TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

10. Městské hry byly zahájeny!

10. Městské hry byly zahájeny!

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. června v 19:07

Ve čtvrtek 13. června bylo na Olympii živo - na slavnostní zahájení dalších městských her se zde sešli zástupci všech kutnohorských škol a obou gymnázií a řada významných hostů. Hry oficiálně zahájil pan starosta, byla vyvěšena vlajka a zapálen oheň, který bude hořet po celou dobu her až do příštího pátku. Přejeme všem sportovcům hodně štěstí a sil do individuálních i týmových disciplín, věříme, že si pohyb všichni užijí, budou z něj mít radost a budou vždy bojovat v duchu fair play tak, jak se na správné sportovce sluší.        

Z bazénu vylovili Žižkováci řadu medailí!

Z bazénu vylovili Žižkováci řadu medailí!

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. června v 8:41

Na páteční odpoledne bylo naplánované plavání všech věkových kategorií, od 3. do 9. ročníku. Naši plavci byli výborní, vybojovali řadu medailí individuálních i ve štafetách. Gratulujeme!  

Závěr patronátu I. D a VII.A

Závěr patronátu I. D a VII.A

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. června v 13:56

V samém závěru školního roku si sedmáci z áčka našli čas a rozloučili se se svými malými svěřenci v I. D. Procházkou vyrazili do parku pod Vlašským dvorem, zahráli si tady hry, dali si zmrzlinku a užívali si závěr školního roku už bez učení. Bc. Petra Němcová  

Závěrečný maraton a ukončení olympijských her

Závěrečný maraton a ukončení olympijských her

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 20:38

V pátek dopoledne se většina z nás vypravila na Olympii fandit maratoncům a užít si závěr olympiády. Naši sportovci byli vynikající a v této náročné disciplíně vybojovali deset medailí. Po jejich převzetí už následoval nástup všech sportovců na plochu, závěrečné projevy, ukončení her a zhasnutí olympijského ohně.  Těšit se můžeme zase za dva roky. Hluboce se skláníme před našimi sportovci za jejich fair play chování a skvělé výkony, jsme na ně moc hrdí. Společně zvítězili v obou kategoriích a vybojovali pro školu dva krásné poháry. Veliké poděkování patří našim kolegům tělocvikářům, kteří děti neúnavně po celou dobu na sportoviště doprovázeli a podporovali je. Sportovcům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  A určitě si teď pár dní všichni odpočiňte!        

Výzva pro chemika - skvělé 2. místo

Výzva pro chemika - skvělé 2. místo

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. června v 15:41

Soutěž s názvem Výzva pro chemika se konala ve Spolaně v Neratovicích dne 18. června. Letošní ročník soutěže byl pro naši školu obzvláště úspěšný díky třem dívkám. Elle Müllerové, Ellinor Marshové a Sofii Horváthové. Podařilo se jim projít až do finálového kola, kde obsadily skvělé 2. místo. Musely zde prokázat nejen znalosti chemické, ale také praktické dovednosti, týmovou spolupráci a kreativní myšlení. Věříme, že tento úspěch bude inspirací pro ostatní studenty a povzbuzením k zapojení se do podobných soutěží. Gratulujeme Elle, Ellinor a Sofii k jejich úspěchu a přejeme jim mnoho dalších úspěchů. Ing. Šárka Nováková 

V sobotu se šplhalo, jezdilo na kole a hrál stolní tenis

V sobotu se šplhalo, jezdilo na kole a hrál stolní tenis

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. června v 9:22

V sobotu pokračovala olympiáda šplhem, stolním tenisem a cyklistikou. Šplh a stolní tenis probíhal na gymnáziu, na kolech se jezdilo okolo Olympie.  I tady naši zástupci vybojovali medaile zlaté, stříbrné a bronzové, přeberou si je v pondělí večer na Klimešce. 

Vítězství obou házenkářských týmů v 15. ročníku kutnohorské ligy v miniházené

Vítězství obou házenkářských týmů v 15. ročníku kutnohorské ligy v miniházené

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. června v 15:33

Ve středu odpoledne za opravdu extrémních teplotních podmínek se sehrál poslední turnaj 15. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené. Oba naše týmy vybojovaly zlaté medaile. Malým házenkářům gratulujeme k vítězství a přejeme jim hodně úspěchů v dalším sportování!      

Ve čtvrtek dopoledne se hrála finále v basketu

Ve čtvrtek dopoledne se hrála finále v basketu

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 19:44

Na Klimešce se ve čtvrtek dopoledne hrály finálové zápasy v basketbale. I tady naše týmy vybojovaly další sady medailí - nejstarší děvčata si odnesla stříbro, nejstarší hoši bronz. Gratulujeme! 

Úterní slavnostní vyhlášení

Úterní slavnostní vyhlášení

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 20:22

V úterý večer se na Klimešce vyhlašovaly výsledky a předávaly medaile za pondělní atletické disciplíny v kategoriích 6. - 9. ročník. Mezi oceňovanými byla celá řada našich sportovců a když odcházeli, většině z nich to na krku krásně cinkalo - nezůstali totiž u jedné medaile...Gratulujeme a přejeme hodně štěstí a sil ještě zítra a v pátečním závěrečném maratonu.   

Úterní odpolední fotbal

Úterní odpolední fotbal

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 19:04

Na Olympii kromě atletických soutěží probíhají i fotbalové turnaje starších věkových kategorií. V úterý odpoledne zde vyběhli na trávník fotbalisté 6 . - 7. ročníku. Náš tým byl úspěšný a ve čtvrtek bude pokračovat v boji o medaile. Gratulujeme!    

Úterní atletika 3. - 5. ročník

Úterní atletika 3. - 5. ročník

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 18:00

Na úterní dopoledne byla naplánovaná atletika hochů i dívek v kategorii 3. - 5. ročníku. Některé třídy vyrazily své spolužáky podpořit. Sportovci to neměli vůbec jednoduché, protože se výrazně oteplilo. Přesto bojovali ze všech sil a při vyhlašování výsledků se u stupínků pěkně modralo žižkovskými tričky! Děkujeme všem soutěžícím a gratulujeme k medailím! 

Třeťáci úspěšně zakončili plavecký výcvik

Třeťáci úspěšně zakončili plavecký výcvik

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. června v 20:58

Čtvrtek 20. června byl pro třeťáky z áčka a céčka ve znamení posledního plavání. Lekci odstartovaly třídní závody, následně si děti užily vodní hrátky s hračkami a nakonec byli vyhlášení nejlepší plavci třídy, v áčku  Matouš Vančura a v céčku Otakar Alka.  Na plavání budou děti rády vzpomínat - nejen proto, že se někteří přestali vody bát nebo se skutečně stali dobrými plavci, ale také proto, že v bazénu zažili spoustu legrace. Plavecké dovednosti se jistě budou o prázdninách výborně hodit. Bc. Lucie Kubínová

Tradiční cesta za pokladem - IV. B

Tradiční cesta za pokladem - IV. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. června v 20:02

IV.B si nedovede představit konec roku bez tradiční cesty za pokladem. Děti na cestě plnily rozličné úkoly - vědomostní i sportovní a na konci je čekalo hledání pokladu. Letos to bylo opravdu těžké, ale vždyť už to jsou skoro páťáci! Letošní cestu zakončili u paní asistentky v bazénu. Co víc si přát? Mgr. Jaroslava Šibravová 

T-Mobile Olympijský běh

T-Mobile Olympijský běh

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 12:47

Ve středu 19. června se k olympijské myšlence přidaly téměř všechny prvostupňové děti - zúčastnily se totiž T-Mobile Olympijského běhu. Různí běžci, různá místa. olympijská myšlenka, to je motto této akce. Kromě toho, že jsme se pro radost hýbali, jsme přispěli i na dobrou věc - z každého startovného jde část  na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. V loňském roce takto přispěla Česká olympijská nadace částkou 970 000 Kč. Gratulujeme všem našim malým běžcům, že se zúčastnili a doběhli si do cíle pro medaile.   

Také šachisté změřili své síly

Také šachisté změřili své síly

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 22:26

Kdo není zastáncem velké fyzické námahy a upřednostňuje raději měření sil v klidu a tichu, přišel si letos během olymljády také na své  - nově byl do programu olympiády zařazen také šachový turnaj. Náš devítičlenný tým skončil v celkovém pořadí na 2. místě, v hodnocení jednotlivců byl nejlepší Filip Vopěnka. Gratulujeme!  

Středeční předávání medailí

Středeční předávání medailí

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 21:40

Ve středu v podvečer proběhlo na Klimešce poslední slavnostní předávání medailí z individuálních atletických disciplín. Nejlepším sportovcům je předával pan starosta. Gratulujeme všem našim oceněným atletům!        

Středeční atletika

Středeční atletika

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 19:21

Ve středu dopoledne probíhaly na Olympii další atletické disciplíny v kategoriích 6. - 9. ročník. Opět bylo velmi teplo, byli jsme rádi, že naši sportovci zvládli i tyto nelehké podmínky bez zdravotních komplikací. Medaile za štafety byly rozdány hned na stadionu, medaile za individuální disciplíny si sportovci opět převezmou večer v Klimešce.  Gratulujeme a přejeme těm, kteří poběží v pátek závěrečný maraton, hodně sil, počasí bude zřejmě opět extrémní...

Středa Klimeška - přehazovaná, florbal, volejbal

Středa Klimeška - přehazovaná, florbal, volejbal

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 21:22

Na Klimešce se ve středu dopoledne poprvé v rámci olympiády hrála přehazovaná děvčat 3. - 5. ročníku. Odpoledne měřili své síly ve florbale hoši 6. - 7. ročníku a poprvé ve volejbale nejstarší dívky.  Z přehazované si děvčata odnesla bronzové medaile, rovněž třetí místo patřilo volejbalistkám. Florbalisté budou ve čtvrtek bojovat o medaile ve finále.    

Sedmáci v iQLANDII v Liberci

Sedmáci v iQLANDII v Liberci

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. června v 21:10

Naši sedmáci společně se studenty střední průmyslové školy navštívili interaktivní vědecko-zábavní centrum iQLANDIA v Liberci. Výlet se konal v rámci projektu zaměřeného na podporu zájmu o přírodní vědy a techniku. Během návštěvy v iQLANDII si děti mohly vyzkoušet různé interaktivní exponáty, účastnit se vědeckých pokusů a prohlédnout si tematické expozice, které přibližují principy fyziky, chemie a biologie zábavnou a přístupnou formou. Všichni účastníci si výlet velmi užili. Děkujeme za spolupráci SPŠ Kutná Hora! Mgr. Petra Francová a Mgr. Tamara Čuchalová

Prvňáčci z céčka si zacvičili v Sokole

Prvňáčci z céčka si zacvičili v Sokole

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. června v 20:41

Prvňáčci z I.C pokračují v projektu Rodiče do škol. Tentokráte se vypravili do Sokola, kde je přivítala Kubíčkova maminka, paní Jirsová. Hned zahájili cvičení hrou Na mouchy, pokračovali ve hře Na čarodějnici a zakončili hrou Na štrúdl. .Žáci si vyzkoušeli ásany dětské jógy a nakonec opičí dráhu. Byla to jízda. Veliké poděkování paní Jirsové za cvičení se Sokolem a paní Pekové, za pomoc a výborně vychlazený meloun. Moc všem rodičům děkujeme. Mgr. Radka Krejdlová 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání