TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Změny v chodu školy v souvislosti s COVID-19

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. srpna 2020 v 14:18

Vážení rodiče, chod školy bude v novém školním roce částečně ovlivněn opatřeními, která jsme byli nuceni přijmout v souvislosti s COVID-19. Při jejich tvorbě jsme vycházeli z platných nařízení a Manulálu MŠMT. Souhrn nejdůležitějších změn najdete v přiloženém souboru. Prosíme, sledujte webové stránky a komunikaci s třídními učiteli pravidleně, situace se může rychle měnit...

Blíží se termín rozhodnutí, kam dál....

Blíží se termín rozhodnutí, kam dál....

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu 2020 v 18:39

Milí deváťáci, rychle se blíží termín, kdy budete muset odevzdat přihlášku ke studiu na střední škole. Pokud ještě váháte a rádi byste si zjistili další možnosti, mnoho užitečných informací najdete na následujících odkazech: 

Přeposílání nabídek a informací

Přeposílání nabídek a informací

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. listopadu 2020 v 16:48

Vážení rodiče, třídní učitelé vám průběžně přeposílají nabídky různých webinářů, materiály od Eduzměny a další informace. Žádosti o přeposlání dostáváme od různých organizací a pokud se nám zdají důležité, prosíme třídní o přeposlání k vám. Pevně doufáme, že vás tato "nevyžádaná pošta" příliš nezatěžuje a naopak že si možná z nabídky vyberete. Děkujeme za pochopení. 

Rozvrhy online výuky 5. - 9.ročník od 4.1.

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. prosince 2020 v 9:33

Vážení rodiče, milí žáci, pokud nenastane další změna, bude výuka od 4. 1. pro žáky 3. - 9. ročníku probíhat opět distančně podle stejného modelu jako v listopadu. Paní učitelky 3. a 4. ročníku budou informovat emailem, rozvrhy od 5. ročníku výš najdete v příloze. Prezenčně ve škole se budou vzdělávat jen nejmenší školáci 1. a 2. ročníku. Třídy budou opět oddělené i ve školní družině, nebudou se prolínat. II. A a II. C bude mít oddělení v malé družině v budově školy, třída II. B a všichni prvňáčci budou v hlavní budově školní družiny. Velice prosíme - pomozte nám vydržet ve škole co nejdéle, pokud řešíte v rodině podezření na nákazu koronavirem, neposílejte děti do vyřešení situace do školy.  Děkujeme.     

Aktualizované informace k přijímacímu řízení

Jana Nedvědová

Vloženo: 5. ledna v 19:26

Vážení rodiče, milí deváťáci, v příloze najdete aktualizované informace k přijímacímu řízení do středního školství. Řadu dalších informací najdete v GC učebně pro deváťáky. Pokud byste ani tam nenašli, co hledáte, určitě se na nás obraťte.    

Druháčci z céčka si užili sníh

Druháčci z céčka si užili sníh

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. ledna v 18:55

Druháčci s paní učitelkou na nic nečekali a hned využili sníh, který napadl - vypravili se bobovat. Některé děti musely hledat, kde vlastně boby a lopaty mají - vždyť od loňska to bylo poprvé, co byly potřeba...Děti byly vzorné, ukázněné a pohyb na čerstvém vzduchu si moc užily. Kdyby ještě půl metru sněhu napadlo, vůbec by se nezlobily... 

Ludvíček u druháků

Ludvíček u druháků

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. ledna v 8:07

Programy primární prevence pokračovaly i po Vánocích. Paní lektorka Ida se svým maskotem Ludvíčkem navštíví postupně všechny první a druhé třídy. Pro druháčky jsme vybrali program Jak se máš?, který má za cíl posílit komunikační dovednosti, ohleduplnost, zvládání emocí a případné agrese. Děti se učí rozeznávat  a  pojmenovávat radost, smutek, strach a hněv a správně na ně reagovat u sebe u druhých. Dětem se jako vždy program moc líbil. 

II. A bobovala

II. A bobovala

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. ledna v 12:41

Také druháčci z áčka se se svojí "náhradní" paní učitelkou vypravili užít si zimní radovánky. Na čerstvý vzduch chodí děti pravidelně, ve čtvrtek 14.1. si vycházku zpříjemnily ještě bobováním. Kopečků v okolí naší školy je dost, děti nemusely jít daleko a hned kousek od školy prověřily, jak jim boby sviští...   

Program Buďme kamarádi v I. B

Program Buďme kamarádi v I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. ledna v 20:58

Maskot Ludvíček navštívil také prvňáčky, pro ně byl připravený program s názvem Buďme kamarádi. Společně si vyprávěli, jak se chovat ke svým kamarádům, připomněli si důležitost slušného chování a jednání nejen k dospělým lidem, ale také k vrstevníkům, spolužákům. Celý program byl proložený  zábavými aktivitami, do kterých se všechny děti rády zapojily.  

Druháčci nacvičili pohádku O Červené Karkulce

Druháčci nacvičili pohádku O Červené Karkulce

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. ledna v 10:27

Druháčci z béčka měli minuý týden nemocnou paní učitelku. Už se na ni moc těšili a tak jí připravili překvapení - v pondělí 18.1. nacvičili pohádku O Červené Karkulce a v úterý ji paní učitelce zahráli. Představení bylo moc hezké, Karkulka, vlk, babička i myslivec hráli krásně, pomocníci vyměňovali kulisy jako na běžícím páse, i bábovka byla, všichni jsme si představení užili. Dětem patří veliké poděkování za výborný nápad, úsilí, které mu věnovaly a především za to, že na paní učitelku myslely. 

Výborné výsledky našich deváťáků v národním testování SCIO

Výborné výsledky našich deváťáků v národním testování SCIO

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. ledna v 11:40

Na podzim tohoto školního roku se naši deváťáci - jako každý rok - zúčastnili Národního testování SCIO.  Vzhledem k mimořádným opatřením vlády bylo letos testování prodlouženo do 22. 12. 2020. Testování se zúčastnilo více než  10 000 žáků napříč celou republikou, v našem Středočeském kraji se zapojilo 1608 žáků ze 49 škol a víceletých gymnázií. Zapojení žáci obdrží vždy podrobnou zprávu o svém posunu mezi lety 2016/2017 a 2020/2021 (výsledky se sledují od pátého ročníku) a porovnání svých výsledků se vzorkem všech testovaných. Pro školu jsou pak samozřejmě důležité nejen údaje o jednotlivých žácích, ale především úspěšnost školy jako celku. A ta byla letos vynikajíící -  v českém jazyce jsou výsledky našich žáků lepší než u 60% zúčastněných škol, v matematice jsme se dokonce zařadili mezi 10 % škol s nejlepšími výsledky. Budoucím studentům moc gratulujeme a držíme palce, aby takové  vynikající výsledky zopakovali a uplatnili u přijímacích zkoušek!   

 

Druháčci z béčka se zúčastnili čištění kamenů zmizelých

Druháčci z béčka se zúčastnili čištění kamenů zmizelých

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. ledna v 19:11

Stolpersteine, česky též kameny zmizelých, jsou dlažební kostky s mosazným povrchem, vsazené do chodníku před domy obětí holokaustu a nacistického režimu. Připomínají pohnuté osudy lidí (většinou osob židovského původu), kteří byli během druhé světové války deportováni a poté zavražděni v koncentračních táborech. V Kutné Hoře jich je umístěna necelá stovka a na den 27. 1.  je vyhlášena akce jejich očištění. Naši druháčci se do této akce pustili s mírným předstihem. Vyleštili čtyři kameny v Kudrnově ulici, další na Jungmannově náměstí. Vypravili se ještě do Zahradní, ale tam jim čištění překazil zaparkovaný automobil. Děti se dozvěděly mnoho nových zajímavých informací a byly z akce nadšené.       

II. B pamatuje na zvířátka v zimě

II. B pamatuje na zvířátka v zimě

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. ledna v 9:17

V zimních měsících mnozí z nás pamatují na zvířátka žijící v přírodě a snaží se jim ulehčit přežití něčím dobrým na zub. Přesně tak to mají i děti z II. B, které se vypravily na přírodovědnou vycházku a Na Rovinách nechaly pro zvířata spoustu dobrot.   

Pololetní hodnocení v II. C

Pololetní hodnocení v II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. ledna v 9:34

Ve čtvrtek 28. 1.  si prvňáčci a druháčci, kteří se jediní mohou vzdělávat prezenčně ve škole, převzali pololetní hodnocení své školní práce. U nás to bylo vysvědčení se známkami a doplňující slovní hodnocení.  Ve II. C zastoupila v tuto slavnostní chvíli nepřítomnou paní učitelku paní asistentka.     

Co nového v I. C?

Co nového v I. C?

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. ledna v 9:56

O to, jak se daří dětem v I. C, se s námi podělila třídní paní učitelka. Děti moc baví míchání barev,  minulý týden vytvořily barevná a veselá městečka. Že je ve třídě spousta skvělých recitátorů se ukázalo v recitační soutěži, ti nejlepší byli oceněni diplomem, sladká odměna ale čekala na všechny za to, s jakou radostí do třídní recitační soutěže šli. Poslední týden tohoto pololetí také děti rozvíjely kreativitu v hodinách pracovních činností, kdy se z nich stali návrháři zimních čepic. A aby se počítání a diktáty nestaly neoblíbenou částí vyučování, zapisují je na sněhuláky či tučňáky, které si sami vytvoří. Na čtvrtek 28. 1. naplánovala paní učitelka projekt Zima, kde se děti mnoho nového dozvěděly a trénovaly také spolupráci mezi kamarády. Na závěr dne se dětské tváře rozzářily úsměvy ze samých jedniček na vysvědčení.

Závěr prvního pololetí v I. B

Závěr prvního pololetí v I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. února v 10:57

Rovněž paní učitelka z I. B nám poskytla krátké shrnutí společné práce: 

Děti udělaly za celé první pololetí velký kus práce, a proto měly radost ze samých jedniček na vysvědčení (výpisu) a potěšilo je i doplňující slovní hodnocení. Z dětí se postupně stali šikovní čtenáři a postupně si osvojují i psací písmo, všichni jsou pečliví a jejich písanky jsou moc pěkné. 

Informace ke  studiu na gymnáziu OPEN GATE

Informace ke studiu na gymnáziu OPEN GATE

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. února v 11:06

Vážení rodiče, Mensa ČR nás požádala o zveřejnění následující zprávy, která se týká možnosti studia a čerpání stupendia na gymnáziu OPEN GATE. Pokud máte doma nadané dítě a o možnosti navštěvovat tuto školu jste uvažovali, následující řádky jsou určené pro vás.   

Office 365

Office 365

Vloženo: 8. února v 13:22

Od tohoto roku máme uzavřenou licenční smlouvu s firmou Microsoft, která umožňuje našim žákům a zaměstnancům využívat bezplatně po dobu jejich studia/pracovního poměru balíček aplikací Office 365 Pro Plus zahrnující desktopové programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Publisher a další.

Instrukce k přihlášení do portálu a instalaci balíčku naleznete v tomto článku.

Další školní rok jsme umožnili Nancy studium

Další školní rok jsme umožnili Nancy studium

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. února v 9:18

I na školní rok 2020/2021 jsme poslali do Indie příspěvek ve výši 6 500 Kč na studium naší adoptivní žačky Nancy, její školní docházku sponzorujeme od první třídy. Nyní studuje již desátým rokem. Jako vždy od ní přišly dopisy a vysvědčení. Velice děkuje za naši podporu a píše, že také indické děti studují online kvůli covidu. Ona sama studuje velice tvrdě, má výborné známky. Děkujeme všem dětem naší školy, které každý rok přispívají desetikorunou na tento charitativní projekt. 

II. A vyrazila po prázdninách bobovat

II. A vyrazila po prázdninách bobovat

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. února v 9:29

Děti ze II. A vyrazily v úterý po jarních prázdninách na čerstvě napadlý sníh a prověřily svoje sáňky a boby. Moc si radovánky na sněhu užily....  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání