TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Office 365

Office 365

Vloženo: 8. února 2021 v 13:22

Od tohoto roku máme uzavřenou licenční smlouvu s firmou Microsoft, která umožňuje našim žákům a zaměstnancům využívat bezplatně po dobu jejich studia/pracovního poměru balíček aplikací Office 365 Pro Plus zahrnující desktopové programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Publisher a další.

Instrukce k přihlášení do portálu a instalaci balíčku naleznete v tomto článku.

Nabídka výuky anglického jazyka

Nabídka výuky anglického jazyka

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna 2021 v 20:07

Vážení rodiče, velmi rádi zveřejňujeme nabídku maminky naší školy, PhDr. Sophie Fairweather, které žije a pracuje v Anglii. Pokud máte o online výuku angličtiny pro své dítko zájem, kontakt a další informace najdete na následujícím letáčku.    

Organizace školního roku 2021/2022

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června 2021 v 22:27

Vážení rodiče, milí žáci, pokud vás zajímá, kdy budou prázdniny a volné dny v příštím školním roce, čtěte dále...

Informace pro rodiče a žáky - povinná opatření platná od 1. 9. 2021

Informace pro rodiče a žáky - povinná opatření platná od 1. 9. 2021

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. srpna 2021 v 20:32

Vážení rodiče, milí žáci, v příloze najdete podrobné informace k chodu školy, nastaveným opatřením, případnému testování...Pokud by vám něco nebylo jasné, obraťte se na vedení školy nebo své třídní učitele. Rodiče velice prosíme, aby akceptovali nastavená opatření, děti je v loňském roce hravě zládly.  V dnešní nelehké době je solidarita a ohleduplnost k ostatním velice důležitá a pomůže nám vydržet ve škole - pevně věříme, že celý školní rok smiley . Pokud se vracíte ze zahraničí, PROSÍME, řiďte se cestovatelským semaforem.      

Máme novou krásnou schránku důvěry

Máme novou krásnou schránku důvěry

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. října 2021 v 10:42

Na chodbě v 1. patře se objevila nová schránka důvěry. Je krásně ozdobená, z bílé na tuto krásnou Žižkováckou ji proměnila paní Monika Vnuková, moc jí děkujeme. Pokud budete potřebovat s čímkoliv pomoci od paní psycholožky nebo kohokoliv dalšího ve škole a nechcete nebo nemůžete s námi mluvit přímo, určitě ji využijte...Využít můžete také elektronickou cestu - buď email na kohokoliv z dospělých nebo Edupage prostřednictvím ankety.   

Prosba o ohleduplnost a spolupráci

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 11:15

Vážení rodiče, bohužel i na naší škole se začínají vyskytovat děti pozitivně testované na COVID a s tím související karantény tříd. VELICE PROSÍME o pomoc a spolupráci. Každý den si zkontrolujte prosím příchozí emailovou poštu, může se tam objevit přeposlaný dopis od KHS nebo jen informace od vašeho třídního učitele. Podle platných opatření se karanténa u dětí netýká osob v režimu O - N (očkování - prodělaná nákaza). Tyto děti (i dospělí) do školy mohou chodit, i když některý rodinný příslušník je doma nemocný. A ještě jedna velká prosba - pokud doma řešíte podezření na nákazu, čekáte na výsledky testů - prosím neposílejte do vyřešení situace dítě do školy, předejdeme tak případným dalším zbytečným karanténám. Děkujeme za pochopení.   

Od prosince znovu sbíráme starý papír

Od prosince znovu sbíráme starý papír

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 11:51

Milí žáci, vážení rodiče, vzhledem k tomu, že je nedostatek papíru a sběrny jsou zase ochotné ho vykupovat, zahajujeme od prosince opět sběr. Bude organizovaný jako soutěž tříd, nejlepší třídy vyjedou zdarma na výlet, zakoupí si něco podle svého výběru pro třídní kolektiv. Papír můžete odevzdávat každé první pondělí v měsíci, poprvé tedy 6.12. na  školním dvoře v čase od 7,30 do 8,00 hodin, závora bude zvednutá. Je nutné oddělit papír a kartony a mít zváženo. Pevně věříme, že se nás do sběru zapojí co nejvíce.    

Jak si vedeme po druhém kole sběru starého papíru?

Jak si vedeme po druhém kole sběru starého papíru?

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. prosince 2021 v 7:45

V pondělí 3.1. proběhlo druhé kolo sběru starého papíru. I tentokrát přibyla na dvoře pořádná  hromada, další přírůstky jsme zaznamenali u osmnácti tříd.  V příloze opět najdete přesnou tabulku, kde je vidět, které třídy se začínají dostávat do vedení. Výsledky zveřejňujeme se zpožděním, protože pan učitel, který má sběr na starosti, byl na lyžařském výcviku. Třetí kolo je naplánované na pondělí 7. 2.    

V. A se vypravila pro vánoční stromeček

V. A se vypravila pro vánoční stromeček

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. prosince 2021 v 10:18

V pondělí 13.12. se páťáci z áčka vypravili k Morovému sloupu pro vánoční stromeček. Děti doprovodila a nemocnou třídní paní učitelku zastoupila paní učitelka Dáňová. Stromeček už stojí a krásně voní ve třídě, příští týden pod něj přibydou i dárky...    

Vánoce jsou už za dveřmi - II. B

Vánoce jsou už za dveřmi - II. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. prosince 2021 v 20:47

Vánoce se nezadržitelně blíží a my se na ně společně těšíme. Děti z II.B si v pondělí 13. 12. čekání na Ježíška zkrátily zajímavou exkurzí na Hrádek. Zde se na výstavě seznámily s tím, jak si užívali Vánoce jejich pradědečkové a prababičky, jaký měli stromeček, čím ho zdobili a jaké dárky pod ním nalezli. Poté si děti vyrobily nádhernou vánoční ozdobičku, hvězdičku z korálků. Korálkové hvězdičky si odnesly do školy a použily je na ozdobení stromečku ve své třídě.   

III. A si užila hrátky na sněhu

III. A si užila hrátky na sněhu

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. prosince 2021 v 7:52

V pátek 10.12. třeťáci z áčka rychle využili sněhovou nadílku a vyrazili si užít zábavu na sněhu. A dobře udělali - tento týden už nastoupila obleva a po sněhu není v Kutné Hoře ani památky.... 

IV. C si vyzkoušela pečení perníčků

IV. C si vyzkoušela pečení perníčků

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. prosince 2021 v 10:27

Předvánoční nálada už vládne ve většině tříd. Téměř všude jsou ozdobené vánoční stromečky, vyrobené vánoční dekorace, děti přemýšlí, jaké dárečky vybrat a těší se na vánoční třídní besídky. Čtvrťáci z céčka si vyzkoušeli pečení perníčků - paní asistentka jim připravila těsto a děti si ve školní kuchyňce vyzkoušely svoji zručnost při válení a vykrajování... 

Prvňáčci v knihovně - I. B a I. C

Prvňáčci v knihovně - I. B a I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. prosince 2021 v 10:38

V předvánočním čase se prvňáčci vypravili do knihovny. S pracovnicemi knihovny si povídali o adventu, adventních tradicích a vánočních svátcích. Dětem se také moc líbily úryvky z pohádek o čertech. Děti se můžou těšit na příští návštěvu, která by již měla být v nových zrekonstruovaných prostorách Na Náměti.  

Šesťáci z céčka změřili svoje síly v piškvorkách

Šesťáci z céčka změřili svoje síly v piškvorkách

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. prosince 2021 v 19:03

Na pátek 17.12. si šesťáci s paní učitelkou naplánovali do hodin matematiky piškvorkový turnaj. V týdnu se rozlosovali a v pátek se vrhli do hry.  Kdo byl vyřazený a v turnaji nepokračoval,  zkoušel si další aktivity - tangram, hanojskou věž, deskové hry... Do finále se probojoval Matěj Cihlář a Natálie Vopěnková.  Matěj Natálku porazil a zvítězil, na třetím místě skončil Adam  Tvrdík.   

Tváře měsíce prosince

Tváře měsíce prosince

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. prosince 2021 v 8:41

V pondělí 20.12. jsme vyhlásili tváře měsíce prosince...

Plán na měsíc leden

Plán na měsíc leden

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. prosince 2021 v 9:07

Čas letí jako voda, rozloučili jsme se s rokem 2021 a máme tu nový...První měsíc roku 2022 bude především ve znamení pilné školní práce, protože se bude uzavírat hodnocení výsledků vzdělávání za 1. pololetí. Sedmáci vyjedou na lyžařský kurz do Herlíkovic, spočítáme matematickou olympiádu, děti z 1. stupně se opět setkají s Idou a jejím maskotem...

Vánoce ve III. B

Vánoce ve III. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. prosince 2021 v 11:49

Jak slavily Vánoce ve škole děti ze III. B? Jako každý rok nejprve vyrazily do lesa nadělit zvířátkům jablíčka, mrkev, ořechy a spoustu dalších dobrot a pak už si společně ve třídě užily vánoční atmosféru, zazpívaly si, nadělily dárečky, poslechly pohádky, pochutnaly si na cukroví a čajíčku. Moc si to užily!    

 

 

Vánoční besídka v I. A

Vánoční besídka v I. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. prosince 2021 v 21:09

V pondělí 20.12., poslední školní den v roce 2021, jsme učení už moc nedali. Většina tříd měla na programu vánoční besídky, užívali jsme si předvánoční pohodu, nadělovali si dárky. Také prvňáčci z áčka si ve třídě uspořádali vánoční besídku. Ve třídě pod stromečkem děti našly dárečky, vánoční náladu dotvářely koledy, cukroví a jiné dobroty. Nechyběla ani řada hudebních a tanečních vystoupení, ale také výroba voňavých svícnů a krasopisně napsaných vánočních přání. Děti si poslední den moc užily. 

Předvánoční setkání IX. B a II. B

Předvánoční setkání IX. B a II. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. prosince 2021 v 8:37

Milé předvánoční setkání proběhlo v pondělí 20. 12. mezi druháčky a deváťáky z béčka. Velcí i malí si připravili krátké vánoční pásmo, které si navzájem představili, společně si zazpívali známé koledy a předali si vánoční přáníčka. Pak se společně vypravili do kostela sv. Jana Nepomuckého, kde si prohlédli výstavu betlémů a připomněli si příběh o narození Ježíška. Po návratu do školy čekalo děti to nejkrásnější - spousta dárečků pod stromečkem. 

Vánoce v V. C

Vánoce v V. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. prosince 2021 v 9:27

Také páťáci z céčka si před odchodem na vánoční prázdniny rozdali dárky a užili si vánoční povídání a posezení....Stromeček měli ve své třídě krásně ozdobený už dlouho dopředu. A určitě byli moc rádi, že se v pondělí vrátila do školy jejich třídní paní učitelka a besídku si mohli užít společně s ní.   

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání