Spolupráce s Mensou ČR

Odkazy na zajímavé weby

Zveřejňujeme další odkazy, které by vás mohly zajímat a mohli jste je využít.
Odkazy na zajímavé weby

Pokud hledáte na zahnání nudy vhodnou potravu pro své mozkové buňky, můžete využít některý z následujících odkazů...

Něco pro naše skoro středoškoláky- Photomath

Photomath čte a řeší matematické problémy okamžitě pomocí fotoaparátu vašeho mobilního zařízení. Příklady mohou být vytištěné i napsané rukou.  Využívejte tuto aplikaci jako pomocníka, ale sledujte jak se příklady řeší. Všechno za vás tato aplikace rozhodně neudělá, občas musíte sami. Rozhodně tu jsou omezení – photomath nezvládne všechno – např. slovní úlohy. Opět je  aplikace dostupná na Google Play i na App Store

Informace ke  studiu na gymnáziu OPEN GATE

Informace ke studiu na gymnáziu OPEN GATE

Vážení rodiče, Mensa ČR nás požádala o zveřejnění následující zprávy, která se týká možnosti studia a čerpání stupendia na gymnáziu OPEN GATE. Pokud máte doma nadané dítě a o možnosti navštěvovat tuto školu jste uvažovali, následující řádky jsou určené pro vás.

Co nabízí web deti.mensa.cz nadaným dětem a jejich rodičům?

Hlavním účelem tohoto webu je pomoci rodičům nadaných dětí zorientovat se v nabídce aktivit Mensy ČR pro jejich ratolesti. Najdete zde výčet škol a školek spolupracujících s Mensou, konkrétní akce, zajímavé články. Na následujícím odkazu je umístěno krátké video, které vás seznámí s posláním webu.

Aplikace doporučované Mensou - Khanova škola (Khan Academy)

Khanova škola (Khan Academy) je nezisková organizace zaměřená na vzdělávání, kterou v roce 2006 založil Američan Salman Khan, absolvent MIT a Harvardu. S krédem „poskytovat vysoce kvalitní vzdělání komukoli, kdekoli“ nabízí internetová stránka projektu tisíce výukových videí uložených na YouTube. Interaktivní cvičení, vysvětlující videa, sledování pokroku a okamžitou zpětnou vazbu nabízí Khan Academy zdarma, bez reklam a nyní i formou mobilní aplikace, která je od února 2020 v češtině.

A něco pro menší školáky - Busy Water

Na začátku hry se hráč seznámí s rybičkou jménem Archie, na kterou dostala chuť mlsná kočka a mazaně ji dostala ven z akvária. Archie se propadá kamsi do spletité sítě kanálů, úkolem hráče je rybičku zachránit.