TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Městská olympiáda dětí se letos opět bude konat

Městská olympiáda dětí se letos opět bude konat

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 22:34

Po dvouleté koronavirové pauze se letos opět bude konat městská sportovní olympiáda. Zahájena bude ve čtvrtek 16. 6. a trvat bude jako vždy do pátku příštího týdne, tedy do 24. 6. Takže pokud rádi sportujete, můžete se těšit. Vyučující tělesné výchovy vás budou nominovat do jednotlivých disciplín, můžete se u nich už teď hlásit.      

Možnost stravování ve školní jídelně Gymnázia Jiřího Ortena

Možnost stravování ve školní jídelně Gymnázia Jiřího Ortena

Jana Nedvědová

Vloženo: 5. května v 13:20

Vážení rodiče, milí žáci 2. stupně, vzhledem k velké naplněnosti školní jídelny při naší základní škole vyjednal zřizovatel Město Kutná Hora pro zájemce od 6.  do 9. ročníku možnost stravovat se v nedaleké jídelně Gymnázia Jiřího Ortena. Kvalitu jídla na gymnáziu si tamní strávníci velice chválí. Stravování by bylo možné zahájit od 1. září 2022. Podmínkou je přesun nejméně sedmdesáti strávníků, jinak GJO stravování neumožní. Tato možnost byla již teď nabízena žákům 8. a 9. ročníku, ale vhledem k nižšímu počtu přihlášených nebylo zahájeno. Cena oběda v jídelně GJO je pro žáka do 14 let 38,- Kč, pro žáky od 15 let 41,- Kč.  Pokud máte o přesun do jídleny na gymnáziu zájem, prosím vyplňte na následujícím odkazu....

Plán na měsíc květen

Plán na měsíc květen

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. prosince 2021 v 9:07

Školní rok letí jako voda a máme tu předposlední měsíční plán práce. Je velmi bohatý, můžeme se těšit na řadu sportovních soutěží, na své si přijdou i výtvarníci - vrací se totiž výtvarný kurz Tvořidla, je naplánovaná řada výjezdů a exkurzí....Čtěte dále....

III. A na Kačině

III. A na Kačině

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 21:56

V úterý 17. 5. se třeťáci z áčka vypravili na zámek Kačina na program s názvem Ve včelím úlu. Děti si zde prohlédly expozici věnovanou včelám a dozvěděly se přitom spoustu nových zajímavých informací - třeba o včelí dělbě práce, vývojových stádiích a významu pilných včeliček pro přírodu a pro člověka. V zámeckém parku pak plnily úkoly a už ví, jak se staví hmyzí domeček. Odměnou na závěr byla návštěva cukrárny. Exkurze se  nám moc líbila. 

2. místo v matematické olympiádě vybojoval Matěj Filouš

2. místo v matematické olympiádě vybojoval Matěj Filouš

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 21:24

Výborný výsledek v nelehké matematické olympiádě dosáhl Matěj Filouš ze VII. C - obsadil v okresním kole skvělé 2. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženému úspěchu.  

Obhajoby středa, čtvrtek, pátek

Obhajoby středa, čtvrtek, pátek

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 21:17

Obhajoby závěrečných prací pokračovaly až do pátku 20. 5. S radostí konstatujeme, že všichni deváťáci svoji práci obhájili. Některé prezentace jsme jen chválili, k jiným jsme měli drobné rady a připomínky, v některých případech jsme radili hodně...Pevně věříme, že získané zkušenosti využijí naši dnes již skoro absolventi při středoškolském studiu, zdařilé prezentace budou určitě používány při naší výuce.         

Obhajoby závěrečných prací - pondělí, úterý

Obhajoby závěrečných prací - pondělí, úterý

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 19:44

V pondělí 16. 5.  odstartovaly obhajoby závěrečných prací našich deváťáků.  Za první dva dny jsme viděli perfektně připravené prezentace, které nám udělaly velikou radost a užili jsme si je, ale bohužel i prezentace, při jejichž tvorbě byla podceněná spolupráce s vedoucím práce z řad pedagogů, které vznikaly na poslední chvíli a to vše se projevilo v jejich kvalitě. Se souhlasem prezentujících zhlédli i některá vystoupení osmáci, aby si dokázali udělat představu, co je v závěru příštího školního roku čeká. Obhajoby budou pokračovat až do pátku, kdy by měli tuto svoji poslední velkou povinnost splnit poslední deváťáci.           

Šesťáci z céčka modelovali

Šesťáci z céčka modelovali

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 18:51

Šesťáci z céčka se při hodině matematiky věnovali kromě počítání a rýsování také modelování kvádrů a krychlí. Použili k tomu modelínu a špejle a kromě svých matematických znalostí prověřili také, jak jsou šikovní... Během práce využili znalostí z dělitelnosti a zopakovali si základní pojmy o krychli a kvádru. Do svých modelů rovněž přidávali stěnové a tělesové úhlopříčky. Modelování by mělo přispět k trvalému osvojení probíraných pojmů a poznatků.     

V atletickém Poháru rozhlasu jsme vybojovali tři vítězství a postupy do kraje

V atletickém Poháru rozhlasu jsme vybojovali tři vítězství a postupy do kraje

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:32

V pondělí 16. a v úterý 17.5. proběhla okresní kola atletických soutěží Poháru rozhlasu. Naši sportovci byli výborní, obě mladší družstva a starší dívky zvítězily a postupují do kola krajského, které se koná ve středu 25.5. v Kolíně. Blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme palce - ať se daří i v kole krajském!     

Zlatá a stříbrná medaile z plavecko-běžeckého poháru

Zlatá a stříbrná medaile z plavecko-běžeckého poháru

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:19

Zlato a stříbro vybojovali Vojta Horčička a Toník Hubal v okresním kole plavecko-běžeckého poháru a oba si tak zajistili účast v krajském kole. To se uskuteční v Čelákovicích a my oběma hochům přejeme hodně štěstí i v kraji. Rodičům děkujeme za doprovod obou sportovců na soutěž.  

Prvňáčci v terénu

Prvňáčci v terénu

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:07

Ve středu 11. 5. se prvňáčci z áčka a déčka vypravili prověřit svoji zdatnost - paní učitelky pro ně připravily šestikilometrový turistický pochod přes Královskou procházku, na Rovina, se zakončením v parku pod Vlašským dvorem. Cestou děti plnily úkoly a získávaly tak řadu nových vědomostí - určovaly dobu rozkladu odpadů v přírodě, rozpětí křídel různých dravců, poznávaly druhy stromů, turistické značky, určovaly světové strany, zvířata, která žijí ve starých stromech, řešily pohádkové kvízy, při kterých si procvičily čtení a psaní. Na závěr se osvěžily v parku pod Vlašským dvorem a zasoutěžily si. Vycházka se dětem moc líbila, našly si i nové kamarády z vedlejší třídy... 

Stříbro a zlato v miniházené

Stříbro a zlato v miniházené

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. května v 14:44

Ve čtvrtek 12.5. se konal další turnaj v kutnohorské miniházené, tentokrát na Sokoláku. Naši mladší házenkáři vybojovali stříbro, starší opět zlato. David Pařízek a Dušan Čábelka si odnesli diplom pro nejlepší střelce. Poslední turnaj bude začleněný do programu městských olympijských her. Malým sportovcům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do závěrečného turnaje, který rozhodne o konečném pořadí. 

IV. A v Barboře a zahradách GASK

IV. A v Barboře a zahradách GASK

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. května v 10:56

Návštěvu chrámu svaté Barbory využila paní učitelka ve IV, A  k propojení předmětů výtvarná výchova a člověk a jeho svět. Po prohlídce Barbory totiž zůstali v zahradách GASK, kde si popovídali o významu přírody, o přírodě živé a neživé. Pak si každý vybral svůj koutek živé přírody v zahradách  a pouze obyčejnou tužkou ho nakreslil s využitím vlastní fantazie...

III. C strávila školní týden v Chaloupkách

III. C strávila školní týden v Chaloupkách

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. května v 19:59

V týdnu od 2. 5. vyměnili třeťáci z céčka školní lavice za pobyt v přírodě v ekocentru Chaloupky Kněžice na Vysočině.  Čekal zde na ně program Živly a děti prožily opravdu nezapomenutelný týden.  Program den po dni nám popsala paní učitelka...    

Čtvrťáci z áčka prezentovali výsledky své práce

Čtvrťáci z áčka prezentovali výsledky své práce

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. května v 13:31

Čtvrťáci mají v předmětu člověk a jeho čas v dubnu na programu téma Poznáváme živé organismy a učí se o rostlinách a živočiších. Jak se věnovali tomuto tématu v áčku? Děti si vylosovaly  jednoho živočicha a samostatně o něm připravily prezentaci pro ostatní. Mohly si vybrat - připravit prezentaci buď v podobě plakátu nebo na PC v PowerPointu. Základy práce v PowerPointu si děti osvojily ve škole pod vedením paní učitelky Všichni se vzorně připravili a zdárně spolužákům svého živočicha přiblížii, paní učitelka mohla jen chválit.

IV. B navštívila chrám svaté Barbory

IV. B navštívila chrám svaté Barbory

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. května v 13:14

V úterý 10.5. se čtvrťáci z béčka vypravili na exkurzi jen přes silnici - na prohlídku chrámu svaté Barbory. Paní průvodkyně se dětem nesmírně věnovala, šikovný muzikant Vojta mohl dokonce vyzkoušet varhany a svým spolužákům na ně zahrát. Děti byly z prohlídky nadšené, máme opravdu štěstí, že přímo naproti naší škole je takový architektonický skvost. 

Pozvánka na schůzku rodičů budoucích prvňáčků

Pozvánka na schůzku rodičů budoucích prvňáčků

Vloženo: 12. května v 20:31

Platnost do: 13. června v 23:59

Vážení rodiče, srdečně vás zveme na schůzku rodičů budoucích školáků, která se uskuteční v pondělí 13. 6. 2022 od 16 hodin. Schůzky proběhnou odděleně v jednotlivých třídách už přímo s "vaší" paní učitelkou. Pozvání vám v týdnu od 16. 5. přijde na kontaktní email, případně dopisem na adresu. V této pozvánce bude uvedena třída, do které je vaše dítě zařazeno. Z důvodu GDPR nezveřejňujeme jmenné seznamy dětí jednotlivých tříd. Snažili jsme se v maximální míře vyhovět všem požadavkům, které jste nám napsali. Úplně vše se ale nikdy nepodaří, protože pro složení tříd platí i řada dalších kritérií, které zohledňujeme. Paní učitelky udělají vše pro to, aby děti chodily do školy rády, cítily se tu dobře a bezpečně a vytvořily si navzájem ve třídě nové  přátelské vztahy. Těšíme se na viděnou. 

HAPPY MOTHER´S DAY - IV. A a IV. C

HAPPY MOTHER´S DAY - IV. A a IV. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. května v 20:15

Děti ze IV, A a IV. C nezapomněly na svátek maminek ani v angličtině, protože paní učitelka připravila na toto téma projekt. Malí angličtináři si mohli vybrat, zda budou tvořit plakát nebo kytičky, do kterých psali o tom, jaké jsou jejich maminky.  A protože maminky jsou ty nejmilejší, ve všech výtvorech se to hemžilo krásnými přídavnými jmény, které děti pro svoji maminku vybraly... 

II. C si užívá plavecký výcvik

II. C si užívá plavecký výcvik

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. května v 14:28

Plavecký výcvik mají děti z II. C naplánovaný na druhé pololetí, výuku zahájily v únoru a budou plavat až do června. Podle slov paní učitelky se na čtvrteční plavání těší již od pondělí a odpočítávají dny, kdy zase budou moct plavat. Všichni se v plaveckých dovednostech pomalu zlepšují a výuku ve vodě si užívají. Těší nás to, plavání považujeme za nesmírně důležitou dovednost a jsme rádi, že děti mohou na plavecký výcvik jezdit.   

 

IV. B si užila senzační týden v Chaloupkách

IV. B si užila senzační týden v Chaloupkách

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. května v 13:52

Čtvrťáci z béčka strávili týden od 2.5. v pobytovém ekocentru Chaloupky Kněžice na Vysočině. Kromě kásně čistého životního prostředí čekali na děti zkušení lektoři, kteří jim pomohli nahlédout do tajů přírody. Program Živly byl nabitý a pestrý - děti lovily zvířátka z rybníka i v lese, střílely z luku, hrály si s ohněm, pracovaly v lese s pilou a sekerou, krmily zvířátka na menší farmě v areálu, navštívily větší farmu, užily si táborák se špekáčky i následující bojovku a prováděly spoustu dalších činností, vše samy zkoumaly, zkoušely, zažily, dosavadní poznatky propojily s nově nabitými zkušenostmi a dovednostmi. Jsme přesvědčeni, že jsme si zde užili týden, na který dlouho nezapomeneme.  

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání