TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Adélka Chocholová se účastnila Mistrovství Evropy v OCR

Adélka Chocholová se účastnila Mistrovství Evropy v OCR

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. června v 20:30

Adélka Chocholová ze VII.C se ve dnech 9. - 12. 6. účastnila Mistrovstvi Evropy v OCR (překážkový sport) ve Val di Fiemme v Itálii, kde reprezentovala v dresu juniorské reprezentace ČR a zároveň svůj domácí kutnohorský tým Spartan Training Group Kutná Hora. Běžela tříkilometrovou trať (SHORT COURSE 3K) s více než 30 překážkami, v rámci které plavala také 100 metrů v horském jezeře. Závodilo se se třemi náramky života a na každou překážku byl pouze jeden pokus. Při nezdolání překážky přišel závodník o náramek. Časový limit na zdolání tratě byl 60 minut. Adélka byla v cíli včas, ale bohužel bez náramku, neboť nezdolala čtyři překážky. Závod si ale přesto moc užila, nabyla nové zkušenosti, poznala nové překážky a do dalšího mistrovství prý natrénuje ještě víc. Na Adélku jsme moc hrdí, gratulujeme jí ke skvělému úspěchu, kterým nominace do takového závodu bezesporu je, a přejeme jí mnoho dalších sportovních úspěchů. 

Adélka Jelínková reprezentovala na turnaji ve Velké Británii

Adélka Jelínková reprezentovala na turnaji ve Velké Británii

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. června v 22:26

Adélka Jelínková z V. B strávila minulý týden ve Velké Británii na Mezinárodním turnaji dětí a mládeže Queenswood trophy 2022, kategorie U11, který se konal ve městě Hatfield. Turnaje se zúčastnilo 8 zemí. Domů se Áďa vrátila v soboru 25. 6. nad ránem. Týmu se dařilo, vše vyhrávali až do pátečního finále s Francii, které bohužel prohráli a vybojovali tak stříbrné medaile. I tak je to ale veliký úspěch, pro děti obrovská zkušenost a my blahopřejeme!  

Atletický čtyřboj mladších žáků

Atletický čtyřboj mladších žáků

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. května v 12:51

V úterý 24. 5. se na Olympii opět sportovalo - konal se atletický čtyřboj mladších žáků. Družstvo hochů skončilo na 3. místě, děvčata byla lepší - stříbrná. Byli vyhodnoceni také nejlepší individuální sportovci podle počtu bodů, které v jednotlivých disciplínách nasbírali. Z našich zástupců byla nejlepší Eliška Skaláková, která byla druhá nejlepší mezi všemi děvčaty. Blahopřejeme!   

Běh za trpaslíky - školní družinka pomáhá

Běh za trpaslíky - školní družinka pomáhá

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 16:29

V úterý 28. 6. děti z družiny absolvovaly moc hezkou akci - virtuální závod na pomoc nemocným a popáleným dětem. Jedná se o oficiální závod pod hlavičkou #myteporazime a sdílený pod celorepublikovou skupinou Rozběháme Česko. Přes 100 dětí běželo štafetu na 1 km s malým trpaslíčkem v krásném prostředí zahrad Gasku. Doběhli všichni společně v týmovém duchu a s obrovským nadšením a radostí z toho, že pomáhají. Po běhu dostaly všechny děti medaile, a kdo chtěl, zůstal ještě na připravené hry a soutěže.  Dětem se akce moc líbila. 

Co se děje při fyzice v osmičkách a devítkách?

Co se děje při fyzice v osmičkách a devítkách?

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. května v 19:52

Osmáci v květnových hodinách ověřovali zákon o zachování energie, určovali teplo odevzdané horkou vodou a teplo přijaté vodou studenou, zopakovali si rovněž práci s odměrnými nádobami a měření teploty.  Deváťáci si hráli se zvukem - vyzkoušeli si různé způsoby vytváření zvuků, prověřili svůj sluch ve zvukovém pexesu, v odborných textech hledali informace o ultrazvuku a infrazvuku a hlukoměrem měřili hlasitost různých zvuků.      

Cyklisti z III. C

Cyklisti z III. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 21:49

Poslední školní dny využili třeťáci z céčka na řadu zajímavých aktivit, mezi jinými i na prověření cyklistických dovedností a znalostí. Využili k tomu nedaleké dopravní hřiště v Domě dětí a mládeže. Jezdilo  se jim tam moc hezky a hlavně bezpečně, můžeme tento trénink doporuči!t  

Čtvrteční finálové zápasy

Čtvrteční finálové zápasy

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. června v 17:22

Ve čtvrtek se olympiáda přesunula na Klimešku a odpoledne opět na Olympii - hrály se finálové zápasy kolektivních sportů. Naše týmy vybojovaly 3 sady zlatých medailí (florbal hoši 3. - 5. ročník, dívky 6. - 7. ročník a basketbal hoši 6. - 7. ročník), 2 sady stříbrné  (dívky florbal 3. - 5. ročník a dívky basketbal 6. - 9. ročník) a 2 bronzové (florbal hoši 6. - 7. ročník a dívky 8. - 9. ročník). Blahopřejeme! 

Den naruby ve IV. A

Den naruby ve IV. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 2. června v 9:00

Den dětí zpříjemnila paní uřčitelka svým žáčkům je IV. A Dnem naruby - děti si vyzkoušely roli učitele a nová žákyňka Zuzička usedla do poslední lavice. Sedm statečných si připravilo tři vyučovací hodiny - matematiku, angličtinu a historii a pustili se do nelehké pedagogické práce. Většina vyučujících se v závěru shodla, že udržet pozornost některých žáčku není vůbec jednoduché a rádi se vrátili opět do svých lavic.Paní učitelka všechny moc pochválila.   

Deváťáci na horách

Deváťáci na horách

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. června v 9:31

Jako cílovou destinaci svého závěrečného společného pobytu si deváťáci z áčka a céčka vybrali horský hotel Černá Bouda v Jánských Lázních. Vycestovali v pondělí 30.5. a do pátku brázdili horské hřebeny a vrcholy - pokud jsme dobře počítali, ušli určitě více než sedmdesát kilometrů - smekáme klobouk! Vyšlápli si na Sněžku, navštívili Luční boudu, Výrovku, Hnědý vrch, Modré kameny a další krásná místa našich nejvyšších hor. Určitě budou mít na co vzpomínat!   

Do projektu Řešíme společnou výzvu se zapojila III. B

Do projektu Řešíme společnou výzvu se zapojila III. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. června v 21:11

Vloni na podzim se třeťáci z béčka se svojí třídní paní učitelkou zapojili do projektu Řešíme společnou výzvu, který v regionu nabízí Eduzměna. V rámci tohoto programu děti řešily, jak si zatraktivnit a oživit výuku a pobyt ve škole. Naši třeťáci si pořídili zvířátka, dvě krásné želvičky, které s nimi již řadu měsíců pobývají v teráriu ve třídě a děti si je moc oblíbily. V úterý 7. 6. se v refektáři GASK konaly prezentace zapojených tříd z regionu, naši třeťáci byli nejmenší, ale vzorně připravení  - měli jsme z nich velikou radost. Nyní už přemýšlejí, jak zajistí želvičky během letních prázdnin.     

Do Slunečného údolí se vypravila VIII. B

Do Slunečného údolí se vypravila VIII. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. června v 22:22

Také VIII. B si červen zpříjemnila několika dny mimo školní lavice - v pondělí 6. 6. se vypravili k Sázavě do Slunečného údolí, do rekreačního areálu Garnataurus Kounice. Tento areál jsme navštívili poprvé v září 2021, moc se nám tu líbilo a určitě se sem budeme vracet. Osmáci tu prožili příjemné tři dny bez učení, sportovali a pobavili se, dobrou náladu jim nezkazil ani déšť, který je tu navzdory názvu údolí zastihl...      

Druháčci na výletě v Herolandu

Druháčci na výletě v Herolandu

Jana Nedvědová

Vloženo: 2. června v 8:42

Ve středu 1.6. na Den dětí se vypravili druháčci z céčka do Herolandu. Heroland je dětský zábavní park nedaleko Kutné Hory, kde je pro děti připravena spousta atrakcí a malí návštěvníci si zde v bezpečném prostředí užijí vždy spoustu legrace. Kromě veliké trampolíny, motokár a různých prolézaček na děti čekala  i soutěž a tvořivá dílna ve které si vyrobily vlastní sliz - brrrr. Celý den bylo krásně, takže si výlet všechny děti naplno užily.

 

Druháčci se vypravili za pokladem

Druháčci se vypravili za pokladem

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. června v 22:05

V pátek 24. 6.  se druháčci z béčka vypravili za pokladem. Aby jim cesta hezky ubíhala, připravila pro ně paní učitelka úkoly -  sportovní, vědomostní, ale i úkoly na spolupráci ve skupinách. Děti poklad samozřejme našly a nemohlo jím být nic jiného než výborné napečené sušenky a cukroví od maminek. Po rozdělení pokladu si děti ještě pohrály v parku pod Vlašským dvorem a pak už se vypravily zpátky do školy.

Druháčci spali ve škole

Druháčci spali ve škole

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. června v 16:56

Druháčci si v samém závěru školního roku užili poslední velké dobrodružství - nocovali ve škole. Poté, co si společně připravili pelíšky na spaní a dobře se navečeřeli, si poslechli několik kutnohorskych pověstí. Vydali se společně po stopách kutnohorských havířů, našli dům Roziny Ruthardové a prošli se po Královské stezce. Po přichodu zpět do školy je čekal turnaj ve vybíjené, odkud si přinesli sladkou zlatou medaili. Když škola ztichla a setmělo se, prošly všechny děti stezku odvahy. Na závěr nesměla chybět pyžamová párty a pak vyčistit zuby a šup do spacáku! Děkujeme maminkám a tatínkům za pomoc s přípravou výborného občerstveni. Druhý den malí šikulové zasedli do lavic a své zážitky přenesli na papír.  Akce se dětem moc líbila. 

Druháčci z céčka se seznámili s canisterapií

Druháčci z céčka se seznámili s canisterapií

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 22:24

Úterní dopoledne 21 6. strávili druháčci z céčka ve společnosti canisterapeutického pejska a jeho paničky. Děti si vyzkoušely několik her, které ověřily jejich smysly - hmat, zrak i sluch. Hlavním bodem programu ale byly aktivity se psím kamarádem. Vyzkoušeli jsme si pamlskování, aportování a byl čas i na mazlení. Teď už víme, k čemu je canisterapeutický výcvik a komu pomáhá. Víme také, jak se správně chovat ke svým i cizím pejskům. Společný den jsme si všichni moc užili. Psí kamarád se už asi těšil, jak si po té dřině s námi odpočine a my jsme se zase těšili, až budeme vyprávět své dnešní zážitky rodičům.

II. B na výletě v Herolandu

II. B na výletě v Herolandu

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. června v 21:58

Jelikož děti z II.B milují tělocvik, přály si prožít aktivní výlet. Paní učitelka jim ráda vyhověla a proto se 1. 6. na den dětí vypravily na školní výlet do Herolandu, kde si užily nejen spoustu pohybu, ale i tvořivou dílničku, jizdu na motokárách a spoustu dalši zábavy. 

II. B si Den bez tašek užila

II. B si Den bez tašek užila

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. června v 21:56

Na středu 15. 6.  napláinovali deváťáci  z béčka se školními partlamentáři Den bez tašek - zábavnou akci pro velké i malé. Druháčci z béčka se jí zúčastnili všichni a svá netradiční školní zavazadla si patřičně užili. Učení a svačinku pro tento den děti vtipně ukryly například do kufříků, sportovních tašek a vaků, ale k vidění byly třeba i kabelky a nákupní tašky a dokonce i trakař. Děti sehrály drobné scénky se svými zavazadly a to se jim to pak celý den učilo…. Na závěr poslední vyučovací hodiny si tento neotřelý školní den zpestřily ještě sladkou zmrzlinou. Mgr. J.Šibravová 

III. A na Kačině

III. A na Kačině

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. května v 21:56

V úterý 17. 5. se třeťáci z áčka vypravili na zámek Kačina na program s názvem Ve včelím úlu. Děti si zde prohlédly expozici věnovanou včelám a dozvěděly se přitom spoustu nových zajímavých informací - třeba o včelí dělbě práce, vývojových stádiích a významu pilných včeliček pro přírodu a pro člověka. V zámeckém parku pak plnily úkoly a už ví, jak se staví hmyzí domeček. Odměnou na závěr byla návštěva cukrárny. Exkurze se  nám moc líbila. 

III. C byla na Návštěvě v úlu

III. C byla na Návštěvě v úlu

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. května v 13:52

V pondělí 9.5. se třeťáci vydali na Kačinu na program Na návštěvě v úlu. Dozvěděli se mnoho zajímavého o životě včel, o tom, jak včelky komunikují, seznámili se se stavbou těla tohoto pro člověka nepostradatelného drobného živočicha. Vše si zaznamenali do malého lapbooku, malovali, pobavili se ve venkovních prostorách parku. Na Kačinu jezdíme moc rádi, vždy se nám tam líbí a nejinak tomu bylo i při této návštěvě... 

IV. A si vyrazila na bowling

IV. A si vyrazila na bowling

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. června v 20:54

V úterý 14. 6. se vypravili čtvrťáci z áčka se svojí paní učitelkou na bowling. Návštěvu si užili všichni moc pěkně. Celou cestru od školy až dolů k bowlingové hale a zase zpět šly děti pěšky, prověřily svoji šikovnost s bowlingovými koulemi a stejně se neunavily, cestou zpět se stavily v parku pod Vlašským dvorem, kde ještě půl hodiny dováděly.  Výlet byl o to příjemnější, že ho děti měly zdarma - čerpaly na něj zaslouženou odměnu za třetí místo ve sběru starého papíru. 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání