TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

2. místo v matematické olympiádě vybojoval Matěj Filouš

2. místo v matematické olympiádě vybojoval Matěj Filouš

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 21:24

Výborný výsledek v nelehké matematické olympiádě dosáhl Matěj Filouš ze VII. C - obsadil v okresním kole skvělé 2. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženému úspěchu.  

Živý přírodopis v 6. ročníku

Živý přírodopis v 6. ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. dubna v 11:13

Šesťáci si užili živý přírodopis - pan učitel přinesl do hodin několik živých exemplářů nosorožíka kapucínka brouka i larvy. Někteří hodně váhali, než broučky a larvy vzali do rukou a podrobili je bližšímu zkoumání s lupou, ale nakonec tak stateční byli úplně všichni a mohli zdárně plnit úkoly z pracovních listů. To když byli na programu pavouci, bylo to s odvahou některých dětí podstatně horší smiley...

Zlatá a stříbrná medaile z plavecko-běžeckého poháru

Zlatá a stříbrná medaile z plavecko-běžeckého poháru

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:19

Zlato a stříbro vybojovali Vojta Horčička a Toník Hubal v okresním kole plavecko-běžeckého poháru a oba si tak zajistili účast v krajském kole. To se uskuteční v Čelákovicích a my oběma hochům přejeme hodně štěstí i v kraji. Rodičům děkujeme za doprovod obou sportovců na soutěž.  

Výsledky přespolního běhu

Výsledky přespolního běhu

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. dubna v 17:16

Ve čtvrtek 21. dubna se naši zástupci vydali na Olympii na okresní kolo přespolního běhu. Počasí nebylo úplně ukázkové, ale běžci se nezalekli a vypravili se na trať. A rozhodně neodešli s prázdnou - vybojovali úspěchy mezi jednotlivci i v soutěži družstev...

Vítězství v házené

Vítězství v házené

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. dubna v 11:06

Ve středu 13.4. byl na Klimešce zahájen 13. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené. Naše obě družstva do něj vstoupila jak nejlépe mohla - zvítězila v obou svých kategoriích. Gratulujeme a přejeme, aby se našim zástupcům takhle skvěle dařilo i nadále. 

Velikonoční prohlídku v Barboře si užili třeťáci z céčka

Velikonoční prohlídku v Barboře si užili třeťáci z céčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. dubna v 14:14

Rádi jsme využili nabídku Římskokatolické farnosti a vypravili se s dětmi na velikonoční prohlídku chrámu svaté Barbory. Paní průvodkyně seznámila hravou formou děti s velikonočním příběhem, od Květné neděle přes Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu až k Božímu Hodu velikonočnímu. Vše probíhalo interaktivní formou, prostřednictvím autentických zážitků. Dětem se návštěva chrámu velice líbila.   

V atletickém Poháru rozhlasu jsme vybojovali tři vítězství a postupy do kraje

V atletickém Poháru rozhlasu jsme vybojovali tři vítězství a postupy do kraje

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:32

V pondělí 16. a v úterý 17.5. proběhla okresní kola atletických soutěží Poháru rozhlasu. Naši sportovci byli výborní, obě mladší družstva a starší dívky zvítězily a postupují do kola krajského, které se koná ve středu 25.5. v Kolíně. Blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme palce - ať se daří i v kole krajském!     

Učíme druhý cizí jazyk - němčinu, ruštinu a španělštinu

Učíme druhý cizí jazyk - němčinu, ruštinu a španělštinu

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. února v 14:09

Od 7. ročníku si děti volí druhý cizí jazyk - k angličtině si mohou přibrat němčinu, ruštinu nebo nově od letošního školního roku i španělštinu. Poprosili jsme studenty těchto jazyků, zda by natočili malé "ochutnávky" pro ostatní. Moc jim děkujeme za ochotu, vznikla krásná videa. Je obdivuhodné, co vše už sedmáci za pět měsíců z němčiny a španělštiny umí.  Sedmáci mají nastavený plán jinak, zvládají nejprve azbuku, proto nám s ruštinou pomohly deváťačky. A kdo natáčel? Španělštinu Adélka a Olivka (děkujeme i rodičům za souhlasy se zveřejněním videí), o němčinu se postaral Šíma (taktéž poděkování rodině) a Pája, Viki, Anetka a Esterka dodaly videa s ruštinou. Určitě se podívejte!  

Turnaj ve vybíjené pro žáky 4.ročníku

Turnaj ve vybíjené pro žáky 4.ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. dubna v 16:47

Ve čtvrtek jsme uspořádali turnaj ve vybíjené pro čtvrťáky. Herní systém zvolily paní učitelky "každý s každým". Děti hrály s velikým zápalem, mají pochvalu. Pořadí bylo následující: zvítězila IV. A, stříbro patří béčku, bronz céčku. 

Třeťáčci z céčka si užili GASK a projektový den

Třeťáčci z céčka si užili GASK a projektový den

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. dubna v 13:13

Také ve III. C paní učtelka připravila moc hezký program - děti navštívily GASK a užily si projektový den na téma Létající zahrada. Poznávaly druhy rostlin a živočichů, pracovaly s barvami, tvary, vytvářely...Práce je moc bavila, výsledky můžete i sami posoudit... 

Šesťáci z céčka modelovali

Šesťáci z céčka modelovali

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 18:51

Šesťáci z céčka se při hodině matematiky věnovali kromě počítání a rýsování také modelování kvádrů a krychlí. Použili k tomu modelínu a špejle a kromě svých matematických znalostí prověřili také, jak jsou šikovní... Během práce využili znalostí z dělitelnosti a zopakovali si základní pojmy o krychli a kvádru. Do svých modelů rovněž přidávali stěnové a tělesové úhlopříčky. Modelování by mělo přispět k trvalému osvojení probíraných pojmů a poznatků.     

Šesťáci trénovali dovednosti v první pomoci

Šesťáci trénovali dovednosti v první pomoci

Jana Nedvědová

Vloženo: 2. května v 9:21

Nesmírně důležité dovednosti - jak poskytnout první pomoc a ošetřit různá poranění - trénovali v pátek 29.4. šesťáci pod vedením nejpovolanějším. Zavítala mezi nás totiž paní Romana Kunášková, která pracuje na Záchranné službě v Čáslavi. Připomněla dětem důležité zásady, vše předvedla a také děti měly možnost vyzkoušet si v praxi život zachraňující úkony i ošetření. Paní Kunáškové velice děkujeme, že si v nabitém programu našla čas a strávila s námi téměř celé dopoledne, 

Šesťáci navštívili letiště Kolín

Šesťáci navštívili letiště Kolín

Jana Nedvědová

Vloženo: 9. května v 14:02

V pátek 6.5. se šesťáci z béčka vypravili do Kolína na letiště. Seznámili se zde s různými typy letadel, jejich historií a s tím, co obnáší řízení letadla. Exkurzi jsme si moc užili a spokojení se vraceli domů do Kutné Hory. Návštěvu zajistil dětem pan Jirmus, tatínek našeho žáčka, děkujeme mu. 

Stříbro si přinesla děvčata z vybíjené

Stříbro si přinesla děvčata z vybíjené

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. května v 13:47

V pátek 29.4. se na Sokoláku odehrál okresní přebor ve vybíjené dívek. Naše děvčata se pustila do hry s chutí a elánem a vybojovala stříbrné medaile - všichni jsme měli velkou radost.  O den dřív se konala soutěž hochů, ti nebyli tak úspěšní a obsadili 5. místo. Děvčatům blahopřejeme ke krásnému úspěchu! 

Stříbro a zlato v miniházené

Stříbro a zlato v miniházené

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. května v 14:44

Ve čtvrtek 12.5. se konal další turnaj v kutnohorské miniházené, tentokrát na Sokoláku. Naši mladší házenkáři vybojovali stříbro, starší opět zlato. David Pařízek a Dušan Čábelka si odnesli diplom pro nejlepší střelce. Poslední turnaj bude začleněný do programu městských olympijských her. Malým sportovcům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do závěrečného turnaje, který rozhodne o konečném pořadí. 

Přijali jsme nové prvňáčky

Přijali jsme nové prvňáčky

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. dubna v 10:43

V pátek 8.4. proběhl zápis nových žáčků do prvního ročníku. Veliké poděkování patří všem našim dětem, které si připravily kostýmy pohádkových postaviček a ochotně celé páteční odpoledne předškoláky u nás doprovázely. Doufáme, že si budoucí školáci zápis užili, že se ničeho nebáli a že v září přijdou s chutí a elánem. Rodiče pozveme v červnu na informační schůzku - prosím sledujte email, který jste nám zanechali jako kontaktní, přijde vám pozvánka. Vzhledem k vysokému počtu dětí, které se k zápisu dostavily, předpokládáme od září otevření čtyř tříd.   

Předvelikonoční čas ve II. C

Předvelikonoční čas ve II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. dubna v 19:58

Druháčci z céčka si užívali poslední dny před prázdninami s úkoly s velikonoční tématikou. V úterý si všichni pochutnali na zdravé svačince s vlastnoručně vypěstovanou řeřichou - prý to bylo výborné! Někteří si dokonce chodili pro další krajíc chleba. Velikonoční úkoly čekaly také při procvičování v hodinách českého jazyka a matematiky, trénovala se i práce ve skupinách. Největší radost jim ale udělalo zdobení velikonočních perníčků, které se moc povedly - škoda je sníst! 

Prvňáčci z áčka a béčka v GASKu

Prvňáčci z áčka a béčka v GASKu

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. dubna v 10:59

Máme velikou výhodu, že hned téměř proti škole je GASK. Velmi rádi využíváme nabídku galerie na výtvarné dílny a další edukativní programy, vždy jsme moc spokojeni. V týdnu od 11.4. se sem vypravily děti z I. A a I. B. Jako vždy - dětem se program moc líbil. Malovaly prsty do písku, hledaly zlé zvíře, které si pojmenovaly a stalo se rázem příjemným kamarádem. Sledovaly obrazy, svoji náladu vyjádřily pomocí obrázků, které si vybraly. Na další chvíle v galerii se děti rozhodně těší!  

Prvňáčci v terénu

Prvňáčci v terénu

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:07

Ve středu 11. 5. se prvňáčci z áčka a déčka vypravili prověřit svoji zdatnost - paní učitelky pro ně připravily šestikilometrový turistický pochod přes Královskou procházku, na Rovina, se zakončením v parku pod Vlašským dvorem. Cestou děti plnily úkoly a získávaly tak řadu nových vědomostí - určovaly dobu rozkladu odpadů v přírodě, rozpětí křídel různých dravců, poznávaly druhy stromů, turistické značky, určovaly světové strany, zvířata, která žijí ve starých stromech, řešily pohádkové kvízy, při kterých si procvičily čtení a psaní. Na závěr se osvěžily v parku pod Vlašským dvorem a zasoutěžily si. Vycházka se dětem moc líbila, našly si i nové kamarády z vedlejší třídy... 

Prvňáčci s deváťáky zasadili strom

Prvňáčci s deváťáky zasadili strom

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. dubna v 11:41

Jsme velice rádi, že jsme mohli obnovit i další tradici - sázení stromu při příležitosti Dne Země. V pondělí 25.4. se této milé tradice ujali prvňáčci a deváťáci z áčka, v prostoru před jídlenou na outdoorovém hřišti společně zasadili krásné nové třešně. Až povyrostou, poskytnou nám zde v letních měsících příjemný stín.  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání