TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Organizace školního roku 2023/2024

Organizace školního roku 2023/2024

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června 2021 v 22:27

Vážení rodiče, milí žáci, pokud vás zajímá, kdy budou prázdniny a volné dny v příštím školním roce, čtěte dále...

I letos sbírejte kaštany a žaludy, pomůžete lesní zvěři

I letos sbírejte kaštany a žaludy, pomůžete lesní zvěři

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. října 2021 v 11:05

I letošním roce jsme se domluvili se zaměstnanci žlebské obory, že od nás odkoupí nasbírané kaštany a žaludy na krmení lesní zvěře v zimě. Cena za 1 kilogram nasbíraných plodů bude 3 Kč. Při sběru buďte prosím opatrní, ať se nezraníte. Plody uskladněte tak, aby se neznehodnotily plísní. Termín výkupu včas oznámíme, bude v druhé polovině měsíce října.   

Přijmeme školního psychologa

Přijmeme školního psychologa

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:12

Od září 2023 přijmeme na půl úvazku i více školního psychologa. Pokud máte o tuto pracovní pozici zájem, prosím kontaktujte nás na emailu nedvedova@zszizkov.cz nebo na telefonním čísle 724 266 210. 

Změna účtu školní jídelny

Změna účtu školní jídelny

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. června v 12:35

Vážení rodiče, vedení příspěvkové organizace Školní jídelny Kutná Hora nás požádalo o zveřejnění důležité informace. Od června tato organizace změnila číslo účtu pro inkasní platby za stravu. Pokud vaše dítě chodí na obědy, prosím věnujte pozornost následujícím přílohám. Jídelna bude mít také nové webové stránky, dosud nám odkaz na ně ale neposkytla. 

Rozmístění učeben v novém školním roce

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. srpna v 19:07

Vážení rodiče, milí školáci, jako každý rok i letos se mění kmenové učebny některých tříd. Vše jsme si vysvětlili na konci školního roku, pro jistotu plán přikládáme.  

Přivítali jsme nové prvňáčky - I. A

Přivítali jsme nové prvňáčky - I. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 20:02

Pondělí 4. 9. bylo zvlášť důležitým dnem pro nové žáčky - prvňáčky. V naší I. A jich poprvé zasedlo do lavic dvacet, jejich třídní paní učitelkou bude Marcela Chroustovská a ve školní družince se o ně bude starat paní vychovatelka Monika Němečková. Obě se dětem věnovaly hned první školní den, kdy je přišli podpořit i jejich rodiče a prarodiče - zítra už to malí školáci určitě zvládnou sami. Těšit se můžou mimo jiné i na svoje budoucí velké kamarády - jejich patrony bude třída VIII. A. Tak hodně úspěchů a samé jedničky přejeme!   

Naši noví školáčci v I. B

Naši noví školáčci v I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 20:28

23 nových školáčků přivítala paní učitelka Petra Lorencová v I. B. Ve školní družince to budou Zajíčci a starat se tam o ně bude paní vychovatelka Šárka Pospíšilová. Děti přišly s chutí a kuráží a my věříme, že se do školy těšily a budou celý školní rok s radostí získávat nové znalosti, dovednosti, kamarády...Jejich patrony a průvodci bude třída VIII. B, společně si užijí řadu aktivit. Přejeme hodně úspěchů!        

První školní den v I. C

První školní den v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 21:13

Paní učitelka Radka Krejdlová přivítala ve své třídě I. C v pondělí 4. září 23 nových žáčků a jejich rodiče a prarodiče. Protože tuto třídu budou navštěvovat tři ukrajinské školačky, některé dny je bude podporovat při práci  ukrajinská slečna asistentka Katarina Pavlenko, která se představila dětem i rodičům hned první školní den. Ve školní družině najdete tyto prvňáčky v oddělení Kačenek, pečovat o ně bude paní vychovatelka Lenka Tyrnerová. I do céčka budou chodit starší školáci, budou to osmáci z céčka. Přejeme novým prvňáčkům  stále takový krásný úsměv na tváři, jako měli první školní den!   

Slavnostní zahájení školního roku v I. D

Slavnostní zahájení školního roku v I. D

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 21:52

Děti a jejich rodiče v I. D přivítaly jejich třídní paní učitelka Martina Mrázková a paní vychovatelka Andrea Viktorová. Všechny nové prvňáčky přišla pozdravit také paní ředitelka školy Alena Kotrbová a paní místostarostka Města Kutná Hora Kateřina Špalková. Staršími kamarády budou v této třídě sedmáci z áčka. Přejeme dětem hodně radosti ze školní práce, paní učitelka pro to, aby se jim ve škole líbilo, udělá maximum!     

Zahájili jsme patronáty - I. A a VIII. A

Zahájili jsme patronáty - I. A a VIII. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. září v 10:04

V pátek 8.září se první hodinu zašli podívat osmáci z áčka za svými svěřenci do I.A. Bylo to první setkání. Výškový rozdíl dětí v obou třídách byl úsměvný a výraz v očích prvňáčků nádherný. Osmáci ke svému patronátu přistoupili velmi zodpovědně a po celou dobu společných aktivit se snažili být prvňáčkům velkou oporou. Skládali a podepisovali krabice na výtvarnou výchovu a při kooperativní aktivitě se vzájemně podporovali, pomáhali si a skvěle se sladili. Však můžete posoudit sami, jak jim to společně šlo. Mgr. Alena Tyrkasová 

 

Ředitelské volno v pátek 29.9.

Ředitelské volno v pátek 29.9.

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. září v 13:45

Vážení rodiče, milí žáci, v souladu s § 24, odst. 2., zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitelka školy z provozních důvodů na pátek 29. 9. 2023 ředitelské volno. V případě dostatečného počtu zájemců (minimálně 5) bude v provozu školní družina, školní jídelna tento den nevaří. Děkujeme za pochopení. 

 

Pozvánka na Festival sportu

Pozvánka na Festival sportu

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. září v 8:20

Vážení rodiče, milí žáci, přijměte prosím pozvání Města Kutná Hora a sportovních oddílů do sportovního areálu Klimeška, kde se koná tento víkend Festival sportu. V pátek 15. 9. je akce určená pro žáky základních škol - účastní naši druháčci, v sobotu 16. 9. od 13,00 hodin pro veřejnost. Součástí akce je vyhlášení Sportovních srdcí - ocenění dětských sportovců, kam jsme dva naše zástupce nominovali. Bližší informace najdete na přiloženém letáčku.  

Projekt Spolu ve škole si užili páťáci

Projekt Spolu ve škole si užili páťáci

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. září v 19:49

Hned na samý začátek nového školního roku tradičně zařazujeme v pátém ročníku projekt s názvem Spolu ve škole. Je založený na metodách zážitkové pedagogiky a osobnostní a sociální výchovy, zaměřený na bližší seznámení s novými třídními učiteli a prohlubuje vzájemnou spolupráci a komunikaci. No a že si při něm vždy užijeme spoustu legrace, to už je taková třešnička na dortu...     

Osmáci na Student cupu

Osmáci na Student cupu

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. září v 21:04

Velice rádi jsme využili pozvánku vedení kutnohorské průmyslovky na účast na Student cupu Správy železnic, který se konal  v úterý 12. 9. na našem Sokoláku. Student cup je sportovně vzdělávací projekt na podporu technických oborů, součástí programu bylo představení technických profesí Správy železnic a také dvou studijních oborů kutnohorské průmyslovky, elektrotechniky a informační technologie. Naši osmáci si akci užili, prověřili své mozkové kapacity i fyzickou  zdatnost a rozhodně neodešli s prázdnou - vyhráli několik hodnotných cen.       

Patronát I. B + VIII. B

Patronát I. B + VIII. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. září v 14:05

Ve druhém školním týdnu proběhlo seznámení prvńáčků v béčku s jejich osmáky. Společně složili a vyzdobili krabice na výtvarnou výchovu, nalepili jmenovky a uložili věci do krabic. Během setkání vládla velmi příjemná atmosféra, osmáci svým malým svěřencům odpovědně pomáhali a společné chvíle si užili. Prvňáčci se už teď těší na další setkání.  

Patronát I. C a VIII. C

Patronát I. C a VIII. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. září v 13:00

Ve čtvrtek 14.9. se děti z I. C seznámily se svými patrony z VIII.C. Nejprve jsme se navzájem představili, každý řekl své jméno, co rád dělá ve volném čase nebo co ho baví ve škole. Prvňáčci dostali od osmáků první úkol a to, zjistit, jaké jméno se v osmé třídě nejčastěji vyskytuje. Byli velmi pozorní a správná odpověď, pro ně nebyla problém. Zahráli jsme si seznamovací hru na jména a pak si každý prvňáček odvedl svého patrona k sobě na místo a společně se pustili do tvoření. Prvňáčci si již dopředu ve výtvarné výchově namalovali krásné hlavy papírových draků a nyní zbývalo hlavy vystřihnout a drakům vytvořit ocas s barevnými mašličkami. Osmáci pomohli mašličky poskládat a přivázat na provázek. Zjistili, že jsou jejich svěřenci velmi šikovní a někteří pomoc téměř nepotřebovali. Na závěr jsme se společně vyfotili a slíbili jsme si, že se brzy zase navštívíme, protože ty dvě společné vyučovací hodiny utekly jako voda. Mgr. Daniel Podoláková 

 

Druháčci se zúčastnili Festivalu sportu, na Sportovní srdce jsme nominovali Emu a Štěpána

Druháčci se zúčastnili Festivalu sportu, na Sportovní srdce jsme nominovali Emu a Štěpána

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. září v 19:27

Na pátek 15. 9. a sobotu 16. 9. naplánovalo Město Kutná Hora společně s kutnohorskými sportovními oddíly velkou událost - konal se 1. ročník festivalu sportu. V pátek se ho účastnili žáci 2. ročníku kutnohorských základních škol a v sobotu byl určen pro veřejnost. Naši druháčci byli nadšení, vyjednali si dokonce pro pobyt na Klimešce prodloužený čas a sportovali a sportovali...Součástí sobotního programu bylo ocenění výborných sportovců Sportovní srdce - za naši školu jsme nominovali dva vynikající atlety, kteří trénují a závodí za SKP Olympii a naši školu pravidelně skvěle reprezentují - Emu Kounickou a Štěpána Viktoru. Gratulujeme!          

Patronát II. A a IX. A

Patronát II. A a IX. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. září v 19:49

V pondělí 18. 9. se sešli deváťáci z áčka s druháčky, aby zpečetili svoji spolupráci a kamarádství i tento školní rok. Otiskli si společně dlaně na zeď. Druháčci se postarali o materiál a deváťáci se velice pěkně svých druháčků ujali, poradili, nabarvili, vysadili..... Těšíme se na nacvičování akademie a RUKU NA TO. Mgr. Zuzana Králiková 

III. D vyrazila na pochod po okolí Kutné Hory

III. D vyrazila na pochod po okolí Kutné Hory

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. září v 20:01

V pondělí 18.9. se vypravili třeťáci z déčka učit ven, měli připravený celodenní program v okolí Kutné Hory. První zastávka byla u pramene svatého Vojtěcha, kde si děti předaly informace o historii kaple a poselství svatého Vojtěcha. Přes Přítoky došly do druhé zastávky ve Sklenářově dolíku. Tady se ve skupinkách věnovaly venkovním aktivitám. Všichni si pochvalovali slunečné pondělí a devítikilometrovou trasu zvládli bez problémů. Mgr. Štěpánka Menová 

Čtvrťáci v Planetáriu Hradec Králové

Čtvrťáci v Planetáriu Hradec Králové

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. září v 20:56

Všichni žáci čtvrtých ročníků vyrazili v pátek 15. 9. společně na exkurzi do Planetária v Hradci Králové. V přírodovědě se právě baví o naší planetě Zemi, o Sluneční soustavě a vůbec o celém vesmíru, a proto jim jako zpestření k výuce vybraly paní učitelky vzdělávací program Cesta Sluneční soustavou. Třešničkou na dortu bylo bezpečné pozorování Slunce přímo hvězdářským dalekohledem. Jelikož byla obloha úplně “vymetená” naskytl se dětem vzácný pohled na tzv. sluneční protuberance - tedy ohnivý oblak plazmatu vybíhajícího ze Slunce. Všichni si výlet náramně užili! Mgr. Jaroslava Šibravová 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání