TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Soutěžíme, reprezentujeme 2023/2024

  • Administrátor
Řešili jsme úlohy soutěže Bobřík informatiky

Řešili jsme úlohy soutěže Bobřík informatiky

Bobřík informatiky je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství, která cílí na bystré hlavičky se zájmem o svět technologií. Soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku základních škol až po maturanty. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti a poznávají, že informatika není totéž, co ovládání počítače. Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce. Na naší škole vynikl Štěpán Janoušek, který získal plný počet bodů. Štěpán soutěžil v kategorii Kadet, která bohužel nemá ústřední kolo, takže své dovednosti bude moci případně poměřit až příští rok.    

Kutnohorskou školní ligu jsme zahájili zlatem a stříbrem

Kutnohorskou školní ligu jsme zahájili zlatem a stříbrem

V úterý 7.11. byl zahájen 15. ročník Kutnohorské školní ligy v házené prvním turnajem. Jako každý rok i letos vyrazily na turnaj oba naše týmy a start se jim oparvdu podařil : Tým mladších házenkářů z 1. - 3. ročníku vybojoval stříbro, házenkáři z 4. - 5. ročníku byli zlatí. David Pařízek byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje ve své kategorii a Tom Bairstengel nejlepším brankářem. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů! 

Vítězství v krajském kole soutěže Junior T-Profi

Vítězství v krajském kole soutěže Junior T-Profi

Ve čtvrtek 9. 11. se pětičlenný tým našich osmáků ve složení Isabela Železná, Sofie Cibulková, Štěpán Janoušek, Matěj Tvrdík a Matěj Vopěnka zúčastnil v Nymburku krajského kola soutěže Junior T-Profi, kterou pořádala Hospodářská komora Středočeského kraje. Cílem bylo postavit funkční model ze stavebnice Merkur, i s využitím elektrických pohonů, model představit a obhájit. Jednalo se opravdu o týmovou práci, řada nápadů se během ní vyvíjela, doplňovala, ale i předělávala a výsledkem byl krásný model zvedacího mostu. Náš tým předvedl i velice pěknou prezentaci (práce především Isabely Železné), zodpověděl všechny dotazy poroty a zvítězil. Odměnou byly hodnotné osobní dary a pro třídu poukázky na exkurze - Sklárny Bohemia Poděbrady, Spolana Neratovice a prohlídku zámku v Brandýse nad Labem. Gratulujeme! PaedDr. Alena Kotrbová 

Vítezství ve Fotbalovém poháru FAČR

Vítezství ve Fotbalovém poháru FAČR

Ve čtvrtek 19. 10. se naši fotbalisté vydali do Malešova na Fotbalový pohár FAČR pro II. stupeň základních škol. Turnaj byl pořádán ve spolupráci s Evropskou federací UEFA v rámci mezinárodního týdne fotbalu, tzv. UEFA Grassroots Week. Letos se konal 2. ročník této akce, účastnit se mohou jen děti, které hrají nejvýše krajské fotbalové soutěže, případně nejsou registrované vůbec. Účastnilo se celkem šest týmů, naši hoši nenašli přemožitele, zvítězili a vybojovali postup do kraje - krajského kola se ale už účastnit nebudou. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!        

Přespolní běh - postup do kraje pro dvě naše družstva

Přespolní běh - postup do kraje pro dvě naše družstva

Atletické soutěže pokračovaly ve čtvrtek 21. 9. přespolním během.  Družstva mladších žáků (V.Horčička, S.Chlubna, V. Málek, D.Ochkus a A.Hubal) a starších dívek (A.Chocholová, J.Trešlová, N.Pelikánová, A.Hulínská a K.Soukupová) ve svých kategoriích zvítězila a vybojovala tak postup do krajského kola, které se bude konat v Mladé Boleslavi. Mladším dívkám patřilo místo třetí. Gratulujeme a  přejeme hodně štěstí v kraji !   

Atletické soutěže byly zahájeny Atletickou olympiádou

Atletické soutěže byly zahájeny Atletickou olympiádou

V úterý 19. 9. se konala na Olympii Atletická olympiáda mladších žáků. V kategorii přípravek zazářil Jakub Benada, který vybojoval tři medaile, zlatou, stříbrnou a bronz.  V kategorii starších sportovců byla vynikající Bára Kunášková s pěti zlatými, dále Fanda Jezbera se čtyřmi medailemi (1 zlatá, 2 stříbrné a 1 bronz) a Denis Ochkus rovněž se čtyřmi cennými kovy (1 zlato, tři stříbra).  Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání