Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Soutěžíme, reprezentujeme 2021/2022

• Administrátor
9. Městské hry Olympiády dětí a mládeže skončily - zvítězili jsme v kategorii 2. stupně

V pátek 24. 6. po závěrečném maratonu byly slavnostním ceremoniálem ukončeny 9. Městské hry. Jsme rádi, že se opět uskutečnily a že jsme týden mohli sportovat. Týden to byl krásný, ale velice náročný pro všechny zúčastněné - pořadatele i sportovce. Na nominačních listech naší školy bylo úctyhodných dvě stě dětí, které se do této akce zapojily. Společnými silami vybojovaly 112 medailí, z toho 38 zlatých, 8 v kategorii 1. stupně a 30 v kategorii 2. stupně. A právě tento skvělý výsledek nám zajistil vítězství a krásný pohár, který rozšíří školní sbírku. Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Pevně věříme, že si všichni přes víkend odpočinou a příští týden společně ukončíme i školní rok.

2. místo v matematické olympiádě vybojoval Matěj Filouš

Výborný výsledek v nelehké matematické olympiádě dosáhl Matěj Filouš ze VII. C - obsadil v okresním kole skvělé 2. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženému úspěchu.

2. místo okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda vybojoval Matěj Tvrdík ze VI. C

Výborný výsledek vybojoval Matěj Samuel Tvrdík ze VI. C v okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda. V kategorii 6. ročníků počítalo celkem 18 dětí ze základních škol a víceletých gymnázií (11 ZŠ a 7 G), Matěj obsadil krásné druhé místo, přičemž za vítězkou z církevního gymnázia zůstal pozadu jen o jeden jediný bod! Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

2. místo našich nejmladších florbalistů

V pátek 1.4. se po dlouhé pauze vypravili naši nejmladší florbalisté ze 4. - 5. ročníku na florbalové klání do Klimešky. Vedli si výborně - turnaje se účastnilo šest škol, náš tým obsadil krásné 2. místo. Blahopřejeme!

Zlatá a stříbrná medaile z plavecko-běžeckého poháru

Zlato a stříbro vybojovali Vojta Horčička a Toník Hubal v okresním kole plavecko-běžeckého poháru a oba si tak zajistili účast v krajském kole. To se uskuteční v Čelákovicích a my oběma hochům přejeme hodně štěstí i v kraji. Rodičům děkujeme za doprovod obou sportovců na soutěž.

Výsledky školního kola olympiády v českém jazyce

Během ledna a února probíhají školní kola olympiád, kdy vybíráme účastníky do kol okresních. Jak jsme si vedli v českém jazyce? Školního kola se účastnilo celkem 30 žáků z osmého a devátého ročníku, do okresu postupují dva nejlepší, zároveň je připraven jeden náhradník. Naši školu by měla reprezentovat Ema Urbanová z VIII. C, dále Tereza Linhartová z IX. A, případně Kristýna Matušinová z IX. C. Děvčatům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v kole okresním.

Výsledky školního kola matematického Klokana

Každý rok se účastníme mezinárodní matematické soutěže Klokan, počítají děti od druhé třídy až po nejstarší deváťáky. Letošní kolo proběhlo v závěru měsíce března. Výsledky za školu jsme odeslali a uvidíme, zda budou stačit na umístění v rámci okresu, kraje. A kdo byl  nejúspěšnější ve své kategorii v naší škole? Protože děti dost marodí, v některých kategoriích se nám podařilo vyfotit třeba jen vítěze i s ostatními diplomy....

Výsledky přespolního běhu

Ve čtvrtek 21. dubna se naši zástupci vydali na Olympii na okresní kolo přespolního běhu. Počasí nebylo úplně ukázkové, ale běžci se nezalekli a vypravili se na trať. A rozhodně neodešli s prázdnou - vybojovali úspěchy mezi jednotlivci i v soutěži družstev...

V sobotu byl na programu stolní tenis, šplh a cyklistika

V sobotu 18. 6. dopoledne se na gymnáziu soutěžilo ve stolním tenise a šplhu a odpoledne byla na programu cyklistika. Zlatou medaili vybojoval Jakub Líska ve stolním tenise a Matouš Klouček ve šplhu. Ve štafetách jsme obsadili 2. místo (děvčata 6. - 7. ročník) a třikrát místo třetí (děvčata i  hoši 3. - 5. ročník a hoši 8. - 9. ročník). Gratulujeme!

Vojta Horčička vybojoval 2. místo v krajském kole

Vynikající úspěch vybojoval Vojta Horčička v krajském kole Plavecko - běžeckého poháru, které se konalo ve středu 25. 5. v Čelákovicích. Vojta si odsud přivezl stříbrnou medaili. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!

Vítězství v házené

Ve středu 13.4. byl na Klimešce zahájen 13. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené. Naše obě družstva do něj vstoupila jak nejlépe mohla - zvítězila v obou svých kategoriích. Gratulujeme a přejeme, aby se našim zástupcům takhle skvěle dařilo i nadále.

V atletickém Poháru rozhlasu jsme vybojovali tři vítězství a postupy do kraje

V pondělí 16. a v úterý 17.5. proběhla okresní kola atletických soutěží Poháru rozhlasu. Naši sportovci byli výborní, obě mladší družstva a starší dívky zvítězily a postupují do kola krajského, které se koná ve středu 25.5. v Kolíně. Blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme palce - ať se daří i v kole krajském!

Úterní večerní ocenění a předání medailí

V úterý v podvečer převzali v parku pod Vlašským dvorem ocenění atleti, kteří obsadili medailové pozice v pondělních disciplínách...

Turnaj ve vybíjené pro žáky 4.ročníku

Ve čtvrtek jsme uspořádali turnaj ve vybíjené pro čtvrťáky. Herní systém zvolily paní učitelky "každý s každým". Děti hrály s velikým zápalem, mají pochvalu. Pořadí bylo následující: zvítězila IV. A, stříbro patří béčku, bronz céčku.

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Ve středu 23.2. se odpoledne sešli nejlepší angličtináři, aby poměřili svoje síly ve školním kole. Porota měla nelehkou úlohu - porovnat jejich výkony a vybrat ty, kteří půjdou školu reprezentovat do okresního kola. A jak to dopadlo? V mladší kategorii byli nejlepší Julie Dolejší ze VII. A,  druhý v pořadí byl David Šklíba ze VII. C a trojici nejlepších uzavřela Natálie Borovská, rovněž ze VII. C. Ve starší kategorii zvítězila Karolína Radová z IX. B, druhý byl Jakub Němec z VIII. C a třetí Tomáš Dimitrov z IX. A. Všem gratulujeme a Julii a Káje přejeme hodně štěstí v okresním kole!

Stříbro si přinesla děvčata z vybíjené

V pátek 29.4. se na Sokoláku odehrál okresní přebor ve vybíjené dívek. Naše děvčata se pustila do hry s chutí a elánem a vybojovala stříbrné medaile - všichni jsme měli velkou radost.  O den dřív se konala soutěž hochů, ti nebyli tak úspěšní a obsadili 5. místo. Děvčatům blahopřejeme ke krásnému úspěchu!

Stříbro a zlato v miniházené

Ve čtvrtek 12.5. se konal další turnaj v kutnohorské miniházené, tentokrát na Sokoláku. Naši mladší házenkáři vybojovali stříbro, starší opět zlato. David Pařízek a Dušan Čábelka si odnesli diplom pro nejlepší střelce. Poslední turnaj bude začleněný do programu městských olympijských her. Malým sportovcům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do závěrečného turnaje, který rozhodne o konečném pořadí.

Středeční vybíjená

Ve středu 22.6. se dopoledne hrála na Sokoláku vybíjená 3. - 5. ročníku dívek i chlapců. Obě naše družstva skončila stříbrná, blahopřejeme jim!

Středeční odpolední fotbal

Nejstarší hoši fotbalisti vyrazili na trávník Olympie ve středu odpoledne. Počasí je nešetřilo, ale na to jsou z tréninků a zápasů zvyklí. Měli jsme vysoká očekávání, kluci nás trochu zchladili, budou hrát o bronz. Držíme palce!

Středeční odměňování atletických disciplín

Ve středu v podvečer se opět sešli v parku pod Vlašským dvorem medailisté, tentokrát ze středečních atletických disciplín a byly rozdány další sady medailí a diplomy. Z atletiky to jsou už skoro všechny - na své nové majitele čekají už jen ty připravené na páteční maraton.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání