůstává. Děkujeme.     

Plán na měsíc červen

Plán na měsíc červen

Jana Nedvědová

Vloženo: 2. června v 20:09

Vážení rodiče, milí žáci, s velkou radostí zveřejňujeme plán na měsíc červen, tento školní rok je to teprve třetí měsíční plán v pořadí...Kromě níže uvedených akcí chystají třídní učitelé řadu výletů a výšlapů, vše teprve dolaďují, protože do poslední chvíle nebylo jasné, zda budeme moci s dětmi vyrážet nebo ne. O těchto akcích vás budou třídní učitelé informovat indiiduálně.  

Nabídka dalšího běhu prázdninové Veselé vědy

Nabídka dalšího běhu prázdninové Veselé vědy

Jana Nedvědová

Vloženo: 31. května v 20:07

Vážení rodiče, milé děti, pro velký zájem otvírají naši vyučující další běh příměstského tábora Veselá věda, který se bude konat o hlavních prázdninách v laboratoři a dalších prostorách naší školy. Pokud máte zájem, otevřete si přiložený informační leták se všemi podrobnostmi a pokyny.  

Potvrzení o negativním testu dítěte škola nevydává

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. května v 13:35

Vážení rodiče, o negativním výsledku testu vašeho dítěte škola potvrzení pro účely účasti na volnočasových aktivitách nevydává. Podle rozhodnutí MŠMT a MZ tuto skutečnost dokládá rodič poskytovateli služeb čestným prohlášením. Platnost antigenního testu prováděného samoodběrem je 72 hodin. Děkujeme za pochopení. V příloze najdete přílušné opatření.    

Sportovní den u čtvrťáků

Sportovní den u čtvrťáků

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 12:31

V souladu s doporučením MŠMT k návratu žáků do škol po distanční výuce se snažíme v maximální možné míře využívat pobyt venku a zařazovat pohybové aktivity. Proto se čtvrťáci v pondělí 14.6. vypravili na celý den na Sokolák, kde pro ně paní učitelky připravily sportovní den. Jaké všechny disciplíny vyzkoušeli si můžete prohlédnout na fotkách - užili si fotbal, florbal, vybíjenou, přehazovanou, skok do písku, běhy, švihadla, míče.  Když už sportu bylo moc, došlo samozřejmě i na odpočinek.... 

Rafty vyzkoušeli čtvrťáci z áčka

Rafty vyzkoušeli čtvrťáci z áčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 12:02

Na pátek 11.6. naplánovala paní učitelka ze IV. A pro své svěřence pořádné dobrodružství - rafty na Sázavě. Spousta dětí byla na vodě poprvé, takže očekávání byla veliká....Plulo se z Českého Šternberka do Ledečka, každý raft měl jednoho až dva lodivody z řad rodičů, kterým tímto velice děkujeme za pomoc, bez jejich účasti by výprava nebyla možná. Došlo i na koupel - dobrovolnou či nedobrovolnou....Zážitek ale děti rozhodně mají veliký a věříme, že se k vodě budou vracet...je tam totiž krásně. Plavbou paní učitelka zakončila symbolicky celoroční projekt Stroj času.   

Pasování na čtenáře v I. C

Pasování na čtenáře v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 8:30

Radost z pasování na čtenáře měly i děti z céčka. Všichni prvňáčci dostali na památku na tento slavnostní den knihu spisovatelky Michaely Fišarové a ilustrátorky Anety Žabkové První školní výlet.  Kniha je určena výhradně pro tento celorepublikový projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka a nelze ji v běžném knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Přejeme dětem, ať je čtení baví! 

 

Prvňáčci už jsou čtenáři - I. B

Prvňáčci už jsou čtenáři - I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 7:54

Pondělí 14.6. a v úterý 15.6. bylo pro naše prvňáčky slavnostní -  byli totiž pasováni na čtenáře. Tento krásný obřad se každý rok koná v kostele svatého Jana Nepomuckého a pro všechny kutnohorské prvňáčky ho chystá Městská knihovna v Kutné Hoře. Pasování je vždy silný zážitek pro děti, rodiče i paní učitelky. Následující fotky zachycují prvňáčky z béčka...   

Sedmáci zdraví od Kosího potoka

Sedmáci zdraví od Kosího potoka

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. června v 20:15

Od pondělí 14. 6. tráví sedmáci z céčka čas v malé vísce Michalovy Hory, která je jediným ostrůvkem civilizace v přírodním parku Kosí potok. Sedmáci tu bydlí na zrekonstruované faře a pilotují projekt Venkovní elektromechanická experimentální laboratoř. První den se děti seznámily s částmi elektrického obvodu a vyzkoušely si jejich zapojování. Druhý den je čekala náročná práce - seznámili se s vyrobeným vodním kolem, pak ho za značného úsilí hochů dopravili ke Kosímu potoku a tam ho v proudu vody sestavovali....Podle slov paní učitelky dlouho a se zapojením všech sil našich chlapců. Děvčata se mezitím brouzdala v potoce, vše sledovala a kluky podporovala. Experiment se zdařil, energie byla vyrobena, žárovky se rozsvítily....Ve středu se vše již jen zhodnotí a jede se zpět domů. Přejeme šťastnou zpáteční cestu!        

Školní výlety zahájeny - druháčci v Herolandu

Školní výlety zahájeny - druháčci v Herolandu

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. června v 13:40

Jsme moc rádi, že poslední dny školního roku můžeme dětem zpříjemnit školními výlety. Zahájili je druháčci, kteří  se ve čtvrtek 10.6. vypravili do dětského parku nedaleko Kutné Hory - do Herolandu. Užili si tady spoustu zábavy a pohybu, vyzkoušeli všechny atrakce a odpoledne se spokojení vraceli domů.  

Lucie Málková je mistryní republiky v aerobic freestylu

Lucie Málková je mistryní republiky v aerobic freestylu

Jana Nedvědová

Vloženo: 9. června v 13:58

Lucie Málková ze VII. C je velice nadaná zpěvačka, kterou vždy prosíme o pěvecké vystoupení na některé z našich akcí. Kromě toho je nadaná i pohybově, roky se věnuje gymnastice a je členkou oddílu Fit studia Jitky Brachovcové. Její talent byl kromě jiného oceněný na Mezinárodním mistrovství IBFF FIT Kids ČR, které se konalo v sobotu 5. 6.2021 v BB aréně Praha, kde se Lucie stala mistryní České republiky ve free style aerobicu. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.   

Mimoškolní úspěch našich mladších atletů

Mimoškolní úspěch našich mladších atletů

Jana Nedvědová

Vloženo: 9. června v 13:29

Řada našich školáků se ve volném čase věnuje atletice, jsou členy atletického oddílu SKP Olympia Hora. Pravidelně se účastní soutěží a je za nimi řada krásných umístění. Tuto neděli, 6.6., závodili v Nymburce a opět neodjeli s prázdnou. S námi se podělili o radost z vítězství ve štafetě 8 x 200 metrů, kterou běželi Vladimír Málek, Pavel Málek, Jan Bureš, Sofie Cibulková a Barbora Kunášková (ostatní běžci nejsou z naší školy). Matěj Samuel Tvrdík si odvezl stříbrnou medaili za hod raketkou,Jan Bureš stříbro za skok do dálky a bronz za hod raketkou, Sofie Cibulková 2. místo v dálce a 3.místo ve sprintu na 60 metrů. Celkově kutnohorský tým přebor vyhrál. Gratulujeme a přejeme spoustu dalších vítězství!      

Pozvánka na schůzku pro rodiče i budoucí žáčky

Pozvánka na schůzku pro rodiče i budoucí žáčky

Jana Nedvědová

Vloženo: 1. června v 13:59

Vážení rodiče, srdečně vás i vašeho budoucího prvňáčka zveme na první setkání s třídní paní učitelkou, které se koná ve čtvrtek 17. 6. od 17 hodin v jednotlivých třídách. Počítejte prosím asi s hodinou, kterou strávíte u nás ve škole. Všechny čtyři první třídy se nacházejí ve II. patře budovy školy, I. A, B, C vlevo, I. D vpravo. Děti se nejprve seznámí s vyučujícími, pak si je převezmou paní vychovatelky a asistentky a bude prostor pro krátké informační setkání vás rodičů s třídními učitelkami. Prosíme, aby dítě doprovodil pouze jeden zákonný zástupce, děkujeme za pochopení. Na vaši emailovou adresu vám do pátku 4.6. přijde pozvánka do konkrétní třídy, z důvodu GDPR nebudou seznamy tříd zveřejňovány vyvěšením před školou nebo.zde na webu. Těšíme se na viděnou. 

 

Třeťáci z áčka měli pestrý program

Třeťáci z áčka měli pestrý program

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. května v 13:14

Třeťáci z áčka mají za sebou řadu zajímavých aktivit. Realizovali další projekt, tentokrát na téma dětem velice blízké: Živočichové - obratlovci (ptáci, savci, ryby, obojživelníci a plazi).  Skupiny si téma prezentace vylosovaly, mohly ale mezi s sebou pokud chtěly měnit. Jako vždy je paní učitelka velice chválila, že pracují pěkně,dělají veliké pokroky a učí už prý i paní učitelku, když pokládají zajímavé hádanky a prezentují různé zajímavosti... Třída se také vypravila na výstavu výtvarných prací odevzdaných do soutěže Nejkrásnější louka, ve které byla oceněná práce Terezky Novotné - odměnu přišel do školy předat pan místostarosta. Blahopřejeme! 

II. A absolvovala v knihovně večerníčkový program

II. A absolvovala v knihovně večerníčkový program

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. května v 12:47

Kromě prvňáčků absolvovali večerníčkový program v městské knihovně také druháčci. I oni si vyzkoušeli, jak znají večerníčkové pohádkové postavy, zasoutěžili si a zahráli hry. Čas zbyl i na prohlížení knih a četbu. Dětem se program moc líbil,  zůstaly by v knihovně klidně celý den...

Svět zvířat a rostlin zkoumali čtvrťáci z déčka

Svět zvířat a rostlin zkoumali čtvrťáci z déčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. května v 13:40

Děti ze IV. D zpracovaly krásné prezentace zaměřené na svět zvířat a rostlin. Celý měsíc vyhledávaly informace  na daná témata a třídily je. Své spolužáky pak seznámily se zajímavostmi ze světa plazů, ryb a hmyzu, vyzdvihly nutnost ochrany přírody. Děti prezentovaly velmi zajímavě a dozvěděly se spoustu nového. Od nás letí velká pochvala za dobře odvedenou práci.  

Ve výtvarné soutěži O nejkrásnější louku uspěla Terezka Novotná ze III. A

Ve výtvarné soutěži O nejkrásnější louku uspěla Terezka Novotná ze III. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. května v 12:58

Komise životního prostředí s podporou Města Kutná Hora vyhlásila pro děti základních škol výtvarnou soutěž s názvem O nejkrásnější louku. Do soutěže posílaly děti své obrázky a komise z nich vybrala ty, na jejichž základě budou vyrobeny plakátky a informační cedulky k označení nesečených ploch a prostranství v Kutné Hoře.  Zároveň budou všechny přijaté práce od 17.5. do konce května instalované na nádvoří Vlašského dvora jako venkovní výstava. Pokud najdete chvíli času, zastavte se a prohlédněte si, než na obrázcích zanechá počasí svou stopu. Terezce gratulujeme a přejeme jí ještě spoustu dalších krásných obrázků.   
 

Prvňáčci navštívili knihovnu - I. A, I. B

Prvňáčci navštívili knihovnu - I. A, I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. května v 13:15

Hned jak to situace dovolila, vyrazili prvňáčci do knihovny. Bylo pro ně připraveno lákavé téma Večerníčky máme rádi. Děti nejprve pracovaly s postavou Večerníčka, který se na nás usmívá z televize každý večer. Dále poznávaly pohádkové postavičky, jejich jména, typické vlastnosti, místo, kde bydlí nebo v jakém večerníčku se objevily. Děti si tak např. vzpomněly na les Řáholec, rybník Brčálník nebo na chaloupku z mechu a kapradí. Prvňáčci také využili své čtenářské dovednosti při čtení ukázek z pohádek nebo při volném listování vybranými knihami. Odměnou jim tak bude červnové slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.

III. C si prošla naučnou stezku

III. C si prošla naučnou stezku

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. května v 11:16

V úterý 11.5. využila III. C krásné teplé jarní počasí a vypravila se s paní učitelkou a paní asistentkou na Královskou procházku. Zde je nainstalovaná  velmi hezká naučná stezka, kterou si děti celou prošly. 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání