TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Aktualizované informace k přijímacímu řízení

Jana Nedvědová

Vloženo: 5. ledna v 19:26

Vážení rodiče, milí deváťáci, v příloze najdete aktualizované informace k přijímacímu řízení do středního školství. Řadu dalších informací najdete v GC učebně pro deváťáky. Pokud byste ani tam nenašli, co hledáte, určitě se na nás obraťte.    

Blíží se termín rozhodnutí, kam dál....

Blíží se termín rozhodnutí, kam dál....

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu 2020 v 18:39

Milí deváťáci, rychle se blíží termín, kdy budete muset odevzdat přihlášku ke studiu na střední škole. Pokud ještě váháte a rádi byste si zjistili další možnosti, mnoho užitečných informací najdete na následujících odkazech: 

Co nového v I. C?

Co nového v I. C?

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. ledna v 9:56

O to, jak se daří dětem v I. C, se s námi podělila třídní paní učitelka. Děti moc baví míchání barev,  minulý týden vytvořily barevná a veselá městečka. Že je ve třídě spousta skvělých recitátorů se ukázalo v recitační soutěži, ti nejlepší byli oceněni diplomem, sladká odměna ale čekala na všechny za to, s jakou radostí do třídní recitační soutěže šli. Poslední týden tohoto pololetí také děti rozvíjely kreativitu v hodinách pracovních činností, kdy se z nich stali návrháři zimních čepic. A aby se počítání a diktáty nestaly neoblíbenou částí vyučování, zapisují je na sněhuláky či tučňáky, které si sami vytvoří. Na čtvrtek 28. 1. naplánovala paní učitelka projekt Zima, kde se děti mnoho nového dozvěděly a trénovaly také spolupráci mezi kamarády. Na závěr dne se dětské tváře rozzářily úsměvy ze samých jedniček na vysvědčení.

Další školní rok jsme umožnili Nancy studium

Další školní rok jsme umožnili Nancy studium

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. února v 9:18

I na školní rok 2020/2021 jsme poslali do Indie příspěvek ve výši 6 500 Kč na studium naší adoptivní žačky Nancy, její školní docházku sponzorujeme od první třídy. Nyní studuje již desátým rokem. Jako vždy od ní přišly dopisy a vysvědčení. Velice děkuje za naši podporu a píše, že také indické děti studují online kvůli covidu. Ona sama studuje velice tvrdě, má výborné známky. Děkujeme všem dětem naší školy, které každý rok přispívají desetikorunou na tento charitativní projekt. 

Děkujeme kutnohorské průmyslovce za učební pomůcky

Děkujeme kutnohorské průmyslovce za učební pomůcky

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. února v 12:37

Rádi bychom i touto cestou poděkovali vedení a studentům VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora, kteří na nás pamatovali při své práci s 3D tiskárnami a zhotovili pro nás hlavolamy a jako "třešničku na dortu" krásný model lidského mozku. Ve středu 24.2. jsme si pomůcky převzali. Nezbývá než se těšit, až budou moci děti zpátky do školy a práci s nimi si vyzkouší.... 

Druháčci nacvičili pohádku O Červené Karkulce

Druháčci nacvičili pohádku O Červené Karkulce

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. ledna v 10:27

Druháčci z béčka měli minuý týden nemocnou paní učitelku. Už se na ni moc těšili a tak jí připravili překvapení - v pondělí 18.1. nacvičili pohádku O Červené Karkulce a v úterý ji paní učitelce zahráli. Představení bylo moc hezké, Karkulka, vlk, babička i myslivec hráli krásně, pomocníci vyměňovali kulisy jako na běžícím páse, i bábovka byla, všichni jsme si představení užili. Dětem patří veliké poděkování za výborný nápad, úsilí, které mu věnovaly a především za to, že na paní učitelku myslely. 

Druháčci z béčka se zúčastnili čištění kamenů zmizelých

Druháčci z béčka se zúčastnili čištění kamenů zmizelých

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. ledna v 19:11

Stolpersteine, česky též kameny zmizelých, jsou dlažební kostky s mosazným povrchem, vsazené do chodníku před domy obětí holokaustu a nacistického režimu. Připomínají pohnuté osudy lidí (většinou osob židovského původu), kteří byli během druhé světové války deportováni a poté zavražděni v koncentračních táborech. V Kutné Hoře jich je umístěna necelá stovka a na den 27. 1.  je vyhlášena akce jejich očištění. Naši druháčci se do této akce pustili s mírným předstihem. Vyleštili čtyři kameny v Kudrnově ulici, další na Jungmannově náměstí. Vypravili se ještě do Zahradní, ale tam jim čištění překazil zaparkovaný automobil. Děti se dozvěděly mnoho nových zajímavých informací a byly z akce nadšené.       

Druháčci z céčka si užili sníh

Druháčci z céčka si užili sníh

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. ledna v 18:55

Druháčci s paní učitelkou na nic nečekali a hned využili sníh, který napadl - vypravili se bobovat. Některé děti musely hledat, kde vlastně boby a lopaty mají - vždyť od loňska to bylo poprvé, co byly potřeba...Děti byly vzorné, ukázněné a pohyb na čerstvém vzduchu si moc užily. Kdyby ještě půl metru sněhu napadlo, vůbec by se nezlobily... 

II. A bobovala

II. A bobovala

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. ledna v 12:41

Také druháčci z áčka se se svojí "náhradní" paní učitelkou vypravili užít si zimní radovánky. Na čerstvý vzduch chodí děti pravidelně, ve čtvrtek 14.1. si vycházku zpříjemnily ještě bobováním. Kopečků v okolí naší školy je dost, děti nemusely jít daleko a hned kousek od školy prověřily, jak jim boby sviští...   

II. A vyrazila po prázdninách bobovat

II. A vyrazila po prázdninách bobovat

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. února v 9:29

Děti ze II. A vyrazily v úterý po jarních prázdninách na čerstvě napadlý sníh a prověřily svoje sáňky a boby. Moc si radovánky na sněhu užily....  

II. B pamatuje na zvířátka v zimě

II. B pamatuje na zvířátka v zimě

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. ledna v 9:17

V zimních měsících mnozí z nás pamatují na zvířátka žijící v přírodě a snaží se jim ulehčit přežití něčím dobrým na zub. Přesně tak to mají i děti z II. B, které se vypravily na přírodovědnou vycházku a Na Rovinách nechaly pro zvířata spoustu dobrot.   

II. B se vypravila na jarní vycházku

II. B se vypravila na jarní vycházku

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. února v 7:44

Druháčci z béčka se ve čtvrtek 25. 2. vypravili na přírodovědnou vycházku spojenou s krmením zvířátek. Z domova přinesli suchý chléb a pečivo, došli za Bylany k rybníčku a nakrmili kachny, labutě a nutrie. Bylo krásné počasí a vycházka neměla chybu  - děti se spokojené vrátily do školy, v nohách měli skoro pět kilometrů.    

II. B tvořila jarní dekorace

II. B tvořila jarní dekorace

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. února v 13:09

Krásné ptáčky z kartonu vyrobily společně s paní učitelkou a paní asistentkou děti z II. B. Na výrobě se podíleli  všechni a pak je zavěsili na schodišti v druhém patře. Dělají tam velikou parádu a radost z nich budou mít všechny děti, které okolo do svých tříd chodí. Doplnili ještě veliké slunce a jaro může začít! Děkujeme druháčkům za krásnou výzdobu!  

Informace ke  studiu na gymnáziu OPEN GATE

Informace ke studiu na gymnáziu OPEN GATE

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. února v 11:06

Vážení rodiče, Mensa ČR nás požádala o zveřejnění následující zprávy, která se týká možnosti studia a čerpání stupendia na gymnáziu OPEN GATE. Pokud máte doma nadané dítě a o možnosti navštěvovat tuto školu jste uvažovali, následující řádky jsou určené pro vás.   

Karnevalové učení v I. C

Karnevalové učení v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. února v 12:45

Karneval je jedna z nejoblíbenějších akcí dětí, proto prvňáčky tato tématika  provázela celou středu 17.2.  Ráno si děti v koružku přiblížily masopust a karneval, v českém jazyce přepisovaly slova spojená s karnevalem. Při čtení si užily běhací tajenku a protože už umí spoustu psacích písmenek, nedělal jim problém ani písmenkový balónek. Matematiku doprovázeli klauni. Každý si jednoho vyrobil a vytvořil mu harmoniku s početními příklady, nechybělo ani barevné počítání. Na závěr si všichni vyrobili masky a vyprávěli si o tom, jaké vlastnosti mají zvířátka na maskách. Stejně jako klaunům, ani dětem z I.C po celý den nechyběl úsměv od ucha k uchu.

Ludvíček u druháků

Ludvíček u druháků

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. ledna v 8:07

Programy primární prevence pokračovaly i po Vánocích. Paní lektorka Ida se svým maskotem Ludvíčkem navštíví postupně všechny první a druhé třídy. Pro druháčky jsme vybrali program Jak se máš?, který má za cíl posílit komunikační dovednosti, ohleduplnost, zvládání emocí a případné agrese. Děti se učí rozeznávat  a  pojmenovávat radost, smutek, strach a hněv a správně na ně reagovat u sebe u druhých. Dětem se jako vždy program moc líbil. 

Malá ochutnávka z I. A

Malá ochutnávka z I. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. února v 10:45

Prvňáčci z áčka poctivě každý den zdolávají další a další školní aktivity....Již krásně čtou, píšou, počítají, učí se spolupracovat při skupinové práci, dozvídají se mnoho nového, například v předmětu člověk a jeho svět poznávaly stopy zvířat.  Za svoji svědomitou školní práci byly děti  odměněny výpisy se samými jedničkami. Přejeme jim, ať se práce takto daří i nadále, nejlépe až do devítky!    

Mimořádné opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Mimořádné opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. února v 11:48

Vážení rodiče, v příloze najdete informaci o vydání mimořádného opatření MZČR k nošení ochranných prostředků dýchacích cest. Velice prosíme, abyste se jím řídili a své děti vybavili rouškami, které budou v souladu s vyhlášeným opatřením. Děkujeme.    

Možnost předvyplnění údajů k přijetí do 1. ročníku

Možnost předvyplnění údajů k přijetí do 1. ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. února v 9:01

Vážení rodiče, na následujícím odkazu je možné zadat údaje potřebné k zápisu dítěte do 1. ročníku. Zjišťujeme pouze povinné údáje, které se uloží do školní matriky (pokud ještě nejste rozhodnuti, že si vyberete pro své dítě naši školu, údaje prosím nezadávejte). Systém vám vygeneruje kód, který vám přijde na email, pod tímto kódem pak bude veden spis vašeho dítěte.  Přijetí dítěte k základnímu vzdělávání podléhá správnímu řádu, který vyžaduje vaši písemnou žádost - vyplnění údajů tento úkon nenahrazuje (žádost rodič vyplňuje až při zápisu, případně posílá online v době zápisu). Vyplnění údajů je nepovinné, není podmínkou pro přijetí dítěte, pouze usnadní proces přijetí. Zatím není jasné, zda zápis budoucích školáků proběhne prezenčně nebo online jako v minulém roce. Prosíme sledujte i nadále webové stránky, včas vás budeme informovat.      

Nabídka příměstského tábora Veselá věda

Nabídka příměstského tábora Veselá věda

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. února v 20:12

Vážení rodiče, pevně věříme, že se současná neutěšená situace začně postupně lepšit a v létě se již děti budou moci věnovat svým zájmům a koníčkům. V příloze najdete nabídku na příměstský tábor Veselá věda, který by rádi uskutečnili naši vyučující v prostorách školy. Už z názvu je patrné, co bude na programu. Pokud vás tábor zajímá, otevřete si přiložený plakátek. 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání