TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Zúčastnili jsme se T-Mobile Olympijského běhu - 3. a 4. ročník

Zúčastnili jsme se T-Mobile Olympijského běhu - 3. a 4. ročník

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. září v 12:08

Na středu 16.9. byl přeložený T-Mobile Olympujský běh, kterého se podle údajů organizátorů účastní 304 škol, běží se závody dospělých v mnoha městech, plní se individuální výzvy... Součástí této běžecké akce, která má krásné heslo - různí běžci,, různá místa, jedna myšlenka -  se staly i naše děti od 1. do 4. ročníku, které se proběhly na Sokoláku. Třeťáci a čtvrťáci už věděli, do čeho jdou - běh absolvovali již v minulém ročníku. Sokolák obkroužili dvakrát, někteří by ještě rádi pokračovali, pro některé to byl veliký výkon. Ale co bylo důležité - většina běžela s chutí a radostí. Děti odcházely s tím, že příštího ročníku se zase moc rády zúčastní.     

Změny v chodu školy v souvislosti s COVID-19

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. srpna v 14:18

Vážení rodiče, chod školy bude v novém školním roce částečně ovlivněn opatřeními, která jsme byli nuceni přijmout v souvislosti s COVID-19. Při jejich tvorbě jsme vycházeli z platných nařízení a Manulálu MŠMT. Souhrn nejdůležitějších změn najdete v přiloženém souboru. Prosíme, sledujte webové stránky a komunikaci s třídními učiteli pravidleně, situace se může rychle měnit...

Zbraslavické rekreační středisko ožilo Žižkováky - IV. D

Zbraslavické rekreační středisko ožilo Žižkováky - IV. D

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 22:59

Rekreační středisko ve Zbraslavicích jsme v samém závěru prázdnin téměř naplnili - celkem v něm pobývalo osm našich tříd. Všechny tyto třídy musely své pobyty naplánované původně na závěr školního roku na červen z důvodu koronavirových opatření přeložit a uskutečnily je právě naopak na začátku roku nového. A všichni byli moc spokojení. Čtvrťákům se podařilo užít si mezi kapkami deště celý program, včetně výšlapu k Vidláku a výletu na letiště.   

Třídy VII.D a IX.B sportovaly ve Zbraslavicích

Třídy VII.D a IX.B sportovaly ve Zbraslavicích

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 22:04

Do rekreačního střediska do Zbraslavic se v termínu od pondělí 31.8. do středy  2.9. vypravili také naši starší žáci ze  VII.D a IX.B. Jeli si hlavně zasportovat a užít mírně adrenalinové aktivity - lanový park, horolezeckou stěnu, paintball. Vyšlápli si také na výlet na Vidlák. Do školy dorazili poprvé až ve čtvrtek 3.9 a vůbec nelitovali smiley 

Třeťáci ve Zbraslavicích

Třeťáci ve Zbraslavicích

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. září v 18:59

I čerství třeťáci museli vyměnit naplánovaný pobyt v přírodě v červnu za začátek školního roku a do Zbraslavic vycestovali v pondělí 31.8. Užili si společné chvíle mimo školní lavice, zahráli si spoustu her, sportovali, vyšlápli si na výlet i na exkurzi na letiště ve Zbraslavicích. Teď už jsou zase zpátky ve škole a s chutí se pustili do plnění školních povinností...  

Spolu ve škole - V. B

Spolu ve škole - V. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. září v 19:21

Projekt Spolu ve škole absolvovala v pátek 4. 9. také třída V. B, protože i jim se změnila třídní paní učitelka. Některé z aktivit, které byly na programu, zachycuje následující fotodokumentace.    

Spolu ve škole - V. A

Spolu ve škole - V. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. září v 8:43

V pátek 4.9. strávili páťáci dopoledne se svojí novou třídní paní učitelkou. Projekt Spolu ve škole, který absolvovali, je zaměřený na bližší seznámení dětí s novými třídními učiteli.  Děti procházejí kolektivními i individuálníi aktivitami zážitkové pedagogiky, zaměřenými právě na bližší vzájemné poznání, společně vytvořily i pravidla své třídy pro čas, který spolu tráví ve škole.     

Přivítali jsme nové žáčky

Přivítali jsme nové žáčky

Jana Nedvědová

Vloženo: 1. září v 20:28

V úterý 1. 9. jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Poprvé v lavicích naší školy usedlo 72 nových žáčků - prvńáčků. Věříme, že se jim bude ve škole líbit, do práce se pustí s chutí a radostí, najdou si nové kamarády, poznají spoustu nového. Paní učitelky se na děti už moc těšily a udělají maximum proto, aby se  děti cítily ve škole bezpečně a spokojeně a chodily do ní s chutí a rády. 

Milí rodiče, vám přejeme hodně radosti z dítek a děkujeme za podporu, kterou jim při plnění školních povinností doma poskytnete - mnozí ji určitě z počátku budou potřebovat.   

Prvňáčci a druháčci měli běžeckou premiéru

Prvňáčci a druháčci měli běžeckou premiéru

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. září v 12:28

Naši nejmenší školáci, prvňáčci a druháčci, se účastnili T-Mobile Olympijského běhu poprvé. A vedli si výborně. Sokolák obkroužili jen jednou, pro mnohé děti to byla ale spíš jen rozcvička, moc rády by běžely ještě dál., dobíhaly s úsměvem na tváři, byla radost na ně pohledět. Dětem přejeme, aby s chutí a radostí běhaly vždy, když budou mít chuť, čas a příležitost a těšíme se už teď na další ročník!     

Páťáci se seznámili s novou třídní paní učitelkou

Páťáci se seznámili s novou třídní paní učitelkou

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 21:43

O den dřív, už v pondělí 31.8., se opět sešli po dlouhé době páťáci z céčka, ale ne ve škole, nýbrž ráno u autobusu - odjížděli totiž do rekreačního střediska U Starého rybníka ve Zbraslavicích. Pobyt byl přeložený z června, kdy se nemohl uskutečnit kvůli uzavření škol. Dětem se mezitím změnila třídní paní učitelka a tak společně prožité tři dny byly výborná příležitost pro vzájemné seznámení mimo školní lavice. Z fotodokumentace je vidět, že si děti i přes mírně nepříznivé počasí pobyt moc užily... 

Pasování na čtenáře - II. C

Pasování na čtenáře - II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 11:34

Do třetice pasování na čtenáře - naši šikovní školáci z céčka. I je přišli podpořit rodiče a prarodiče a na památku si udělali všichni společně krásnou fotografii.  

Pasování na čtenáře - II. B

Pasování na čtenáře - II. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 11:29

Velkými čtenáři we staly také děti ze II. B - i ony si užily slavnostní obřad pasování v kostele svatého Jana Nepomuckého. 

Pasování na čtenáře - II. A

Pasování na čtenáře - II. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 11:26

V pondělí 21.9. měly děti ze II.A velký den. V kostele sv. Jana Nepomuckého byly pasovány na čtenáře. Při tomto slavnostním okamžiku měly s sebou své rodiče a prarodiče, kteří je podporovali a učili během distanční výuky  a mají na jejich pěkném vztahu ke knížkám ohromný podíl. Velké poděkování patří i našim milým knihovnicím, které tuto krásnou a všechny předchozí akce pro děti připravily.

Od pátku 18.9. povinné nošení roušek i během výuky pro žáky 2. stupně

Jana Nedvědová

Vloženo: 9. září v 14:14

Vážení rodiče, milí žáci, od pátku 18.9. se rozšiřuje povinnost nošení roušky ve škole i během výuky. Toto opatření platí pro žáky 2. stupně, to znamená 6. - 9.ročník.  Prosíme vybavte děti rouškami. Děkujeme. 

Nový informační a komunikační systém školy

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. září v 12:41

Vážení rodiče, milí žáci, možná jste již zaznamenali, že od letošního školního roku přecházíme na nový systém - EduPage. Vstupní hesla dostanou rodiče na emaily, které poskytnou třídním vyučujícím na třídních schůzkách, případně jinou cestou, žáci je obdrží postupně během hodin informatiky nebo třídnických hodin. Manuály a videonávody pro práci s EduPage budou zveřejněny na webových stránkách školy. V případě nejasností se obraťte na zástupce ředitele Mgr. Irenu Skalákovou. Než dojde k úplnému přesunu do EduPage, komunikujte prosím s vyučujícími přes google účty, uvedené na webových stránkách školy nebo telefonicky. Prosíme vás o trpělivost než dosáhneme plného fungování nového systému.    

Návod na přihlášení do Edupage

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. září v 19:01

Vážení rodiče, následující dokument vám usnadní přístup do nové školní komunikační aplikace. Pokud by vám něco nebylo jasné, kontaktujte prosím paní zástupkyni Skalákovou. 

Nábor nových posil do oddílu florbalu

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. září v 20:31

Vážení rodiče, na žádost oddílu florbalu zveřejňujeme informační leták s podrobnostmi, kdy a kde se můžete zúčastnit náboru dětí, pokud máte o tento sport zájem...   

Máme tu první měsíc školního roku - září...

Máme tu první měsíc školního roku - září...

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. srpna v 20:13

Všichni se po dlouhé době už určitě těšíme do školy.  Držte nám palce, ať se nám vyhnou případná opatření a karanténa a můžeme se každý den v plném počtu scházet a společně pracovat. Na náledujících řádcích najdete stručný program na měsíc září...   

IV. A ve Zbraslavicích

IV. A ve Zbraslavicích

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 22:25

Ve Zbraslavicích pobývaly se svojí paní učitelkou a asistentkou také děti ze IV. A. Pro děti byl přpravený zajímavý a pestrý program, který sice v úterý občas rušil déšť, ale děti si nenechaly dobrou náladu ničím zkazit. Maminky je do deště totiž dobře vybavily...  

Druháčci zahájili plavecký výcvik

Druháčci zahájili plavecký výcvik

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. září v 11:35

Druháčci a třída III. A zahájili hned od počátku školního roku plavecký výcvik. Někteří už jsou zdatní plavci a jen se budou zdokonalovat, jiní si ve vodním prostředí úplně jistí nejsou a výcvik podpoří jejich základní plavecké dovednosti. Všem jim přejeme, ať se jim plave hezky, nemají žádné obavy z vody a naučí se toho co nejvíc!   

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání