Školní družina v roce 2021/2022

• Administrátor
Balonková soutěž

Ve středu 20.října jsme ve školní družině v rámci vycházky podnikli v přírodě zajímavou soutěž. Počasí nám opravdu přálo, a tak jsme toho náležitě využili. Starší děti si pro mladší spolužáky připravili  soutěžení s balonky, které si všichni moc užili.

Beseda s Městskou policií KH

Odpoledne s Městskou policií Kutná Hora měly děti ve školní družině v úterý 16. listopadu. Strážník pan Čihák navštívil každé oddělení zvlášť, kde všechny seznámil se základními pravidly chování na přechodech, chodnících i mimo ně. Také jak se chovat v nebezpečných situacích a jak předcházet rizikovému chování. Všechny to moc bavilo a ještě k tomu se dozvěděly spoustu zajímavých věcí a zkušeností z práce policistů.

Besedy v knihovně

Děti ze školní družiny navštívily městskou knihovnu tento měsíc několikrát. Bylo to oddělení Ferdů, Kačenek a Soviček. Zúčastnili jsme se besed s různými tématy, například tento týden to byly "Příšerky a příšery".

BŘEZEN ve školní družině

Březen se nám ve školní družině nesl v duchu jarního tvoření, sportování a rovněž se konalo první celodružinové shromáždění. To se konalo na našem hřišti, kde se sešla všechna oddělení a kromě uvítání se také seznámila s akcemi, které nás v nejbližší době čekají.

Bublinová show

Ve středu 23.3. jsme mohli opět ve družině přivítat kouzelnici a akrobatku Ingrid. Celé představení bylo strhující od vystoupení psího kamaráda, který si hned všechny děti získal, přes žonglování a akrobatické prvky. Vrcholem byly bubliny, nejdříve ty malé a pak opravdu hodně velké. Celkem se nám sešlo 170 dětí a všechny si to pořádně užily..

Bubnování

Ve středu se konalo ve školní družině skupinové bubnování na hřišti u mraveniště. Zúčastnilo se ho přes sto dětí a všechny to moc bavilo.

Čarodějnické klání v ŠD

Stalo se již tradicí, že na konci dubna se v naší školní družině koná čarodějnické klání, kterým si chceme připomenout starý lidový zvyk „Pálení čarodějnic“. Děti soutěžily v kostýmech, v čarodějnické stezce, ve slalomu, v běhu, tancovaly a plnily různé úkoly. Všichni jsme si to krásně užili.

Čarodějnické tvoření

Ve školní družině se tento měsíc nesl v duchu čarodějnic. Vyzkoušeli jsme si je namalovat a vyrobit, ale také starší děti tento týden začaly čarovnými pokusy a "výbuchem sopky".

Čertovská bojovka

V pátek 26.listopadu a v pondělí 29.listopadu děti ze školní družiny plnily čertovské úkoly na hřišti za družinou. Na konci stezky společně po odděleních předvedly dramatizaci básničky Hudry, hudry..., kterou se děti naučily pro návštěvu Mikuláše za týden.

Čertovské tvoření

Ve školní družině ani letos nemůžou chybět čerti, andělé a samozřejmě Mikuláš. Všechny tyto postavy si děti vyrobily a namalovaly různými technikami ve všech odděleních. Také celý listopad se výtvarná soutěž nesla v tomto duchu. Čertovskou výzdobou se pyšní snad všechny kouty naší družiny.

ČERVEN ve školní družině

Měsíc červen je pro nás plný krásného počasí, zajímavých akcí, soutěží a také těšení se na prázdniny. Užíváme si hřiště, zájmových aktivit, ale i zvelebování okolí naší družiny.

Další karnevaly v ŠD

I v dalších odděleních školní družiny proběhl oblíbený karneval. Děti si je v každém oddělení náramně užily, soutěžily, tancovaly a vše pro nás nafotily.

Den Země v ŠD

Naše planeta Země slaví 22. dubna svátek. Děti ze školní družiny si povídaly o tom, proč se tento svátek slaví a jak důležitá je recyklace odpadu, také si naši zeměkouli namalovaly a všechna oddělení pak plnila zajímavé úkoly.

Draci ve družině

Veselí draci byli tématem výtvarné soutěže na září. Sešlo se nám jich mnoho, spousta z nich se stala výzdobou oken, dveří, nástěnek a dalších prostor naší družiny. Všem dětem se moc povedli.

Družina v knihovně

I v měsíci listopadu jsme navštěvovali besedy v městské knihovně, tentokrát to bylo oddělení Krtečků, Zajíčků a Veverek. Děti měly možnost si také knihy prohlédnout a začíst se do nich. Každou cestu do knihovny jsme spojili s procházkou v zahradách u Jezuitské koleje.

Družina v pohybu

Celý červen se ve školní družině nesl v duchu pohybových aktivit. Například na začátku měsíce jsme uskutečnili běh "za medvědy" na podporu ledních medvědů a ke konci běh "za trpaslíky" na podporu léčby popálených a těžce nemocných dětí.

Družinové aktivity

V naší družině moc rádi kreslíme, malujeme, hrajeme si, čteme si pohádky, soutěžíme, vyrábíme a také hodně sportujeme. Jaro už klepe na dveře, a tak se většina obrázků vztahuje na toto téma.

Družinové sportování

Sportování nás moc baví, a tak jsme si ve družině už vyzkoušeli florbal, jogu, pingponk, závody v běhu a další sportovní disciplíny, které se díky pěknému počasí pořádají venku na sluníčku.

DUBEN ve školní družině

V dubnu jsme v naší školní družině zažili mnoho činností a aktivit. Dlouho očekávané teplejší počasí si děti užívají venku na hřišti nebo na vycházkách, kde mimo jiné poznávaly kvetoucí rostliny a stromy nebo hledaly velikonočního zajíčka.

Halloweenské tvoření

Jako již tradičně každý rok v tomto období, tak i letos se děti naší školní družiny zapojily do výroby dekorací a zdobení dýní na keltský svátek Halloween. Tvořili jsme pavouky, duchy, netopýry a další "strašidelné tvory". Nechyběl ani strašidelný hrad.