TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Provoz kanceláře školy v době letních prázdnin

Provoz kanceláře školy v době letních prázdnin

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. července 2020 v 10:52

V případě, že budete od nás v době letních prázdnin cokoliv potřebovat, využijte prosím pro jednání následující časy, ve kterých bude otevřena kancelář školy (budou zde také uložena nevyzvednutá vysvědčení):    

Přejeme krásné prázdniny!

Přejeme krásné prázdniny!

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. července 2020 v 10:54

Přejeme všem dětem i dospělým krásné slunečné léto, pohodové cesty za odpočinkem a poznáváním, nezapomenutelné zážitky, nová přátelství a vždy šťastný návrat domů. Od školy a učení si odpočiňte, budeme se těšit zase na viděnou ve středu 1. září...  smiley

Office 365

Office 365

Vloženo: 8. února v 13:22

Od tohoto roku máme uzavřenou licenční smlouvu s firmou Microsoft, která umožňuje našim žákům a zaměstnancům využívat bezplatně po dobu jejich studia/pracovního poměru balíček aplikací Office 365 Pro Plus zahrnující desktopové programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Publisher a další.

Instrukce k přihlášení do portálu a instalaci balíčku naleznete v tomto článku.

Nabídka výuky anglického jazyka

Nabídka výuky anglického jazyka

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna v 20:07

Vážení rodiče, velmi rádi zveřejňujeme nabídku maminky naší školy, PhDr. Sophie Fairweather, které žije a pracuje v Anglii. Pokud máte o online výuku angličtiny pro své dítko zájem, kontakt a další informace najdete na následujícím letáčku.    

Nabídka dalšího běhu prázdninové Veselé vědy

Nabídka dalšího běhu prázdninové Veselé vědy

Jana Nedvědová

Vloženo: 31. května v 20:07

Vážení rodiče, milé děti, pro velký zájem otvírají naši vyučující další běh příměstského tábora Veselá věda, který se bude konat o hlavních prázdninách v laboratoři a dalších prostorách naší školy. Pokud máte zájem, otevřete si přiložený informační leták se všemi podrobnostmi a pokyny.  

Školní výlety zahájeny - druháčci v Herolandu

Školní výlety zahájeny - druháčci v Herolandu

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. června v 13:40

Jsme moc rádi, že poslední dny školního roku můžeme dětem zpříjemnit školními výlety. Zahájili je druháčci, kteří  se ve čtvrtek 10.6. vypravili do dětského parku nedaleko Kutné Hory - do Herolandu. Užili si tady spoustu zábavy a pohybu, vyzkoušeli všechny atrakce a odpoledne se spokojení vraceli domů.  

Sedmáci zdraví od Kosího potoka

Sedmáci zdraví od Kosího potoka

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. června v 20:15

Od pondělí 14. 6. tráví sedmáci z céčka čas v malé vísce Michalovy Hory, která je jediným ostrůvkem civilizace v přírodním parku Kosí potok. Sedmáci tu bydlí na zrekonstruované faře a pilotují projekt Venkovní elektromechanická experimentální laboratoř. První den se děti seznámily s částmi elektrického obvodu a vyzkoušely si jejich zapojování. Druhý den je čekala náročná práce - seznámili se s vyrobeným vodním kolem, pak ho za značného úsilí hochů dopravili ke Kosímu potoku a tam ho v proudu vody sestavovali....Podle slov paní učitelky dlouho a se zapojením všech sil našich chlapců. Děvčata se mezitím brouzdala v potoce, vše sledovala a kluky podporovala. Experiment se zdařil, energie byla vyrobena, žárovky se rozsvítily....Ve středu se vše již jen zhodnotí a jede se zpět domů. Přejeme šťastnou zpáteční cestu!        

Prvňáčci už jsou čtenáři - I. B

Prvňáčci už jsou čtenáři - I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 7:54

Pondělí 14.6. a v úterý 15.6. bylo pro naše prvňáčky slavnostní -  byli totiž pasováni na čtenáře. Tento krásný obřad se každý rok koná v kostele svatého Jana Nepomuckého a pro všechny kutnohorské prvňáčky ho chystá Městská knihovna v Kutné Hoře. Pasování je vždy silný zážitek pro děti, rodiče i paní učitelky. Následující fotky zachycují prvňáčky z béčka...   

Pasování na čtenáře v I. C

Pasování na čtenáře v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 8:30

Radost z pasování na čtenáře měly i děti z céčka. Všichni prvňáčci dostali na památku na tento slavnostní den knihu spisovatelky Michaely Fišarové a ilustrátorky Anety Žabkové První školní výlet.  Kniha je určena výhradně pro tento celorepublikový projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka a nelze ji v běžném knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Přejeme dětem, ať je čtení baví! 

 

Rafty vyzkoušeli čtvrťáci z áčka

Rafty vyzkoušeli čtvrťáci z áčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 12:02

Na pátek 11.6. naplánovala paní učitelka ze IV. A pro své svěřence pořádné dobrodružství - rafty na Sázavě. Spousta dětí byla na vodě poprvé, takže očekávání byla veliká....Plulo se z Českého Šternberka do Ledečka, každý raft měl jednoho až dva lodivody z řad rodičů, kterým tímto velice děkujeme za pomoc, bez jejich účasti by výprava nebyla možná. Došlo i na koupel - dobrovolnou či nedobrovolnou....Zážitek ale děti rozhodně mají veliký a věříme, že se k vodě budou vracet...je tam totiž krásně. Plavbou paní učitelka zakončila symbolicky celoroční projekt Stroj času.   

Sportovní den u čtvrťáků

Sportovní den u čtvrťáků

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 12:31

V souladu s doporučením MŠMT k návratu žáků do škol po distanční výuce se snažíme v maximální možné míře využívat pobyt venku a zařazovat pohybové aktivity. Proto se čtvrťáci v pondělí 14.6. vypravili na celý den na Sokolák, kde pro ně paní učitelky připravily sportovní den. Jaké všechny disciplíny vyzkoušeli si můžete prohlédnout na fotkách - užili si fotbal, florbal, vybíjenou, přehazovanou, skok do písku, běhy, švihadla, míče.  Když už sportu bylo moc, došlo samozřejmě i na odpočinek.... 

IX. C se pomalu loučí...

IX. C se pomalu loučí...

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 10:55

Dny deváťáků u nás jsou pomalu sečteny... Jsme velice rádi, že jsme mohli uskutečnit jejich závěrečný výjezd do outdoorového střediska Březová, ještě před pár týdny jsme tomu moc nevěřili. Po rychlých přípravách jsme tedy v pondělí 7.6. vyrazili směr Březová a prožili tady týden, na který budeme určitě dlouho vzpomínat... 

IX. A v Březové

IX. A v Březové

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 11:43

Do nevětšího zážitkového resortu v Březové se v týdnu od 7.6. přemístila i třída IX. A.  Vyzkoušeli tu všechny možné a nemožné disciplíny, spoustu aktivit zkoušeli poprvé. Věříme, ž i oni budou dlouho a rádi na tyto společně strávené dny vzpomínat...

Osmáci převzali ceny od pana ředitele VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora

Osmáci převzali ceny od pana ředitele VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 11:59

Rádi jsme přijali pozvání od vedení Střední průmyslové školy v Kutné Hoře a přišli se podívat na jejich interaktivní výstavu Okno do budoucnosti. Děkujeme za to, jak se nám zde věnovali a především za milé překvapení na závěr: zúčastnili jsme se zde totiž soutěže, kterou "průmyslováci" vyhodnotili a ceny pro nejlepší přišel k nám do školy předat sám pan ředitel, ing. Josef Treml.    

Obhajoby závěrečných prací IX. A a IX. B

Obhajoby závěrečných prací IX. A a IX. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 12:13

V týdnu od 14.6. plní deváťáci svoji poslední velkou povinnost -- obhajují závěrečné práce. Vzhledem k distanční výuce jsme obhajoby zorganizovali skromněji, ale jsme moc rádi, že většina studentů je i za ztížených  podmínek vzorně připravila a odprezentovala. Všem úspěšným gratulujeme a Pavlovi děkujeme za výborné občerstvení!  

Děti z I. B jsou velcí sportovci

Děti z I. B jsou velcí sportovci

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 12:56

Podle slov paní učitelky jsou děti  z I.B velcí sportovci... Ve čtvrtek 17.6. se účastnily sportovního dne, který pro děti 1. a 2.ročníku přpravily společnými silami kutnohorské oddíly fotbaku a florbalu. Na fotbalovém stadionu Sparta byla připravena stanoviště, kde si děti mohly ověřit své sportovní a herní dovednosti - vedení a přihrávání míče, člunkový běh, štafetové hry, střelbu na branku či přetahování na laně. Program pokračoval na Klimešce, kde děti zcela pohltila hra florbalu a soutěživé hry. Jako odměna bylo připraveno mnoho drobných odměn - sportovní náramky, nálepky, brožurky a kupa osvěžujícího ovoce. Pořadatelům moc děkujeme za krásné sportovní zážitky!

Sportovalo se také ve II. B a I. C

Sportovalo se také ve II. B a I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 13:07

Pozvání na sportovní den přijaly také třídy II. B a I. C. I tady byly děti moc spokojené, spousta z nich byla na těchto sportovištích poprvé. A jak to děti umějí - do pohybu daly některé opravdu všechno. Bylo fajn, že program začínal ráno na Spartě, když sluníčko začalo nepříjemně hřát, děti už jely do chládku do sportovní haly na Klimešce. A vůbec nejstatečnější byli druháci - ti si totiž ještě došli zpátky do školy pěšky!    

Budoucí prvňáčci se přišli podívat do školy

Budoucí prvňáčci se přišli podívat do školy

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 13:26

Ve čtvrtek 17.6. jsme měli milou návštěvu - do školy se poprvé přišli podívat budoucí prvňáčci. Jsme moc rádi, že se schůzka s rodiči a dětmi mohla uskutečnit a neuvidíme se poprvé až 1. září. Zatímco třídní paní učitelky hovořily s rodiči, děti si vyzkoušely školní lavice, malovaly a cvičily, pro jednu skupinku byli připravení maňásci, ze kterých byly děti nadšené....Budoucí školáci se nám moc líbili, doufáme, že i my jim a že v září přiběhnou s chutí a radostí...

 

Mimoškolní atletické úspěchy - Sofie Cibulková si přivezla několik medailí

Mimoškolní atletické úspěchy - Sofie Cibulková si přivezla několik medailí

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 12:18

V neděli 20.6. se konalo v Čekém Brodě 2. kolo krajského přeboru Středočeského kraje starších přípravek. Sofie Cibulková si z těchto závodů přivezla několik medailí, jsme moc rádi, že se s námi o své úspěchy podělila. Stříbro vybojovala ve sprintu, bronzové medaile ve skoku dalekém a ve štafetě. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!  

Druháčci se vypravili do Mirakula

Druháčci se vypravili do Mirakula

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 12:32

Ve čtvrtek 17.6. se druháčci z áčka a céčka vypravili do Milovic do zábavního parku Mirakulum. Park nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. A tak si druháčci užili skákací atrakce, jízdu na nafukovacích duších, dobrodružství v podzemí, prolézačky, lana, skluzavky....Protože bylo horko, asi největší úspěch slavil vodní svět. Malé školáky doprovodila skupina sedmáků, velice jim děkujeme, že se druhákům věnovali a pomáhali s jejich hlídáním.... 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání