TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Pozvánka na konzultační hodiny - odkazy na rezervaci času

Jana Nedvědová

Vážení rodiče, srdečně vás zveme na konzultační hodiny (5. - 9. ročník), které jsou naplánované na pondělí 25.11. od 16 do 19 hodin s rezervací času a na úterý 26.11. od 16 do 18 hodin bez rezervace času. Účast dětí je velmi vítaná. Paní učitelky I. Komárková, H.Parkanová a E.Železná budou přítomné pouze v ůterý.   

Vánoční zpívání - vždy ve středu ráno

Jana Nedvědová

Vánoční zpívání jsme zahájili ve středu 6.11., pokračovat budeme každou středu ráno do 11.12.  Pokud jste zkoušku poprvé nestihli, nic se neděje, přijďte příště. Pak už je ale třeba chodit pravidelně - repertoár není tentokrát úplně lehký, musíme se na vystoupení dobře připravit.  Těším se na viděnou!  

Schůzka školního parlamentu - 29.11.

Jana Nedvědová

Další schůzka školního parlamentu se koná v pátek 29.11., jako vždy v 7,15 hodin v hudebně. Přijďte všichni, těšíme se na viděnou.  

Program na měsíc listopad

Program na měsíc listopad

Jana Nedvědová

Co vše nás společně čeká v listopadu si můžete přečíst dále...Jako vždy bude shromáždění, mladší školáci půjdou do kina, starší pojedou na muzikál, proběhne řada exkurzí, zahrajeme si florbal, házenou a vybíjenou, zahájíme setkávání s Idou v rámci primární prevence a začneme se připravovat na Vánoce - zahájíme vánoční zpívání a zúčastníme se sedlického jarmarku. V závěru měsíce se sejdeme na společných konzultacích s rodiči. .  

Výsledky hlasování v projektu Školní participativní rozpočet

Jana Nedvědová

V týdnu od 11.11. proběhlo hlasování v rámci projektu Školní participativní rozpočet. Celkem jsme mezi 16 nápadů rozdělili 2093 hlasů A jak vše dopadlo? 

Tonda Obal na cestách

Tonda Obal na cestách

Jana Nedvědová

V pondělí 18.11. se 14 tříd převážně I. stupně zúčastnilo hodinového programu o třídění odpadu Tonda Obal na cestách. Děti si během velmi podrobné prezentace společně s lektory připomněly a rozšířily znalosti o tom, jak, kam a proč se odpad třídí, a co se z něj dále vyrábí, prohlédly si  vzorky recyklovaných materiálů., osahaly si je a rozhodovaly, do kterých kontejnerů obrázky odpadů patří. Na chodbách školy jsou nově umístěné nádoby na tříděný odpad - doufáme, že v nich budou končit ty správné materiály.       

30 Pád železné opony - deváťáci

30 Pád železné opony - deváťáci

Jana Nedvědová

V pondělí 18.11. se zúčastnili deváťáci již 15. ročníku projektu Měsíc filmu na školách - Příběhy bezpráví. Letos byl věnován 30. výročí listopadové revoluce v roce 1989, toto důležité období v historii našeho státu nám  přiblížily filmy Z dopisů psaných přes železnou oponu a Z deníku Ivany A.  

1. turnaj  Kutnohorské ligy v miniházené jsme vyhráli

1. turnaj Kutnohorské ligy v miniházené jsme vyhráli

Jana Nedvědová

V pátek 15.11. zahájiíl 12. ročník turnaje Kutnohorské školní ligy v miniházené. Naši malí sportovci do něj vstoupili výborně - zvítězila obě  družstva. Eliška Rudolfová (kategorie 1. - 3. ročník) si navíc odnesla ocenění pro nejlepšího brankáře a Natálie Svobodová (kategorie 4. - 5. ročník) diplom pro nejlepšího hráče. Gratulujeme mužstvům i děvčatům k výborným výkonům a přejeme, ať se daří i nadále!  

Hrajeme si spolu - I. A a I. C

Hrajeme si spolu - I. A a I. C

Jana Nedvědová

I ostatní prvňáčky navštívila Ida s Ludvíkem. Prožili společně dvě hodiny plné her, kde si  děti vyzkoušely, že společnými silami zvládnou všechno lépe a rychleji a uvědomily si, jak je důležité se k sobě pěkně a kamarádsky chovat. Užily si nášlapný chodníček, sklízely a předávaly si řepu, urovnaly vztahy mezi plyšáky, kteří si nechtěly hrát mezi sebou...a přitom se učily čekat, pomáhat si, spojit síly a říci ne. Už teď se těšíme na další setkání!  

Jak se žilo služebnictvu - VIII. A a VIII. C

Jak se žilo služebnictvu - VIII. A a VIII. C

Jana Nedvědová

Ve středu 13.11. se vypravili osmáci v rámci výuky dějepisu na exkurzi na Kačinu. Absolvovali zde program zapsaného spolku Pod horami s názvem Jak se žilo služebnictvu. Programy jsou dotované, doprava je pro žáky kutnohorských škol zdarma, snížené je i vstupné. A jako vždy - byli jsme spokojení i s obsahem. Zpáteční cesta k autobusu byla zkouškou naší odolnosti vůči rozmarům počasí, jak můžete vidět na fotkách...  

Turnaj ve vybíjené

Turnaj ve vybíjené

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 14.11. jsme uspořádali pro žáky 2. - 4. ročníku turnaj ve vybíjené. Malí sportovci bojovali nadšeně, v duchu fair play, nejraději by byli na hřišti všichni , ale to opravdu nebylo možné, počet členů jednotlivých družstev byl samozřejmě omezený. A vítězné třídy? II. A, III. D a IV. B. Gratulujeme! 

VI. B a VI. C na exkurzi ve Všestarech

VI. B a VI. C na exkurzi ve Všestarech

Jana Nedvědová

Archeopark pravěku Všestary navštívili šesťáci v úterý 12.11. v rámci výuky dějepisu. V pravěké vesnici si tady upevnili a shrnuli poznatky o tomto období. Vlastnoručně si vyzkoušeli některé činnosti, například drcení obilí, broušení kamene, sekání dřeva a hod oštěpem. 

Etické dílny jsme zahájili u prvňáčků - I. B

Etické dílny jsme zahájili u prvňáčků - I. B

Jana Nedvědová

Dlouhou sérii našich setkávání s Idou Pencovou v rámci Etických dílen (primární prevence) jsme zahájili v úterý 12.11. u nejmenších školáků programem Hrajeme si spolu. Program je zaměřený na posílení spolupráce, ohleduplnosti, zvládání konfliktních situací, prevenci šikany a agrese. Ida a její maskot Ludvík vysvětlují dětem výhody vzájemné spolupráce oproti soupeřivosti, zásady kamarádského chování a upevňují vědomí, že i při hraní je třeba být trpělivý a toleranrní k ostatním. 

Prezentace nápadů do projektu Školní participativní rozpočet

Prezentace nápadů do projektu Školní participativní rozpočet

Jana Nedvědová

V pondělí 11.11. jsme první dvě vyučovací hodiny věnovali prezentaci nápadů, které byly vybrány do hlasování.  První hodinu se shromáždili v aule mladší ročníky (2. - 5.), druhou starší (6. - 9.). Děkujeme všem prezentujícím, většina z nich byla výborně připravená, někteří připravili powerpointové prezentace...Teď už zbývá poslední krok - samotné hlasování, které jsme odstartovali hned dnes...Těšíme se na vítězný projekt!   

II. B v Muzeu čokolády

II. B v Muzeu čokolády

Jana Nedvědová

V pátek 8.11. se děti z II. B vypravily na velice zajjímavou exkurzi, podrobně nám ji popsala třídní paní učitelka...

III. A v knihovně

III. A v knihovně

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 7.11. třeťáci navštívili městskou knihovnu, kde se zúčastnili autorského čtení spisovatelky a ilustrárorky Markéty Vítkové. Tato spisovatelka pořádá zážitkové semináře s cílem poodhalit dětem, jaké to je být nevidomý. Představila dětem  i své knihy Není moře jako moře a Narozeninová kočka. 

O počasí máme jasno - VII. A, VII. B

O počasí máme jasno - VII. A, VII. B

Jana Nedvědová

V pondělí 4.11. se sedmáci vypravili do přírodní učebny na ZŠ Jana Palacha na výukový program O počasí máme jasno. Žáci zjišťovali údaje z meteostanice a dále s nimi pracovali, používali mrakorámeček, měřili teploty různých materiálů, seznámili se s anemometrem, nechyběla ani soutěž Riskuj s meteorologickými pojmy...   

Pohár hejtmana středočeského kraje - vítězství a postup do kraje

Pohár hejtmana středočeského kraje - vítězství a postup do kraje

Jana Nedvědová

Ve čtvrtek 7.11. se hrál na Klimešce Pohár hejtmana středočeského kraje ve florbale, své síly poměřili mladí florbalisté ze 3. – 5. ročníku. Náš tým zvíztězil a vybojoval si tak postup do krajského kola, které proběhne 21. listopadu v Mělníku. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí! 

Třeťáci navštívili Planetárium v Praze

Třeťáci navštívili Planetárium v Praze

Jana Nedvědová

Ve steřdu 6.11. se třeťáci vypravili do pražského planetária na program Polaris 2 - Lucie a tajemství padajících hvězd. Tajemství Vesmíru jim přiblížili tučňák James, lední medvěd Vladimír a jejich kamarádka Lucie... 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání