TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Zápis prvňáčků - pokračování

Zápis prvňáčků - pokračování

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. dubna v 17:13

Budoucí školáci mohli prověřit svoji pohybovou zručnost v aule školy a také počítačové dovednosti v počítačové učebně. Pevně věříme, že si kromě drobných dárků a diplomu odnášeli milou vzpomínku na nás a s chutí a elánem přijdou v září do školy. Děkujeme všem našim dětem, které v pohádkových kostýmech celé odpoledně své budoucí kamarády školou prováděly, oběma našim kolegyním, které tuto náročnou organizaci zajistily a oběma fotografům, kteří pořídili fotodokumentaci. S rodiči se uvídíme v červnu na první společné schůzce, přijde na ni pozvánka. Těšíme se!   

Zapisovali jsme budoucí prvňáčky

Zapisovali jsme budoucí prvňáčky

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. dubna v 16:51

V pátek 5. dubna bylo ve škole živo až do večera. Probíhal totiž zápis budoucích školáčků - prvňáčků. Naší školou je během této slavnostní události provázely děti v pohádkových kostýmech. Vyzvedly si je hned u vchodu, doprovodily je do druhého patra, kde si je už převzaly paní učitelky. Zápis rozhodně není prověřování toho, co děti umí a znají, ale je to milé vzájemné setkání. Děti nám zazpívaly, zarecitovaly, malovaly, počítaly....zkrátka, co kdo chtěl.  Všichni byli moc šikovní! 

Výsledky okresního kola basketbalu

Výsledky okresního kola basketbalu

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. dubna v 9:18

Začátkem dubna proběhla okresní kola v basketbale žáků II. stupně. V kategorii 6. - 7. ročníku obsadili naši hoši 3. místo, dívky skončily těsně pod pódiem, na místě čtvrtém. V kategorii 8. - 9. ročníku byly skvělé naše slečny, které vybojovaly skvělé druhé místo a do školy přinesly krásný pohár. Paní učitelka Železná, která dívky vedla, je velmi chválila, nadšená byla ze super prostředí sporovní haly Klimeška a ligových hráčů basketbalu v roli rozhodčích. Nejstarší hochy turnaj teprve čeká, je naplánovaný na 18. dubna. Gratulujeme, děkujeme za reprezenatci školy a hochům přejeme hodně štěstí!      

Výsledky mezinárodní soutěže Matematický Klokan

Výsledky mezinárodní soutěže Matematický Klokan

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 9:09

I v letošním roce jsme se zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Matematický Klokan. Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, obvykle v pátek ve třetím březnovém týdnu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh. Dále jsou uvedeny naše školní výsledky a výsledky v okrese Kutná Hora: 

Veliký úspěch v recitační soutěži - tři postupy do kraje a řada čestných uznání

Veliký úspěch v recitační soutěži - tři postupy do kraje a řada čestných uznání

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. března v 8:26

Ve středu 13.3. se v Tylově divadle konala Oblastní přehlídka mladých recitátorů. Osmičlenná skupina našich zástupců byla vynikající. Vybojovali řadu čestných uznání a dokonce dva postupy do krajského kola, které se bude konat v dubnu v  městské knihovně. A kdo nás tedy reprezentoval? 1. místo a postup do kraje vybojovaly ve svých kategoriích Anička Benešová, Maruška Kasýková a Žanet Trešlová – moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole.  A kdo byli ostatní recitátoři, z nichž řada si odnesla čestné uznání? Maruška Kasýková, Anetka Wagenknechtová, Verunka Toucová, Jáchym Jelínek, Agátka Březinová a Isabel Železná. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy! 

Velikonoční jarmark se vydařil!

Velikonoční jarmark se vydařil!

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. března v 20:53

V úterý 19. 3. jsme si užili tradiční velikonoční jarmark. Vyrobili jsme krásné jarní dekorace, upekli jsme spoustu dobrot, vše vystavili v prostorách před školní družinou a jarmark mohl začít. O velké oživení se postarala letošní novinka - cukrová vata, která šla na dračku a kluci z deviítky nestíhali točit na špejle! Sluničko svítilo, bylo to super. Děkujeme všem, kteří vyráběli, všem prodejcům a hlavně všem, kteří na náš jarmark přišli a zakoupením našich výrobků podpořili činnost školy. V kasičkách jsme po doprodeji všech výrobků napočítali rekordních 40 200 Kč.  

Úterní pozdravy z hor

Úterní pozdravy z hor

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. března v 20:23

Úterní den na horách byl moc fajn. Počasí bez deště, s výraznými rozdíly teplot na vrcholu a na úpatí Černé hory, takže na dlouhých sjezdech jsme pocítili studený vítr i teplo a bezvětří. Ve sjezdu na lyžích se všichni zlepšujeme. O odpolední běžky někteří sedmáci vysloveně požádali. Lyžujeme co to jde a dokud to jde. Sněhu tady trochu ubylo, ale stále ještě je na čem jezdit. Tak pokračujeme a zdravíme “Skol!” Mgr. Alena Tyrkasová 

Tváře měsíce března

Tváře měsíce března

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. března v 8:29

Tento měsíc chceme velice poděkovat všem, kteří pomáhali na velikonočním jarmarku. Konečný výtěžek byl rekordní – 40 200 Kč. Děkujeme všem, ale podle hlavní organizátorky, paní Holovčákové, největší zásluhy a nejvíce času i mimo školu na jarmarku strávili Tomáš Vrba a Jakub Šafránek z IX.B, Jakub Jelínek z VIII.C a Nikola Melicharová z VIII.B. Těmto čtyřem tedy děkujeme obzvlášť. Dále vyhlašujeme Isabelku Křečkovou a Marušku Strakovou ze IV. B. Děvčata našla mimo školu klíče a finanční hotovost a společně s paní místostarostkou, kterou přitom potkaly, odevzdaly tyto věci na Policii ČR. Paní místostarostka nám o tom napsala, chování našich děvčat velmi chválila.  I my děkujeme za poctivé a čestné jednání.

Třetí den na lyžích

Třetí den na lyžích

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. března v 21:16

Třetí den na lyžích se taky povedl. Dopoledne nás příjemně překvapilo, že nám vlekaři krásně upravili sjezdovky u hotelu tak, abychom ještě mohli lyžovat. Od rána k tomu svítilo slunce, takže paráda. Někteří již s přehledem dopoledne sjížděli černou sjezdovku. Třetí den intenzivního pohybu je vždy  velmi náročný, a podle slov některých sedmáků to tak skutečně bylo. Proto jsme odpoledne diferencovali podle přání dětí. Někdo odpočíval, někdo jezdil na sjezdovkách a někdo na běžkách. Od večera předešlého dne k tomu děti na pokojích připravovaly skupinové prezentace s tématem Zpívá celá rodina. Dnes večer jsme díky tomu všichni prožili zábavné zakončení osobnostně sociální kooperativní spolupráce. Za tým pedagogů Mgr. Alena Tyrkasová
 

Třeťáci z déčka se činí

Třeťáci z déčka se činí

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. března v 8:37

Na příchod jara se děti z III. D těší a připravují. Při skupinové práci se seznámily s jarními květinami, dokázaly je rozeznat a zapamatovat si základní informace při práci s textem. Tvoření otázek v anglickém jazyce si děti vyzkoušely i v praxi. Vytvořily si dotazník a odpovědi získaly od učitelů 1. stupně. Vlastnosti vzduchu a jeho zajímavosti třeťáky zaujaly v teoretickém i praktickém bádání. Pozorovaly, zkoušely, odhadovaly výsledky během pokusů se vzduchem. Fyzické zdatnosti si osvojily při cvičení s medicinbaly a žíněnkami. A nakonec Mezinárodní den matematiky si připomněly dobrovolným výběrem logických a aritmetických úloh.  Mgr. Štěpánka Menová   

Třeťáci navštívili Ekocentrum Vlašim

Třeťáci navštívili Ekocentrum Vlašim

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. dubna v 13:41

Začátek dubna byl pro všechny třeťáky ve znamení výletu do Vlašimi. Zde jsme v místním ekocentru absolvovali program Od zrnka k bochníku. Jak už název napovídá - společně jsme se zrnkem obilí prošli cestu od zasetí až na talíř ve formě chutného, křupavého chlebíku. Dozvěděli jsme se, jak je třeba připravit pole pro pořádnou úrodu, jak vzrostlé a dozrálé obilí ve snopech správně vysušit, jak pomocí cepů zrníčka vymlátit, jak mezi žernovy namlít, i jak zhotovenou mouku využít v kuchyni. Společně jsme si zkusili vymíchat krásně těsto a zadělat na chlebové bochánky, které nám instruktoři upekli a následně jsme si je z programu odnesli.

Těšíme se na návštěvu ze Španělska

Těšíme se na návštěvu ze Španělska

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. března v 18:30

Ve dnech 19. - 22. 3. budeme mít ve škole milou návštěvu - v rámci programu Erasmus+  navštíví naši školu vyučující biologie a geologie ze Španělska, paní Patricia Pérez López. Bude ji zajímat naše výuka přírodovědných předmětů, my ji určitě využijeme při hodinách angličtiny a především španělštiny a prověříme své konverzační schopnosti při debatě s ní. Těšíme se! Ověřit své znalosti angličtiny můžeme už na přiloženém letáčku, který paní Patricia připravila ke své cestě do Kutné Hory.  

Soutěž Mladý zemědělec

Soutěž Mladý zemědělec

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. března v 13:04

Terezka Chroustovská, Fanda Jezbera a Bára Zahradníková v úterý 12.3.2024 na Střední zemědělské škole v Čáslavi úspěšně reprezentovali naši školu v okresním kole soutěže Mladý zemědělec. Zde si ověřili své znalosti a dovednosti z oblasti zemědělství. Vyzkoušeli si, jak se dojí kráva, jak se složí balík slámy a slalomovou jízdu traktorem. Byl to pro ně výjimečný zážitek, na který budou určitě dlouho vzpomínat.  Mgr. Hana Parkanová

S lyžákem se pomalu loučíme...

S lyžákem se pomalu loučíme...

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. března v 18:39

Poslední den lyžáku, ve čtvrtek, jsme se rozhýbali dopoledne na sjezdovkách. Všichni už zvládli sjet Černou horu až dolů. Po obědě byl štafetový závod na běžkách. Týmový duch byl nepřehlédnutelný, starost některých týmů o právě vybíhajícího závodníka úžasná. Počasí se proměňovalo, až nakonec přišla mlha a občasné jemné mrholení. Čas tak akorát to zabalit. Večer uspořádáme párty jedné naší spolužačce k narozeninám a zítra ráno vyrážíme domů. Tak na viděnou v pátek v Kutné Hoře. Za tým pedagogů Mgr. Alena Tyrkasová
 

Sedmáci besedovali v knihovně

Sedmáci besedovali v knihovně

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. dubna v 20:16

V úterý 2. dubna sedmáci navštívili městskou knihovnu, kde pro ně byla připravená beseda se  spisovatelkou Michaelou Fišarovou. Téma setkání bylo mimořádné důležité - domácí násilí. Paní Fišarová, autorka několika oceněných knih, se věnuje právě této problematice s hlubokým porozuměním a empatií. Na pomoc si přizvala herce a moderátora Miroslava Reila a část knihy dětem předvedli jako dramatizaci. Během diskuse se sedmáci nebáli pokládat otázky a vyjádřit své myšlenky, zároveň si připomněli, jak je důležité vzájemné naslouchání. Oba aktéři posluchače zaujali a někteří projevili zájem si knihu přečíst - určitě jim to umožníme a knihu do školy objednáme. Mgr. Petra Francová          

Příští schůzka školního parlamentu - pátek 26.4.

Příští schůzka školního parlamentu - pátek 26.4.

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. ledna v 9:02

Milí parlamentáři, další schůzka školního parlamentu je naplánovaná na pátek 26.4., opět od 7,15 hodin v hudebně. Těšíme se na viděnou!  

Příští schůzka školního parlamentu - pátek 26.4.

Příští schůzka školního parlamentu - pátek 26.4.

Jana Nedvědová

Vloženo: 5. dubna v 13:17

Milí parlamentáři, další schůzka školního parlamentu je naplánovaná na pátek 26.4., opět od 7,15 hodin v hudebně. Těšíme se na viděnou!  

Přijaté děti do 1. ročníku od 1. 9. 2024

Přijaté děti do 1. ročníku od 1. 9. 2024

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. dubna v 7:58

Vážení rodiče, v příloze najdete seznam děti, které byly přijaty od září 2024 k základnímu vzdělávání v prvním ročníku naší základní školy - v souladu se zákonem jsou zveřejněna pouze registrační čísla, která jste obdrželi při zápisu. Byly přijaty všechny děti, které se k zápisu dostavily. Dětem, jejichž zákonní zástupci žádají zároveň o odklad školní docházky, bude nástup do školy o rok odložen. Děti, které jsou po odkladu školní docházky a byly přijaty již v lońském roce, v seznamu nefigurují.

Na  pondělí 17. 6. 2024 od 17 hodin jsme naplánovali naši první společnou schůzku. Podrobnosti setkání vám pošleme na email, který jste uvedli jako kontaktní. Pozvánku dostanete už přímo do třídy, kterou bude vaše dítě od září navštěvovat. Z důvodu GDPR nebudeme seznamy tříd zveřejňovat.  

První pozdravy z Černé hory - VII. A a VII. B

První pozdravy z Černé hory - VII. A a VII. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. března v 21:44

Zdravíme z Černé hory v Jánských Lázních! V neděli 10. 3. odpoledne jsme se ubytovali. Bydlíme na samotném vrcholu hory, takže i při jarních teplotách v Kutné Hoře my tady lyžujeme. Pondělní první den na lyžích byl super. Ráno i odpoledne sjezdy a v podvečer běh na lyžích. Dopolední mlha se po obědě rozplynula a pak bylo vše zalito jen sluncem. Při společném večerním programu se dala zahlédnout zasloužilá únava ve tvářích několika našich lyžařů. Dobrá nálada se drží všech, takže zítra znovu “Do toho!” Mgr. Alena Tyrkasová 
 

Prvňáčci z áčka si užili večerníčkový program v knihovně

Prvňáčci z áčka si užili večerníčkový program v knihovně

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. března v 13:35

Prvňáčky v áčku provází celý školní rok postava známého Večerníčka, která jim vozí pohádky a úkoly. Ve čtvrtek 7. 3. se proto vypravili do městské knihovny, kde si ověřili a rozšířili svoje večerníčkovské znalosti  Děti už pěkně čtou a začínají si číst své první knihy, držíme jim palce, aby je čtení bavilo i nadále! Mgr. Marcela Chroustovská 

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání