TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

A na závěr - VII. D

A na závěr - VII. D

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. září v 21:11

Ve Vlastějovicích nechyběla ani VII. D. S každou naší třídou cestovali dva pedagogičtí pracovníci, kromě třídních vždy ještě někdo další. Pedagogové doprovázeli děti při aktivitách a podporovali je, věnovali se jim ve velmi omezeném volném čase. Doufáme, že dobré vztahy v třídních kolektivech, které pobyt podpořil, se nám bude dařit rozvíjet i dále...     

Do projektu k Evropskému dni jazyků v rámci eTwinningu se zapojila V. A

Do projektu k Evropskému dni jazyků v rámci eTwinningu se zapojila V. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. října v 14:17

Do projektu zaměřeného na Evropský den jazyků, který připomíná kulturní a především jazykovou různorodost Evropy, se zapojili angličtináři z V. A se svojí vyučující. Spolu s nimi projekt zpracovávaly děti z francouzské Remeše, tureckého Istanbulu, z města Xanti v Řecku, Lask v Polsku a z Rumunska. Děti prostřednictvím plakátů prezentovaly země, ze kterých pocházejí, případně své město, svůj jazyk - to prostřednictvím dvojjazyčných nahrávek, jejichž odkazy se pak generovaly do QR kódů. 

Druháčci si vyzkoušeli florbal - II. B

Druháčci si vyzkoušeli florbal - II. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. října v 10:11

Ve středu 29.9. si druháčci během tělesné výchovy mohli pod vedením florbalového trenéra vyzkoušet herní dovednosti, které jsou pro tento sport potřebné. Po zábavné rozcvičce si děti přebraly florbalové hokejky, nejprve trénovaly a pak si i florbal v pětičlenných týmech zahrály. Děti opět dokázaly, že jsou velice sportovně nadané, umí dodržovat stanovená pravidla a hrát v duchu fair play.

Ekocentrum ve Vlašimi navštívily také děti ze III. C

Ekocentrum ve Vlašimi navštívily také děti ze III. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. října v 14:52

Do Podblanického ekocentra vycestovaly všechny třetí třídy se svými vyučujícími. Také děti z céčka absolvovaly stejný program, pochutnaly si na vlastnoručně upečených chlebových bocháncích a prohlédly si malou para ZOO.  

Hrátky s elektrostatikou

Hrátky s elektrostatikou

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. října v 13:50

Deváťáci si v hodinách fyziky vyzkoušeli různé způsoby elektrování těles. Zelektrované balónky a brčka lepili na zeď, ohýbali proud vody, rozpohybovali nabitým brčkem hliníkovou plechovku nebo z plastového sáčku vyrobili přítulnici přítulnou...Pokusy všem fungovaly a navíc jsme si užili spoustu zábavy....   

II.B v knihovně a na Kačině

II.B v knihovně a na Kačině

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. října v 9:21

Druháčci velmi pilně využívají možnosti k obohacení výuky, které se jim nabízejí. V pondělí 4. 10. navšívili v městské knihovně program Ferdova abeceda, který se jim moc líbil. Ferda Mravenec je pro děti známý pohádkový hrdina a navíc se právě v těchto dnech ve škole učí abecedu, takže úkoly, které pro ně Ferda nachystal, děti splnily bez problémů. Hrály hry s abecedou, četly ukázky z knih Ondřeje Sekory a mnoho dalšího. Tradiční odměnou byla prohlidka vybraných knižek v dětském oddělení. 

II. C v knihovně

II. C v knihovně

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. října v 11:34

Na program Ferdova abeceda vyrazily do městské knihovny také děti z II. C. I jim se tam moc líbilo a my jim přejeme, aby je knihy provázely celý život - vždyť se v nich dá najít spousta nových informací, spousta radosti a humoru, ale i věci vážné a k zamyšlení - jsou to zkrátka naše dobré kamarádky.      

III. A v Podblanickém ekocentru

III. A v Podblanickém ekocentru

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. října v 14:42

V pátek 1.10. se třeťáci vydali do Podblanického ekocentra ve Vlašimi na program s názvem Od zrnka k bochníku. Tento program ukazuje složitou cestu, která vede od malého zrníčka až na prostřený stůl, který si bez chleba neumíme představit. Děti se naučí rozlišovat základní obilniny a seznámí se s dávno zapomenutými zemědělskými postupy. Pro posilnění těla i získaných informací si upečou malé chlebové bochánky. Před odjezdem se děti ještě zastavily v malé paraZOO, kde se starají o poraněná zvířata. Exkurze se všem moc líbila.  

III. C na dopravním hřišti

III. C na dopravním hřišti

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. října v 10:22

Měsíc září zakončili třeťáci z céčka dopravní výchovou - s paní učitelkou a paní asistentkou se ve čtvrtek 30.9.  vypravili na dopravní hřiště u DDM, kde trénovali chování cyklistů v silničním provozu, zopakovali si nejdůležitější dopravní značky a hlavně si vše vyzkoušeli v praxi v bezpečném prostředí dopravního hřiště.  

Informace pro rodiče a žáky - povinná opatření platná od 1. 9. 2021

Informace pro rodiče a žáky - povinná opatření platná od 1. 9. 2021

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. srpna v 20:32

Vážení rodiče, milí žáci, již brzy se uvidíme opět ve škole a proto v příloze najdete podrobné informace k chodu školy, nastaveným opatřením, testování...Pokud by vám něco nebylo jasné, obraťte se na vedení školy nebo své třídní učitele. Nečeká vás nic nového, vše už znáte, není třeba se ničeho obávat. Rodiče velice prosíme, aby akceptovali nastavená opatření, děti je v loňském roce hravě zládly, případný nesouhlas s testováním jim velmi ztíží pobyt ve škole. V dnešní nelehké době je solidarita a ohleduplnost k ostatním velice důležitá a pomůže nám vydržet ve škole - pevně věříme, že celý školní rok smiley . Pokud se vracíte ze zahraničí, PROSÍME, řiďte se cestovatelským semaforem, testování ve škole nemůže nahradit případné povinné testování u poskytovatele zdravotnických služeb.     

Kouzla podzimu aneb II. B a IX. B společně čarují

Kouzla podzimu aneb II. B a IX. B společně čarují

Jana Nedvědová

Vloženo: 10:40

Projektový den využili druháčci s deváťáky pro společný program. Nejprve proběhlo seznámení malých a velkých, vytvořili jsme si jmenovky a povídali si o svých zájmech, o tom, co nás těší a baví. Poté začalo společné tvoření a protože podaná ruka je symbol pomoci a přátelství, vytvořili jsme dva nádherné stromy přátelství obklopené barevnými dlaněmi všech dětí. A jelikož nám počasí přálo, konal se závěrečný díl projektu venku- deváťáci připravili soutěžní úkoly a drobné sportovní aktivity pro druháčky a společně jsme vše završili sladkou odměnou. Spolupráce se moc vydařila, protože děti navázaly nová kamarádství a deváťáci se stali velkým vzorem pro malé druháčky. Děkujeme jim…

Lesní skřítkové ve III. A

Lesní skřítkové ve III. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. října v 12:49

Podzimní příroda nabízí spoustu materiálu pro tvoření...Toho využily děti ze III. A a nasbírané přírodniny využily k výrobě lesních skřítků. Každý svého skřítka pojmenoval, přisoudil mu nějakou zvláštní schopnost a představil ho spolužákům. Ve skupinách pak vznikaly krásné příběhy, které děti zdramatizovaly. Teď skřítkové zdobí okna III. A a všichni se pěkně na děti usmívají... 

Máme novou krásnou schránku důvěry

Máme novou krásnou schránku důvěry

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. října v 10:42

Na chodbě v 1. patře se objevila nová schránka důvěry. Je krásně ozdobená, z bílé na tuto krásnou Žižkováckou ji proměnila paní Monika Vnuková, moc jí děkujeme. Pokud budete potřebovat s čímkoliv pomoci od paní psycholožky nebo kohokoliv dalšího ve škole a nechcete nebo nemůžete s námi mluvit přímo, určitě ji využijte...Využít můžete také elektronickou cestu - buď email na kohokoliv z dospělých nebo Edupage prostřednictvím ankety.   

Nabídka kroužku programování

Nabídka kroužku programování

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. října v 11:14

Velmi rádi zveřejňujeme nabídku studenta střední průmyslové školy a našeho absolventa, Tomáše Janouška, na kroužek programování Arduina a robotiky.  Kroužek bude probíhat v prostorách VOŠ a SPŠ, v příloze najdete letáček se všemi potřebnými informacemi. 

Nabídka výuky anglického jazyka

Nabídka výuky anglického jazyka

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna v 20:07

Vážení rodiče, velmi rádi zveřejňujeme nabídku maminky naší školy, PhDr. Sophie Fairweather, které žije a pracuje v Anglii. Pokud máte o online výuku angličtiny pro své dítko zájem, kontakt a další informace najdete na následujícím letáčku.    

Office 365

Office 365

Vloženo: 8. února v 13:22

Od tohoto roku máme uzavřenou licenční smlouvu s firmou Microsoft, která umožňuje našim žákům a zaměstnancům využívat bezplatně po dobu jejich studia/pracovního poměru balíček aplikací Office 365 Pro Plus zahrnující desktopové programy Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Publisher a další.

Instrukce k přihlášení do portálu a instalaci balíčku naleznete v tomto článku.

Organizace školního roku 2021/2022

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 22:27

Vážení rodiče, milí žáci, pokud vás zajímá, kdy budou prázdniny a volné dny v příštím školním roce, čtěte dále...

Plán na měsíc říjen

Plán na měsíc říjen

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. září v 13:29

Září uteklo jako voda a druhý školní měsíc je tady. S jeho programem se můžete seznámit dále....

Podzim u prvňáčků v déčku

Podzim u prvňáčků v déčku

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. října v 19:51

Výuku prvňáčků v déčku obohatila paní učitelka projektovým vyučováním na téma Podzim. Děti často pobývaly a učily se venku, sbíraly přírodniny a vytvořily z nich krásné podzimní skřítky a další dílka...Zvykají si také na skupinovou práci a učí se spolupracovat - ať už při tělesné výchově, českém jazyce nebo matematice...Přejeme dětem, ať se jim práce daří!  

Projektový den u šesťáků

Projektový den u šesťáků

Jana Nedvědová

Vloženo: 9:31

Šesťáci strávili projektový den společně. Paní učitelky je rozslosovaly do několika skupin napříč třídami a připravily jim pracovní listy. Téma Kutnou Horou křížem krážem bylo zaměřeno na poznání přírodních míst na Královské procházce a některých historických míst v centru Kutné Hory. Společnou procházkou pak během slunečného dopoledne všechna zaznamenaná místa navštívili a průběžně zaplňovali úkoly v pracovních listech. Na závěr v zahradách GASK zhodnotili, jak se jim podařilo splnit zadané úkoly a spolupracovat s dalšími dětmi i z jiné šesté třídy, které třeba dosud ani dobře neznali....

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání