Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Soutěžíme, reprezentujeme 2021/2022

• Administrátor
Adélka Jelínková reprezentovala na turnaji ve Velké Británii

Adélka Jelínková z V. B strávila minulý týden ve Velké Británii na Mezinárodním turnaji dětí a mládeže Queenswood trophy 2022, kategorie U11, který se konal ve městě Hatfield. Turnaje se zúčastnilo 8 zemí. Domů se Áďa vrátila v soboru 25. 6. nad ránem. Týmu se dařilo, vše vyhrávali až do pátečního finále s Francii, které bohužel prohráli a vybojovali tak stříbrné medaile. I tak je to ale veliký úspěch, pro děti obrovská zkušenost a my blahopřejeme!

9. Městské hry Olympiády dětí a mládeže skončily - zvítězili jsme v kategorii 2. stupně

V pátek 24. 6. po závěrečném maratonu byly slavnostním ceremoniálem ukončeny 9. Městské hry. Jsme rádi, že se opět uskutečnily a že jsme týden mohli sportovat. Týden to byl krásný, ale velice náročný pro všechny zúčastněné - pořadatele i sportovce. Na nominačních listech naší školy bylo úctyhodných dvě stě dětí, které se do této akce zapojily. Společnými silami vybojovaly 112 medailí, z toho 38 zlatých, 8 v kategorii 1. stupně a 30 v kategorii 2. stupně. A právě tento skvělý výsledek nám zajistil vítězství a krásný pohár, který rozšíří školní sbírku. Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Pevně věříme, že si všichni přes víkend odpočinou a příští týden společně ukončíme i školní rok.

Olympiádu uzavřel páteční maraton

Nejtěžší disciplínu, maraton, musí zvládnout sportovci vždy na závěr - a je otevřená pro všechny, kdo si troufnou na trať vyběhnout. Nejsilněji byla obsazená poslední skupina, nejstarší chlapci. Fandili jsme jako o život a měli velikou radost. Naši běžci si z posledních osmnácti rozdávaných medailí odnesli šest - zlatou Adélka Chocholová a Štěpán Blahník, stříbrnou Lucie Veverková a Nikolka Pelikánová a bronzovou Kamila Soukupová a Denisa Linková. Mají náš hluboký obdiv a s nimi i všichni ostatní, kdo se na trať vydali a běh dokončili. Gratulujeme!

Čtvrteční finálové zápasy

Ve čtvrtek se olympiáda přesunula na Klimešku a odpoledne opět na Olympii - hrály se finálové zápasy kolektivních sportů. Naše týmy vybojovaly 3 sady zlatých medailí (florbal hoši 3. - 5. ročník, dívky 6. - 7. ročník a basketbal hoši 6. - 7. ročník), 2 sady stříbrné  (dívky florbal 3. - 5. ročník a dívky basketbal 6. - 9. ročník) a 2 bronzové (florbal hoši 6. - 7. ročník a dívky 8. - 9. ročník). Blahopřejeme!

Různí běžci, různá místa, stejná myšlenka - T-Mobile olympijský běh

Již řadu let se s našimi mladšími dětmi zapojujeme do T-Mobile olympijského běhu, nejinak tomu bylo i letos. A zatímco na právě probíhající olympiádě si medaile musí sportovci vybojovat, dnes čekala na všechny, ,kdo sportovali. To je totiž hlavní myšlenka celé akce - abychom se hýbali a měli z pohybu radost. Letošního ročníku se účastnilo téměř 80 000 běžců a my jsme rádi, že jsme mohli být sučástí tohoto sportovního svátku. Děti běžely krásně, podle svých sil a pevně věříme, že si běh užily a hlavně - budou sportovat ve svém volném čase.

Středeční odpolední fotbal

Nejstarší hoši fotbalisti vyrazili na trávník Olympie ve středu odpoledne. Počasí je nešetřilo, ale na to jsou z tréninků a zápasů zvyklí. Měli jsme vysoká očekávání, kluci nás trochu zchladili, budou hrát o bronz. Držíme palce!

Středeční atletika

Ve středu 22. 6.  opět ožil stadion Olympie atletickými disciplínami starších sportovců. Naši zástupci byli opět velmi úspěšní a vybojovali řadu medailí - všem blahopřejeme. Program je velmi náročný, sportovci mají náš obdiv, jak ho zvládají. Olympiáda pomalu spěje k závěru - zítra se rozdají medaile z týmových sportů a v pátek závěrečný maraton celou olympiádu uzavře.  Podrobné výsledky dnešních disciplín opět najdete na následujícím odkazu.

Středeční odměňování atletických disciplín

Ve středu v podvečer se opět sešli v parku pod Vlašským dvorem medailisté, tentokrát ze středečních atletických disciplín a byly rozdány další sady medailí a diplomy. Z atletiky to jsou už skoro všechny - na své nové majitele čekají už jen ty připravené na páteční maraton.

Naši malí sportovci nenašli v házené soupeře

Ve středu 22. 6. odpoledne byla na programu městské olympiády házená malých sportovců. Oba naše týmy potvrdily výbornou formu z předchozích turnajů a zvítězily - děti i my jsme měli velikou radost a malým házenkářům blahopřejeme k výbornému výsledku!

Středeční vybíjená

Ve středu 22.6. se dopoledne hrála na Sokoláku vybíjená 3. - 5. ročníku dívek i chlapců. Obě naše družstva skončila stříbrná, blahopřejeme jim!

Úterní večerní ocenění a předání medailí

V úterý v podvečer převzali v parku pod Vlašským dvorem ocenění atleti, kteří obsadili medailové pozice v pondělních disciplínách...

Olympiáda v úterý

V úterý 21. 6. pokračovala olympiáda především atletikou nejmladších sportovců ze 3. - 5. ročníku na Olympii, fandit se vydala většina tříd I. stupně. Také se hrál na gymnáziu basketbal, tam zase zamířili druhostupńáci. Držíme i nadále našim zástupcům palce a přejeme jim co nejlepší umístění. Podrobné výsledky dnešní atletiky si můžete zjistit na následujícím odkazu...

Pondělní disciplíny městské olympiády

V pondělí 20. 6. se rozběhly atletické disciplíny, na Klimešce se hrál florbal dívek 6. - 7. ročníku  a na gymnáziu basketbal stejně starých hochů. Hoši v basketu i dívky ve florbale byli výborní a zahrají si ve čtvrtek finále, určitě půjdeme fandit. Atleti měli dnes ztížené podmínky deštivým počasím, ale zvládli také vše na výbornou, vybojovali řadu medailí. Odpolední vybíjená byla z důvodu nepříznivého počasí přeložena na středu dopoledne. Podrobné výsledky atletických disciplín najdete na následujícím odkazu...

V sobotu byl na programu stolní tenis, šplh a cyklistika

V sobotu 18. 6. dopoledne se na gymnáziu soutěžilo ve stolním tenise a šplhu a odpoledne byla na programu cyklistika. Zlatou medaili vybojoval Jakub Líska ve stolním tenise a Matouš Klouček ve šplhu. Ve štafetách jsme obsadili 2. místo (děvčata 6. - 7. ročník) a třikrát místo třetí (děvčata i  hoši 3. - 5. ročník a hoši 8. - 9. ročník). Gratulujeme!

Páteční florbal na Klimešce

V pátek 17. 6. se dopoledne na Klimešce rozběhlo také florbalové klání nejstarších hochů i děvčat. Oba naše týmy, děvčata i hoši, budou příští čtvrtek hrát o třetí místo.

Páteční odpolední plavání

V pátek odpoledne byly na programu plavecké disciplíny. Řada našich dětí se plavání věnuje, takže se jim v bazénu velmi dařilo a "vylovili" si řadu medailí. V příloze najdete podrobné výsledky.

První medaile jsme si odnesli z fotbalu 3. - 5. ročníku

V pátek 17. 6. se rozběhly první sportovní disciplíny a kolektivní sporty městské olympiády. Fotbal žáků 3. - 5. ročníku se  konal u nás na Sokoláku a naši zástupci si odnesli stříbrné medaile - nestačili pouze na první Palachovku. Gratulujeme!

Adélka Chocholová se účastnila Mistrovství Evropy v OCR

Adélka Chocholová ze VII.C se ve dnech 9. - 12. 6. účastnila Mistrovstvi Evropy v OCR (překážkový sport) ve Val di Fiemme v Itálii, kde reprezentovala v dresu juniorské reprezentace ČR a zároveň svůj domácí kutnohorský tým Spartan Training Group Kutná Hora. Běžela tříkilometrovou trať (SHORT COURSE 3K) s více než 30 překážkami, v rámci které plavala také 100 metrů v horském jezeře. Závodilo se se třemi náramky života a na každou překážku byl pouze jeden pokus. Při nezdolání překážky přišel závodník o náramek. Časový limit na zdolání tratě byl 60 minut. Adélka byla v cíli včas, ale bohužel bez náramku, neboť nezdolala čtyři překážky. Závod si ale přesto moc užila, nabyla nové zkušenosti, poznala nové překážky a do dalšího mistrovství prý natrénuje ještě víc. Na Adélku jsme moc hrdí, gratulujeme jí ke skvělému úspěchu, kterým nominace do takového závodu bezesporu je, a přejeme jí mnoho dalších sportovních úspěchů.

Atletický čtyřboj mladších žáků

V úterý 24. 5. se na Olympii opět sportovalo - konal se atletický čtyřboj mladších žáků. Družstvo hochů skončilo na 3. místě, děvčata byla lepší - stříbrná. Byli vyhodnoceni také nejlepší individuální sportovci podle počtu bodů, které v jednotlivých disciplínách nasbírali. Z našich zástupců byla nejlepší Eliška Skaláková, která byla druhá nejlepší mezi všemi děvčaty. Blahopřejeme!

Vojta Horčička vybojoval 2. místo v krajském kole

Vynikající úspěch vybojoval Vojta Horčička v krajském kole Plavecko - běžeckého poháru, které se konalo ve středu 25. 5. v Čelákovicích. Vojta si odsud přivezl stříbrnou medaili. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání