TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Od října opět začínáme se sběrem starého papíru

Od října opět začínáme se sběrem starého papíru

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 11:51

Milí žáci, vážení rodiče, od října opět zahajujeme sběr. starého papíru Bude opět organizovaný jako soutěž tříd, nejlepší třídy vyjedou zdarma na výlet, zakoupí si něco podle svého výběru pro třídní kolektiv. Papír můžete odevzdávat každou první středu v měsíci, poprvé tedy 5.10. na  školním dvoře v čase od 7,30 do 8,00 hodin, závora bude zvednutá. POZOR - velká změna - sbíráme pouze papír - noviny, časopisy, letáky, katalogy, telefonní seznamy, kancelářský papír, knihy bez tvrdých vazeb (sběrna bude prý akceptovat balení této směsi v kartonové krabici). Kartony se nesbírají, proto je prosím nevozte! Těšíme se, že se nás zapojí co nejvíce a přispějeme tak k ochraně životního prostředí.   

I letos sbíráme kaštany a žaludy

I letos sbíráme kaštany a žaludy

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. září 2021 v 13:43

I v letošním roce přispějeme na krmení zvířat ve Žlebské oboře sběrem kaštanů a žaludů. Cena vykupovaných nasbíraných plodů se nezměnila, zůstává 3 Kč za kilogram. Nasbírané plody uskladněte v prodyšných pytlích nebo bednách, ať nechytí plíseň. Ke konci měsíce bude včas vyhlášený termín pro výkup. Prosím, buďte při sběru opatrní, neházejte klacky ani kameny a nelezte na stromy.  

Tváře měsíce září

Tváře měsíce září

Jana Nedvědová

Vloženo: 9:26

V pondělí 26.10. jsme vyhlásili první tváře tohoto školního roku. Jsou to poctiví nálezci a je jich pořádná skupina - do kanceláře bylo během měsíce září odevzdáno šest mobilních telefonů a dvě peněženky se značnou finanční hotovostí. O to, že se tyto cenné věci vrátily ke svým zapomnětlivým majitelům, se zasloužil tyto Tváře měsíce září:  

Co nového u prvňáčků?

Co nového u prvňáčků?

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 20:20

Prvňáčci mají pořád plné ruce práce. Učí se písmenka, modelují, počítají, výtvarničí, sportují...Ve středu 21. 9.  byl v hodinách tělesné výchovy poprvé i trenér, který vedl hodiny společně s vyučujícími v rámci projektu Trenéři do škol. Tuto aktivitu zapojených místních sportovních klubů velice vítáme a na spolupráci se těšíme. Protože činnosti s dětmi jsou u nás velice rozmanité a zajímavé, zároveň náročné na přípravu a následnou realizaci, jsme velmi rádi za pomoc školní asistentky Lucie a ukrajinské asistentky pedagoga Kateryny, které se v prvních  třídách střídají a moc nám pomáhají.      

Šesťáci si užili adaptační pobyt ve Vlastějovicích

Šesťáci si užili adaptační pobyt ve Vlastějovicích

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 17:41

V pondělí 19. 9. vycestovali šesťáci do rekreačního střediska GARNATAURUS ve Slunečném údolí u Sázavy.  Cílem třídenního adaptačního pobytu bylo na začátku školního roku bližší seznámení dětí v nových třídních kolektivech, práce s pravidly, aktivity na posílení komunikace a kooperace. S programem našim třídním pomáhali výborní lektoři Prázdninové školy Lipnice. Pobyt se konal za finančního přispění nadačního fondu Eduzměna, který částečně přispěl na úhradu lektorů. Děti platily pouze ubytování a stravování, zbývající náklady hradila škola, na dopravu přispělo SRPDŠ. I přes skutečně příšerné počasí - zimu  a vydatný déšť - si děti pobyt užily, do všech aktivit šly bez řečí, většinou dokonce s elánem. Medaili by měli dostat všichni účastníci za pobyt v extrémních povětrnostních podmínkách!    

Patronát IX. A a II.A

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 16:44

Deváťáci z áčka se v pondělí 19.9. ráno vypravili za svými druháčky. Ve skupinách se nejprve snažili ve stanoveném limitu postavit co největší věž z kostek lega. Pak si každý tým sestavil svou abecedu z domina a na závěr došlo na hledání předmětů ke každému písmenku abecedy. Vítězové našli ve třídě věci celkem k dvaceti osmi písmenkům abecedy - obdivuhodný výkon! Všichni si společné ráno velmi užili  těší se na další setkání.     

Prvňáčci z áčka už krásně pracují...

Prvňáčci z áčka už krásně pracují...

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. září v 7:42

Velkou radost nám dělají prvňáčci z áčka. V novém prostředí se už cítí jako rybky ve vodě, krásně pracují, upevňují vzájemné kamarádské vztahy, učí se spolupracovat a hezky se k sobě chovat. Samozřejmě cvičí, malují, staví, modelují, trochu i čtou a hodně počítají.Přejeme jim hodně radosti ze školní práce!   

Druháci a třeťáci si zopakovali bezpečnost v silničním provozu se Zebří hlídkou

Druháci a třeťáci si zopakovali bezpečnost v silničním provozu se Zebří hlídkou

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. září v 21:24

Společnost Foxconn nám nabídla zábavný program pro děti, při kterém by si zábavnou formou zopakovaly, jak se správně chovat v silničním provozu. Nabídku jsme přijali a tak se ve čtvrtek 15. 9. duháčci a třeťáci v aule školy setkali se Zebří hlídkou. Během programu herci připomněli dětem možná nebezpečí, která jim jako chodcům mohou hrozit a naopak, které zásady bezpečnosti je třeba dodržovat, aby své zdraví ochránily. O legraci nebyla nouze, a tak děti odcházely z auly zpět do tříd velmi spokojené.    

 

Čtvrťáci se vypravili do planetária

Čtvrťáci se vypravili do planetária

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. září v 14:13

V pondělí 12.9. se čtvrťáci v rámci předmětu člověk a jeho svět vypravili na exkurzi do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Absolvovali zde program Sluneční soustava, dozvěděli se mnoho nových informací o Slunci, Zemi, planetách a jejich měsících, o střídání dne a noci a ročních obdobích, prohlédli si dalekohledy, pozorovali denní oblohu, v prostorách planetária se seznámili s trvalými expozicemi a výstavami. Jsme velmi rádi, že čtvrťáci vycestovali a znalosti ze školy si mohli ověřit a rozšířit ve hvězdárně.    

 

Projekt Na houby si užili prvňáčci z béčka

Projekt Na houby si užili prvňáčci z béčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. září v 21:06

Protože v těchto dnech všude rostou, připravila paní učitelka pro své malé svěřence projekt s názvem Na houby. Děti sbíraly obrázkové houbičky jedlé, nejedlé i jedovaté, povídaly si o nich, učily se je rozlišovat, až se vypraví do lesa na opravdové houby, už jich budou spoustu znát. Že liška obecná je název lesního zvířete, ale také houby, většina dětí věděla. Ale že hadovka je nejen okurka, ale i nevábně vonící houba, byla pro většinu novinka... Děti se dozvěděly spoustu nového, porovnávaly počty hub, zpívaly o nich písničku, hledaly písmenka A, E a I v jejich názvech a nakonec si všichni vyrobili muchomůrku. Jsou jedna hezčí než druhá a zdobí chodbu ve II. patře. Děti si projekt moc užily a těší se, co nového se dozvědí v dalších školních dnech.

Prvňáčci z déčka si zvykají na školní povinnosti

Prvňáčci z déčka si zvykají na školní povinnosti

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. září v 20:30

Prvňáčci si pomalu zvykají na nové prostředí, kamarády, paní učitelky a na nové školní povinnosti. Paní učitelky je chválí, pracují prý moc hezky. Od tohoto týdne už také chodí sami do šatny a pak do třídy, celý minulý týden cestu trénovali za doprovodu paní učitelky. Na fotografiích jsou usměvaví školáci z déčka při plnění úkolů, které pro ně paní učitelka připravila...

Spolu ve škole byli i páťáci z áčka

Spolu ve škole byli i páťáci z áčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. září v 14:35

Aktivity projektu Spolu ve škole si v pondělí 5.9. užili i páťáci z áčka. Hlavní cíl - lépe se seznámit, spolupracovat, a užít si legraci, splnili v áčku vrchovatě!  

Spolu ve škole - V. B, C

Spolu ve škole - V. B, C

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. září v 14:26

Na samý začátek nového školního roku, na pondělí 5.9., jsme naplánovali projekt Spolu ve škole. Projekt je určený pro páťáky, kterým se vyměnili třídní učitelé a jeho cílem je bližší seznámení dětí s novými učiteli mimo školní lavice. Příznivé počasí nám umožnilo vyrazit ven, do okolí školy a chrámu svaté Barbory, některé aktivity jsme dokončili i ve třídách. 

Nabídka kroužku robotiky na VOŠ a SPŠ

Nabídka kroužku robotiky na VOŠ a SPŠ

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. září v 19:39

Také Střední průmyslová škola v Kutné Hoře nabízí zájemcům z řad dětí základních škol možnost zájmových činností. Zveřejňujeme leták a odkaz, který nám zaslali a kde můžete v případě zájmu zjistit více...   

Nabídka náboru volejbalového oddílu

Nabídka náboru volejbalového oddílu

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. září v 19:33

Na následujícím letáku najdete informace k náboru do oddílu volejbalu....

Nabídka FBC Kutná Hora

Nabídka FBC Kutná Hora

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. září v 19:15

Vážení rodiče, milí žáci, na žádost FBC Kutná Hora zveřejňujeme nabídku na tréninky:  

FBC Kutná Hora zve všechny kluky a holky na svoje tréninky, na kterých si vyzkoušíte kromě florbalu širokou škálu sportů a her. První měsíc se můžete rozhodnout, jestli je florbal ten správný sport pro vás. Pokud s námi zůstanete, dostanete od oddílu zbrusu novou florbalku. V případě zájmu nás kontaktujte: 

David Holub, david.holub@fbckutnahora.cz, 725 783 823, Nikol Němcová, nikol.nemcova@fbckutnahora.cz, 606 878 582.

Nabídka zájmových činností pro děti ve školním roce 2022/2023

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 17:24

Vážení rodiče, milí žáci, v příloze najdete nabídku na několik zájmových kroužků, které se budou v tomto školním roce konat v prostorách naší školy a můžete se jich účastnit. Pokud máte zájem, odevzdejte prosím vyplněnou přihlášku svému třídnímu učiteli.      

Plán na měsíc září

Plán na měsíc září

Jana Nedvědová

Vloženo: 1. září v 20:14

A opět začínáme! Co nás čeká v září? Slavnostně zahájíme nový školní rok, setkáme se s rodiči na schůzkách, páťáci se blíže seznámí s novými třídními, šesťáci pojedou na adaptační pobyt do Slunečného údolí k Sázavě. Přesné informace najdete dále.....

Přivítali jsme nové prvňáčky

Přivítali jsme nové prvňáčky

Jana Nedvědová

Vloženo: 1. září v 19:54

A je to tady! Prázdniny skončily a my jsme se opět sešli všichni ve škole a zahájili nový školní rok. Naše řady se rozrostly o stovku nových školáčků - prvňáčků, kteří usedli v lavicích dnes poprvé. Přejeme jim, ať se jim u nás líbí, ať se jim školní práce daří, ať chodí do školy s chutí a rádi. My pro to uděláme maximum!  

Organizace školního roku 2022/2023

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června 2021 v 22:27

Vážení rodiče, milí žáci, pokud vás zajímá, kdy budou prázdniny a volné dny v příštím školním roce, čtěte dále...

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání