TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Přeposílání nabídek a informací

Přeposílání nabídek a informací

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. listopadu 2020 v 16:48

Vážení rodiče, třídní učitelé vám průběžně přeposílají nabídky různých webinářů, materiály od Eduzměny a další informace. Žádosti o přeposlání dostáváme od různých organizací a pokud se nám zdají důležité, prosíme třídní o přeposlání k vám. Pevně doufáme, že vás tato "nevyžádaná pošta" příliš nezatěžuje a naopak že si možná z nabídky vyberete. Děkujeme za pochopení. 

Office 365

Office 365

Vloženo: 8. února v 13:22

Od tohoto roku máme uzavřenou licenční smlouvu s firmou Microsoft, která umožňuje našim žákům a zaměstnancům využívat bezplatně po dobu jejich studia/pracovního poměru balíček aplikací Office 365 Pro Plus zahrnující desktopové programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Publisher a další.

Instrukce k přihlášení do portálu a instalaci balíčku naleznete v tomto článku.

Nabídka příměstského tábora Veselá věda

Nabídka příměstského tábora Veselá věda

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. února v 20:12

Vážení rodiče, pevně věříme, že se současná neutěšená situace začně postupně lepšit a v létě se již děti budou moci věnovat svým zájmům a koníčkům. V příloze najdete nabídku na příměstský tábor Veselá věda, který by rádi uskutečnili naši vyučující v prostorách školy. Už z názvu je patrné, co bude na programu. Pokud vás tábor zajímá, otevřete si přiložený plakátek. 

Mimořádné opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Mimořádné opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. února v 11:48

Vážení rodiče, v příloze najdete informaci o vydání mimořádného opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest. Velice prosíme, abyste se jím řídili a své děti vybavili rouškami, které budou v souladu s vyhlášeným opatřením (chirurgické roušky nebo vyšší ochrana - nanoroušky, nanošátky, respirátory,...).  Děkujeme.    

Návrat žáků do školy od 12.4.

Návrat žáků do školy od 12.4.

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. dubna v 19:11

Vážení rodiče, v příloze najdete informace k organizaci chodu školy od pondělí 12.4., odkaz na instruktážní video k samotestování a informační letáky MŠMT. Tytéž informace vám posílají vaši třídní učitelé na emailový kontakt. Zároveň přikládáme specifikaci testu, který bude škola využívat. Pokud budete chtít být přítomni testování, oznamte to prosím svému třídnímu učiteli do pátku 9.4., abychom v případě velkého zájmu z vaší strany zajistili dostatečný prostor (týká se dětí 1. - 3. ročníku).  V případě nejasností volejte, pište. Na děti se už moc těšíme, doufáme, že i ony na nás. smiley

Velikonoce ve II. C

Velikonoce ve II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. dubna v 22:41

l letošní Velikonoce byly jiné, velmi silně ovlivněné pandemií...Aktuálně platná opatření nám nedovolila připravovat krásné jarní dekorace společně s dětmi ve škole, nekonal se náš tradiční velikonoční jarmark. Děti ale vyráběly doma a druháčci z céčka byli tak hodní, že se s námi o půvabné dekorace podělili - moc děkujeme, fotografie nám udělaly velikou radost!      

Honba za pirátským pokladem v I. C

Honba za pirátským pokladem v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna v 20:01

Prvňáčci z céčka prožili další tematický "distanční"pátek, tentokrát inspirovaný honbou za pirátským pokladem, jeden pirát byl hrůzostrašnější než druhý... Před začátkem velikonočních prázdnin se zase zaměřili na zdravou výživu, tvořili obrázky zdravých svačinek a přímo i zdravé svačinky, které si krásně naaranžovali.  Velikonoční prázdniny patřily tvoření, vyplňování dobrovolných úkolů a odpočinku. Všichni jsme moc rádi, že toto je poslední "reportáž" o prvňáčcích z distanční výuky a že v pondělí už zase přiběhnou za námi do školy smiley.

 

Nabídka výuky anglického jazyka

Nabídka výuky anglického jazyka

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna v 20:07

Vážení rodiče, velmi rádi zveřejňujeme nabídku maminky naší školy, PhDr. Sophie Fairweather, které žije a pracuje v Anglii. Pokud máte o online výuku angličtiny pro své dítko zájem, kontakt a další informace najdete na následujícím letáčku.    

Velikonoce v VI. C

Velikonoce v VI. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. dubna v 20:53

Moc děkujeme šesťákům, kteří nám dali k dispozici na web fotografie zachycující jejich přípravy na Velikonoce.  Za výrobu krásných jarních dekorací jim všem píšeme velkou jedničku z výtvarné výchovy a pracovních činností smiley

  

Distanční pozdravy z I. B

Distanční pozdravy z I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. dubna v 9:19

Děti z I.B zvládaly distanční výuku v průběhu března a začátkem dubna naprosto perfektně a dokonce všichni žáčci plnili i dobrovolné úkoly jako například sportování v přírodě, poznávání jarních kytiček, pozorování mláďátek, úklid v okolí domova, zdobení kraslic a vytváření různých jarních výrobků a dekorací. Jsme moc rádi, že dnes ráno opět mohli přiběhnout do školy, bylo nám tu bez nich smutno. Teď už chodby a třídy zase ožily a my uděláme vše pro to, aby byl návrat pro děti co nejpříjemnější.   

Výborná umístění v okresních kolech jazykových soutěží

Výborná umístění v okresních kolech jazykových soutěží

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. dubna v 11:52

Velikou radost nám udělali naši druhostupňáci, kteří se zapojili do okresních kol jazykových olympiád. A dařilo se jim výborně - v okresním kole německé konverzační soutěže zvítězila Monika Adámková z IX. A, druhé místo obsadila Jitka Poppeová rovněž z IX. A. Dívky měly nesmírně náročnou pozici, podporu od nás měly vzhledem k distanční výuce velice omezenou, přesto se výborně připravily a soutěž ovládly. 

Také v okresním kole anglické olympiády se nám dařilo - Jakub Němec ze VII. C obsadil třetí místo a Stanislav Křída z IX. C místo čtvrté. Všem patří veliká gratulace a přání dalších krásných úspěchů.   

Vpád vědců do výuky zažili páťáci z áčka

Vpád vědců do výuky zažili páťáci z áčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. dubna v 13:10

Nabídku Akademie věd České republiky na přímou účast vědců ve výuce využila paní učitelka z V. A a přizvala do online výuky RNDr. Petra Petříka, Ph.D. Setkání proběhlo v pátek 16. 4., téma bylo Člověk ničí, člověk napravuje.  Pan doktor zodpověděl všechny naše dotazy týkající se botaniky a vlivu člověka na krajinu. Protože zvídavost dětí byla veliká, zabrousili jsme i do jiných oborů. Panu doktorovi velmi děkujeme za jeho návštěvu i za trpělivost, se kterou se svědomitě věnoval každému dotazu. 

Výsledky školního kola matematického Klokana, pořadí v okresním kole

Výsledky školního kola matematického Klokana, pořadí v okresním kole

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. dubna v 13:49

I během distančního vzdělávání jsme se zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Klokan. Zájemci od třetího do devátého ročníku řešili tentokrát online pod dohledem vyučujících zajímavé a neobvyklé úlohy zaměřené především na logické myšlení, úsudek, přemýšlení....Výsledky našich řešitelů v jednotlivých kategoriích najdete v příloze. Ze souhrnných výsledků okresu Kutná Hora vyplynulo, že naši deváťáci byli velice úspěšní - Šimon Dostál obsadil druhé místo, Matyáš Kovalda místo třetí a Jakub Rybář byl pátý. Děkujeme všem dětem, které se soutěže zúčastnily, gratulujeme všem úspěšným řešitelům a deváťům ke skvělému okresnímu umístění a přejeme jim mnoho dalších úspěchů...    

Prvňáčci z céčka návrat do školy i testování hravě zvládli

Prvňáčci z céčka návrat do školy i testování hravě zvládli

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. dubna v 11:14

Prvňáčci nebyli ve škole jen krátce a už se nemohli dočkat, až zase s taškou na zádech vyrazí, uvidí kamarády....Pondělní testování zvládli hravě a na čtvrteční se dokonce těšili. Dávají si totiž závody, komu ta červená barvička vyjede nahoru dřív, takže to s paní učitelkou pojali jako vědecké dobrodružství. Ve škole je čekalo velké překvapení - dostali totiž pera už jako velcí školáci. Pero získali díky kouzelné záložce třídního maskota opičky Oly, která jim je ve škole hlídala. S perem se nejprve skamarádili, ozdobili si nápis Já píšu perem a teď už ho nedávají z ruky...

V projektu Příběhy našich sousedů jsou zapojeni deváťáci

V projektu Příběhy našich sousedů jsou zapojeni deváťáci

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. dubna v 12:24

Deváťáci z céčka se účastní projektu společnosti Post Bellum - Příběhy našich sousedů. V úterý 20.4. zahájili práci setkáním s pamětníkem Ivo Šancem, který jim velice poutavě vyprávěl o svém dětství, působení v Kosovu a dalších etapách života.

 

Den čtení a her ve II. A

Den čtení a her ve II. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. dubna v 12:35

Druháčci z áčka zahájili prezenční výuku dnem plným zajímavých knih a her. Každý si připravil pro své spolužáky kouzelnické vystoupení, hádanky, jazykolamy, křížovky a hlavolamy, rébusy nebo taneční vystoupení. Děti si také zahrály deskové hry, karty nebo pexeso. Den si moc užily a pak už se daly s velkou chutí do učení.    

Návrat žáků 2. stupně od pondělí 3.5.

Návrat žáků 2. stupně od pondělí 3.5.

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. dubna v 8:52

Vážení rodiče, milí žáci, v pondělí 3.5. se vrátí k prezenční výuce všichni žáci šestého a osmého ročníku, další týden sedmáci a deváťáci, ročníky budou rotovat. V příloze najdete podrobné informace k návratu. Pokud budou chtít děti oběd, musí si ho v pátek do 14 hodin přihlásit.  

Den Země v I. B

Den Země v I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. dubna v 12:11

Děti z I.B si oslavy Dne Země opravdu užily. Projekt zahájila paní učitelka již během distanční výuky. Děti si připravily originální masky, které ztvárňovaly cokoliv z přírody, která nás obklopuje. Z počítače se tak na paní učitelku usmívala například květinka, kapka vody, stromy, slunce, sova a další originální masky. Když se děti sešly opět ve škole, navázaly na tuto práci a vytvářely ve skupinách nástěnnou mapu správného třídění odpadu, šly na vycházku a pozorovaly jarní přírodu, nebo psaly milé vzkazy pro naši Zemi. 

Prvňáčci z céčka slavili Den země a čarodějnice

Prvňáčci z céčka slavili Den země a čarodějnice

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. května v 9:46

V pondělí 26.4. zahájili prvňáčci prezenční výuku oslavou Dne Země. Nejprve si povídali, tvořili a hned, jak to počasí dovolilo, vyrazili ven. Děti ve skupinkách na různých místech hledaly podle zadání něco žlutého, něco krásného, sedmikrásku apod. V pátek 30.4. - jak jinak- čekalo na děti čarodějnické učení. Procvičily si zrak - hledaly rozdíly, hmat i sluch - slovo čarodějnice je vždy probudilo. Psaly, vyráběly, vařily lektvar a dokonce i kouzlily. Děti práce moc bavila a většina litovala, že příští týden ja čeká zase pouze distanční výuka...

Děti ze III. A se sešly s Ludvíkem a projektovaly Vysněnou zahrádku

Děti ze III. A se sešly s Ludvíkem a projektovaly Vysněnou zahrádku

Jana Nedvědová

Vloženo: 5. května v 9:57

Třeťáci se adaptovali zpátky na prezenční výuku krásně - ve škole byly hned jak rybky ve vodě...Program jim paní učitelka zpestřila setkáním s Ludvíkem (projekt primární prevence) a projektem Moje vysněná zahrádka. Děti pracovaly ve skupinách, staly se z nich architekti, návrháři...... zahrádek. Nejprve se musely shodnout na svých představách, zda upřednostní pěstování užitkových, okrasných nebo léčivých bylin, keřů, stromů, zda by raději jezírko nebo bazén, potůček nebo sportoviště. Na většině zahrádek se nakonec objevilo od všeho trochu... Všichni pracovali jako mravenečkové a svoji práci odvedly na 100 %. Také ji pěkně odprezentovali a zhodnotili....Posíláme do áčka velkou pochvalu smiley

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání