TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Aktuální informace k zadávání domácí přípravy - prosba o spolupráci

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. březen v 18:12

Vážení rodiče, od pondělí 23. 3. by všem našim žákům od 5. ročníku výše měla být domácí příprava zadávána prostřednictvím Google Classroom. Informace jsou na iskole. Pokud mají vaše děti s přihlášením problém, kontaktujte prosím paní ředitelku na emailu kotrbova@zszizkov.cz, pomůže vám. Pošle vám také v případě potřeby nový přístup do G Suite,  pokud původně zaslaný pozbyl platnost - platí 48 hodin. Třídní učitelé celý tento týden mapovali, zda někdo nemá technické problémy s přijímáním úkolů a zjištěné problémy se postupně řešily a řeší...    

Pro žáky I. stupně se nic nemění, dál pracují pod vedením svých třídních učitelů prostřednictvím již nastavených komunikačních kanálů.

Všichni jsme postaveni do naprosto nové situace. Žádáme vás o úzkou spolupráci u malých dětí a pravidelný dohled nad těmi staršími. Někomu se zdá úkolů málo, pro někoho je to „akorát“, někdo nestíhá, jiný potřebuje pomoc. Se vším musíme počítat. Jsme připraveni vás vyslechnout, pomoci, vysvětlit. Pokud nerozumíte, nestíháte, máte špatné technické podmínky, pište, volejte.

Doporučujeme vypracovat základní rozvrh pro každý den, pracovat pravidelně, nenechat si práci nahromadit. Určitě se nedá počítat s tím, že bychom se v dohledné době mohli vrátit do školy. Ale určitě pomůže, když budeme všichni dodržovat vyhlášená opatření, i když se nám třeba nelíbí a omezují nás tak, jak jsme to ještě nikdy nezažili.     

Věříme, že i tato zcela nezvyklá situace nás posílí a dětem přinese i něco užitečného – podpoří jejich samostatnou práci, odpovědnost za své výsledky, rozvine práci s různými informačními zdroji a dovednosti v oblasti ICT.

Přejeme vám všem zdraví, pevné nervy a hodně optimismu.        

A takhle se máme teď...

A takhle se máme teď...

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. březen v 20:36

Moc děkujeme za první fotografie, které se nám sešly. Zatím jsou od mladších školáků a dokumentují, jak se jim daří školní práce, jak doma pomáhají a jak tráví volný čas. Tak se držte, naši milí, těšíme se na další snímky!  

Filip Březina ze VI. A je vynikající lyžař!

Filip Březina ze VI. A je vynikající lyžař!

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. únor v 12:33

Přestože Filip navštěvuje teprve šestou třídu, ve světě lyžování o něm už začíná být slyšet. Naposledy zazářil na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže pořádané Karlovarským krajem ve dnech 19. - 24 .1. Filip si z této olympiády přivezl bronzovou medaili v soutěži družstev ve skicrossu, v jednotlivcích se umístil na 10. místě. Vzhledem k místě bydliště je pro Filípka určitě velice náročné se tomuto sportu na vysoké úrovni věnovat a my mu přejeme hodně sil, úspěchů a hlavně pevné zdraví do dalšího sportování.  

Informace k zápisu do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. březen v 17:46

Vážení rodiče, zápis dětí do prvních tříd základních škol, jejichž zřizovatelem je město Kutná Hora, bude zahájen v pátek dne 3. 4. 2020 od 14.00 hodin a ukončen dne 10. 4. 2020. Vzhledem k vyhlášeným mimořádným opatřením budou zápisy organizovány bez osobní přítomnosti dětí ve škole a také bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole.

Jak tuto náročnou situaci nejlépe zvládnout radí psychologové....

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. březen v 13:17

Současná situace je obrovským náporem na psychické ( a pro mnohé i fyzické)  zdraví nás všech -  jak situaci co nejlépe zvládat dětem i dospělým radí psycholožka PhDr. Zuzana Knesplová. Druhý soubor obsahuje rady, jak co nejlépe upořádat denní režim dětí... 

Lekci mediální gramotnosti v městské knihovně absolvovala skupina deváťáků

Lekci mediální gramotnosti v městské knihovně absolvovala skupina deváťáků

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. únor v 19:13

Ve čtvrtek 13.2. absolvovala skupina deváťáků v městské knihovně workshop zaměřený na mediální gramotnost. Tyto workshopy pořádá zvolsi.info, a jejich smyslem je naučit mladé lidi pracovat s informacemi a odhalovat manipulaci. Sami autoři programu jsou mladí lidé, které už (jak sami říkají) nebavilo se dívat, jak se chytré mozky plní hloupými (dez)informacemi. Sepsali Surfařova průvodce po internetu – jednoduchý návod, jak se ve světě médií nenechat vodit za nos a s programem vyrazili na tour do škol po celém Česku a Slovensku.  Za svoji činnost získali již i několik ocenění. 

Lyžařský kurz jsme ještě stihli a užili si ho...

Lyžařský kurz jsme ještě stihli a užili si ho...

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. březen v 18:57

Naši sedmáci si před prázdninami užili lyžařské kurzy v hotelu Černá Bouda na Černé hoře v Janských Lázních. Přestože u nás v Kutné Hoře bylo už jarní počasí, v Krkonoších bylo sněhu dost  Jen sluníčko se moc nepředvedlo, často byla mlha, o to museli být naši lyžaři opatrnější. Všichni se vrátili domů zdraví, odpočatí a bohatší o nové zážitky.  

Nabídka volnočasových aktivit pro žáky

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. srpen 2019 v 19:33

V následující příloze si můžete prohlédnout nabídku zájmových kroužků a sportovních aktivit pro žáky školy. Děti tuto nabídku dostanou také v tištěné podobě. Kroužky, které pracují ve školní družině, si rodiče hlásí tam.    

Naši milí školáci, jak se máte?

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. březen v 14:10

Naši milí školáci, zdravíme vás všechny od nejmenších po nejstarší...Určitě vám moc chybíme, tak jako vy nám. Jsme přesvědčeni, že po této pro všechny z nás naprosto nové zkušenosti se budeme do školy těšit tak, jako snad ještě nikdy smiley. Vzdělávání se teď přesunulo do vašich domovů, nemůžeme se vzájemně potkávat ve třídách, na chodbách. Náš web vždy aktuálně iinformoval o dění ve škole a tak bychom rádi teď informovali o tom, jak se vám daří doma. Budeme moc rádi, pokud nám budete průběžně posílat fotky jak se vám daří při plnění školních povinností, při kreslení, modelování, psaní, počítání, při práci s ICT technikou, o tom, co děláte ve volném čase, jak vám sluší roušky... Fotky posílejte na email nedvedova@zszizkov.cz, budeme je průběžně vkládat na web. Těšíme se!      

Navštívili nás předškoláčci z církevní mateřské školy

Navštívili nás předškoláčci z církevní mateřské školy

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. únor v 13:13

V úterý 25.2. jsme měli milou návštěvu - na prvňáčky do céčka se přišli podívat budoucí školáci z církevní mateřské školy. Naši prvňáčci jim předvedli, co vše už umí, společně pracovali, vyzkoušeli si,, jak se nosí taška na zádech. Paní učitelka s dětmi jim společně připravily dárek na památku  - je na něm nápis škola volá - bude budoucím školákům připomínat, že se brzy zase ve škole sejdeme...

Nejstarší recitátoři - 6. - 9. ročník

Nejstarší recitátoři - 6. - 9. ročník

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. únor v 12:20

Jak postupujeme do vyššíck kategorií, tím úbývá soutěžících. V kategorii 6. - 7 .ročník vystoupilo 14 recitátorů a v kategorii nejstarší pouhých šest. Ale všichni byli opět vzorně připraveni a porota měla nelehké rozhdování....V kategorii 6 . - 7.ročník postupuje s vítězkou Dominikou Novákovou do okresního kola Zuzana Vraná, protože slečny, které se umístily před ní, budou příští týden na lyžařském výcviku a soutěže se nemohou zúčastnit.   

Oblastní přehlídka mladých recitátorů

Oblastní přehlídka mladých recitátorů

Jana Nedvědová

Vloženo: 1. březen v 20:53

Ve čtvrtek 27. 2. se konala - jako každý rok - v Tylově divadle Oblastní přehlídka mladých recitátorů. Náš tým se také zúčastnil. Všichni naši recitátoři byli vzorně připraveni, děkujeme jim za čas, který přípravě soutěžních textů věnovali. Výkon Kláry Maryskové ze II. B ocenila porota čestným uznáním - gratulujeme a všem děkujeme za krásnou reprezenaci školy!  

Poklad kapitána Baltazara zhlédli druháčci

Poklad kapitána Baltazara zhlédli druháčci

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. únor v 19:02

V pondělí 10.2. po shromáždění pokračoval pro některé děti program v aule - přijelo k nám totiž Divadélko pro školy Hradec Králové a sehrálo pro druháčky a třeťáky kombinované loutkoherecké představení o námořnících a pirátech s názvem Poklad kapitána Baltazara aneb kdo se bojí, nesmí na moře. Totéž představení je připravené pro prvňáčky a čtvrťáky ve středu, v úterý se bude hrát pro druhostupňové děti představení Romantismus není jen romantika. Všechna představení jsou postavená na spoluráci s publikem a děti se při nich výborně baví.    

Post Bellum je v plném proudu

Post Bellum je v plném proudu

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. únor v 13:46

Práce deváťáků zapojených do projektu Post Bellum je v plném proudu...Oba dva týmy dokončují výtvarná díla a ve středu  5. 2. natáčeli v Českém rozhlase Hradec Králové reportáže s pamětníky.   

Projekt Příběhy našich sousedů byl slavnostně ukončen v Tylově divadle

Projekt Příběhy našich sousedů byl slavnostně ukončen v Tylově divadle

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. březen v 22:16

Na pondělí 2.3  jsme se těšili - v Tylově divadle se konalo slavnostní zakončení projektu neziskové organizace Post Belum s názvem Příběhy našich sousedů. Týmy ze šesti základních škol zde prezentovaly příběhy osobností - pamětníků, se kterými se setkaly, natočily jejich silný životní příběh a v Tylově divadle nám svoji práci stručně představily. Na projektu pracovali naši deváťáci několik měsíců, získali mnoho zážitků a dovedností a určitě byl pro ně velice přínosný. Děkujeme rovněž paní učitelce Vyčichlové, která oba naše týmy vedla. Pokud vás projekt zajímá, určitě klikněte na následující odkaz.Najdete na něm i vytvořené audioreportáže - jsou velmi působivé, určitě si je poslechněte. 

Projekt Voda, vzduch ve II. A

Projekt Voda, vzduch ve II. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. březen v 18:44

Projekt Voda, vzduch měly na programu ve středu 4. 3.  také děti ze II. A Vyzkoušely si řadu pokusů, pracovaly s různými informačními zdroji, vytvořily myšlenkovou mapu, zpracovaly prezentace...

Pro výuku přírodopisu jsme pořídili novou stereolupu

Pro výuku přírodopisu jsme pořídili novou stereolupu

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. únor v 21:35

Ke zlepšení výuky přírodopisu by měla přispět nová učební pomůcka - stereolupa, kterou v těchto dnech začínáme v hodinách používat. Stereolupa nezobrazuje jen klasické preparáty, ale lze jejím prostřednictvím sledovat jakékoliv přírodniny a předměty. Obraz je možné zároveň přenášet na interaktivní tabuli, lze pořizovat i fotografie. Doufáme, že nová pomůcka podpoří zájem dětí o přírodovědné předměty.   

Prvňáčci besedovali s knihovnicemi

Prvňáčci besedovali s knihovnicemi

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. únor v 13:22

V pátek 14.2. navštívily prvňáčky pracovnice městské knihovny. Převzaly od dětí splněný úkol, který se již dotýkal přicházejícího jara a přečetly dětem pohádku o písmenkách. S dětmi si popovídaly o tom, co už přečetly a měly radost, že už skoro všichni čtou svoje vlastní knížky.

Prvňáčky navštívila fenka Eba se svou chovatelkou Anetkou

Prvňáčky navštívila fenka Eba se svou chovatelkou Anetkou

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. únor v 18:55

Ve středu 12.2. měli prvňáčci moc milou návštěvu - přišla mezi ně naše absolventka Anetka Sovová, která studuje veterinární školu a její budoucí povolání je jejím velikým koníčkem No a protože je to budoucí veterinářka, měla s sebou samozřejmě zvíře - svoji skvělou fenku Ebu. Společně předvedly dětem, jak se chovat k cizím i vlastním psům, ukázaly, jak vzorně Eba poslouchá povely své paničky, co se pejskům líbí a co ne, došlo i na společnou hru. Dětem se chvíle strávené s Anet a Ebou moc líbily...   

Před prázdninami stihli prvňáčci projekt Voda, vzduch

Před prázdninami stihli prvňáčci projekt Voda, vzduch

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. březen v 18:29

Děti z I. A si ve středu 4.3. v rámci projektu  Živly připomenuly vlastnosti dalších dvou – vody a vzduchu. Ve škole se přesvědčily o tom, jak jsou oba živly nepostradatelné a pomocí jednoduchých pokusů zjistily některé jejich vlastnosti. Pak už pokračovaly do galerie Gask, kde oba živly výtvarně ztvárnily. Po soustředěné práci se pak děti vydováděly v hernách.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání