TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Závěrečná prezentace projektu Post Bellum

Závěrečná prezentace projektu Post Bellum

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. června v 19:45

Ve čtrvtek 24. 6. proběhla na vodním pódiu v zahradách GASK závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů společnosti Post Bellum. Naši školu reprezentovala skupina studentů z IX. C, která v průběhu roku intenzivně na projektu pracovala a připravila prezentaci životního příběhu bývalého kutnohorského starosty pana Ivo Šance.  Podle paní učitelky Vyčichlové, která projekt v naší škole opakovaně vede, se jim prezentace velice povedla a my jim děkujeme za výborně odvedenou práci. Doufáme, že získané dovednosti uplatní třeba při dalším studiu....

VIII. D na paintballu a bowlingu

VIII. D na paintballu a bowlingu

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 7:20

Osmáci z déčka nejprve dlouho debatovali, kam se na školní výlet vypraví a nakonec si vybrali paintball v Hlízově a bowling v Kutné Hoře. Schválně zkuste hádat, kdo se v kterém ochranném obleku a za ochrannými brýlemi skrývá....

VI. C na bowlingu

VI. C na bowlingu

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 18:12

Poslední dny školního roku, pondělí 28. a úterý 29. 6., byly věnovány třídnickým záležitostem, odevzdávání učebnic, úklidu tříd, rozdávání žákovských prací... Ve škole se pěkně oteplilo, proto třídy, které měly splněné povinnosti, vyrazily ven. Šesťáci z céčka se vypravili na bowling...   

Tváře měsíce června

Tváře měsíce června

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. června v 10:01

V pondělí 28.6., poslední školní pondělí, jsme vyhlásili Tváře měsíce června... 

Školní výlety zahájeny - druháčci v Herolandu

Školní výlety zahájeny - druháčci v Herolandu

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. června v 13:40

Jsme moc rádi, že poslední dny školního roku můžeme dětem zpříjemnit školními výlety. Zahájili je druháčci, kteří  se ve čtvrtek 10.6. vypravili do dětského parku nedaleko Kutné Hory - do Herolandu. Užili si tady spoustu zábavy a pohybu, vyzkoušeli všechny atrakce a odpoledne se spokojení vraceli domů.  

Sportovní den u čtvrťáků

Sportovní den u čtvrťáků

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 12:31

V souladu s doporučením MŠMT k návratu žáků do škol po distanční výuce se snažíme v maximální možné míře využívat pobyt venku a zařazovat pohybové aktivity. Proto se čtvrťáci v pondělí 14.6. vypravili na celý den na Sokolák, kde pro ně paní učitelky připravily sportovní den. Jaké všechny disciplíny vyzkoušeli si můžete prohlédnout na fotkách - užili si fotbal, florbal, vybíjenou, přehazovanou, skok do písku, běhy, švihadla, míče.  Když už sportu bylo moc, došlo samozřejmě i na odpočinek.... 

Sportovalo se také ve II. B a I. C

Sportovalo se také ve II. B a I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 13:07

Pozvání na sportovní den přijaly také třídy II. B a I. C. I tady byly děti moc spokojené, spousta z nich byla na těchto sportovištích poprvé. A jak to děti umějí - do pohybu daly některé opravdu všechno. Bylo fajn, že program začínal ráno na Spartě, když sluníčko začalo nepříjemně hřát, děti už jely do chládku do sportovní haly na Klimešce. A vůbec nejstatečnější byli druháci - ti si totiž ještě došli zpátky do školy pěšky!    

Slavnostní vyřazení deváťáků v GASKu

Slavnostní vyřazení deváťáků v GASKu

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. června v 20:55

V úterý 22. 6. se konalo slavnostní vyřazení našich deváťáků. Připravili ho společně se svými třídními učiteli v zahradách GASKu.  A nemělo chybu - zpěvačky krásně zpívaly, céčko super tančilo, hlavní moderátor Filip i moderátoři jednotlivých tříd výborně uváděli, počasí vyšlo na jedničku. Součástí bylo i ocenění těch, kteří vzorně reprezentovali školu na veřejnosti a dostanou pochvalu ředitelky školy na vysvědčení. Pevně věříme, že naši absolventi i jejich rodiče a přátelé budou stejně jako my na  toto krásné odpoledne dlouho vzpomínat.  

Slavnostní vyřazení deváťáků - pokračování fotodokumentace

Slavnostní vyřazení deváťáků - pokračování fotodokumentace

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. června v 21:09

Vždy při slavnostním loučení s našimi absolventy se nám zdá těžko uvěřitelné, že je to už devět let, co poprvé usedli do lavic naší školy. I přes to, že na ně plnou silou dolehla distanční výuka, se většina z nich výborně připravila na přijímací zkoušky a je přijata na střední školu první volby. Ještě jednou jim k tomu blahopřejeme a přejeme jim hodně štěstí na další cestě.   

Sladký výlet dětí z I. B

Sladký výlet dětí z I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. června v 21:28

Děti z I.B si závěr školního roku zpříjemnily exkurzí do Muzea čokolády v Kutné Hoře. Seznámili jsme se s historií výroby čokolády, s postupy, jak tato dobrota vzniká, viděli jsme různé formy na čokoládu a dokonce i vzácné bonboniéry balené v dřevěných krabičkách. Na závěr přišla degustace různých druhů čokolád. Děti byly velmi spokojené a olizovaly se až za ušima.

Sedmáci zdraví od Kosího potoka

Sedmáci zdraví od Kosího potoka

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. června v 20:15

Od pondělí 14. 6. tráví sedmáci z céčka čas v malé vísce Michalovy Hory, která je jediným ostrůvkem civilizace v přírodním parku Kosí potok. Sedmáci tu bydlí na zrekonstruované faře a pilotují projekt Venkovní elektromechanická experimentální laboratoř. První den se děti seznámily s částmi elektrického obvodu a vyzkoušely si jejich zapojování. Druhý den je čekala náročná práce - seznámili se s vyrobeným vodním kolem, pak ho za značného úsilí hochů dopravili ke Kosímu potoku a tam ho v proudu vody sestavovali....Podle slov paní učitelky dlouho a se zapojením všech sil našich chlapců. Děvčata se mezitím brouzdala v potoce, vše sledovala a kluky podporovala. Experiment se zdařil, energie byla vyrobena, žárovky se rozsvítily....Ve středu se vše již jen zhodnotí a jede se zpět domů. Přejeme šťastnou zpáteční cestu!        

Rafty vyzkoušeli čtvrťáci z áčka

Rafty vyzkoušeli čtvrťáci z áčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 12:02

Na pátek 11.6. naplánovala paní učitelka ze IV. A pro své svěřence pořádné dobrodružství - rafty na Sázavě. Spousta dětí byla na vodě poprvé, takže očekávání byla veliká....Plulo se z Českého Šternberka do Ledečka, každý raft měl jednoho až dva lodivody z řad rodičů, kterým tímto velice děkujeme za pomoc, bez jejich účasti by výprava nebyla možná. Došlo i na koupel - dobrovolnou či nedobrovolnou....Zážitek ale děti rozhodně mají veliký a věříme, že se k vodě budou vracet...je tam totiž krásně. Plavbou paní učitelka zakončila symbolicky celoroční projekt Stroj času.   

Přejeme krásné prázdniny!

Přejeme krásné prázdniny!

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. července 2020 v 10:54

Přejeme všem dětem i dospělým krásné slunečné léto, pohodové cesty za odpočinkem a poznáváním, nezapomenutelné zážitky, nová přátelství a vždy šťastný návrat domů. Od školy a učení si odpočiňte, budeme se těšit zase na viděnou ve středu 1. září...  smiley

Předposlední školní týden v I. C

Předposlední školní týden v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. června v 20:34

Poslední školní dny jsme v maximální možné míře využívali možnost učit se a pobývat s dětmi venku. Nejinak tomu bylo i u prvňáčků v céčku. Učili se v altánu u školní jídelny, absolvovali cestu za pokladem, navštívili Muzeum čokolády. Děti plní všechny úkoly s radostí, školní dny jim utíkají jako voda, ani se nenadějí a s prvním vysvědčením poběží na prázdniny... 

Prvňáčci už jsou čtenáři - I. B

Prvňáčci už jsou čtenáři - I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 7:54

Pondělí 14.6. a v úterý 15.6. bylo pro naše prvňáčky slavnostní -  byli totiž pasováni na čtenáře. Tento krásný obřad se každý rok koná v kostele svatého Jana Nepomuckého a pro všechny kutnohorské prvňáčky ho chystá Městská knihovna v Kutné Hoře. Pasování je vždy silný zážitek pro děti, rodiče i paní učitelky. Následující fotky zachycují prvňáčky z béčka...   

Prvňáčci si odnesli svá první vysvědčení

Prvňáčci si odnesli svá první vysvědčení

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. června v 18:17

Dlouho očekávaný den - konec tohoto výjimečného školního roku - je tady... Možná, že se na něj děti těšily o maličko méně než obvykle, protože letos značnou část roku strávily na distanční výuce, v každém případě si ve středu 30. 6. všichni odnesli vysvědčení a vyrazili za prázdninovými zážitky a odpočinkem. S fotoaparátem jsme se k zachycení slavnostní atmosféry vypravili - kam jinam - než k prvňáčkům. I jim přejeme krásné prázdniny!    

Provoz kanceláře školy v době letních prázdnin

Provoz kanceláře školy v době letních prázdnin

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. července 2020 v 10:52

V případě, že budete od nás v době letních prázdnin cokoliv potřebovat, využijte prosím pro jednání následující časy, ve kterých bude otevřena kancelář školy (budou zde také uložena nevyzvednutá vysvědčení):    

Pasování na čtenáře v I. C

Pasování na čtenáře v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. června v 8:30

Radost z pasování na čtenáře měly i děti z céčka. Všichni prvňáčci dostali na památku na tento slavnostní den knihu spisovatelky Michaely Fišarové a ilustrátorky Anety Žabkové První školní výlet.  Kniha je určena výhradně pro tento celorepublikový projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka a nelze ji v běžném knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Přejeme dětem, ať je čtení baví! 

 

Osmáci převzali ceny od pana ředitele VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora

Osmáci převzali ceny od pana ředitele VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 11:59

Rádi jsme přijali pozvání od vedení Střední průmyslové školy v Kutné Hoře a přišli se podívat na jejich interaktivní výstavu Okno do budoucnosti. Děkujeme za to, jak se nám zde věnovali a především za milé překvapení na závěr: zúčastnili jsme se zde totiž soutěže, kterou "průmyslováci" vyhodnotili a ceny pro nejlepší přišel k nám do školy předat sám pan ředitel, ing. Josef Treml.    

Organizace školního roku 2021/2022

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 22:27

Vážení rodiče, milí žáci, pokud vás zajímá, kdy budou prázdniny a volné dny v příštím školním roce, čtěte dále...

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání