TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Změna účtu školní jídelny

Změna účtu školní jídelny

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. června v 12:35

Vážení rodiče, vedení příspěvkové organizace Školní jídelny Kutná Hora nás požádalo o zveřejnění důležité informace. Od června tato organizace změnila číslo účtu pro inkasní platby za stravu. Pokud vaše dítě chodí na obědy, prosím věnujte pozornost následujícím přílohám. Jídelna bude mít také nové webové stránky, dosud nám odkaz na ně ale neposkytla. 

Zájemci z řad deváťáků navštívili čáslavskou Střední zemědělskou školu

Zájemci z řad deváťáků navštívili čáslavskou Střední zemědělskou školu

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. září v 21:23

Ve středu 21. 9. se zájemci z devátých tříd zúčastnili Dne otevřených dveří na Střední zemědělské škole v Čáslavi. V osm hodin pro nás přijel autobus a dopravil nás přímo před brány střední školy. Ujaly se nás studentky a dovedly nás do školní auly, kde nás přivítal  pan ředitel Ing. Jaromír Horníček a představil nám školu a jednotlivé studijní programy. Po té se pan ředitel ujal naší skupiny a provedl nás školou.

Zahajovací schůzka v novém školním roce - pátek 6.10

Zahajovací schůzka v novém školním roce - pátek 6.10

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 14:20

Milí parlamentáři, v novém školním roce se poprvé sejdeme v pátek 6.10. jako vždy v hudebně v 7,15 hodin. Těšíme se na staré známé tváře i nové parlamentáře! 

Zahájili jsme patronáty - I. A a VIII. A

Zahájili jsme patronáty - I. A a VIII. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. září v 10:04

V pátek 8.září se první hodinu zašli podívat osmáci z áčka za svými svěřenci do I.A. Bylo to první setkání. Výškový rozdíl dětí v obou třídách byl úsměvný a výraz v očích prvňáčků nádherný. Osmáci ke svému patronátu přistoupili velmi zodpovědně a po celou dobu společných aktivit se snažili být prvňáčkům velkou oporou. Skládali a podepisovali krabice na výtvarnou výchovu a při kooperativní aktivitě se vzájemně podporovali, pomáhali si a skvěle se sladili. Však můžete posoudit sami, jak jim to společně šlo. Mgr. Alena Tyrkasová 

 

Výtvarka na pohodu

Výtvarka na pohodu

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 16:28

Taky máte pocit, že se nám léto příjemně natahuje? Slunečné dny lákají z učeben ven. Proč toho nevyužít? A tak v pátek 22.9. třída VIII. B výtvarničila v zahradách GASK. Bylo to super. Sednout do trávy nebo na lavičku, pěkně vedle kámoše, se svačinou v kapse...to se to tvoří! Žáci kreslili architekturu a věřte, nikdo nezahálel. Připravené kresby se budou ještě dokončovat lavírováním. Třeba se nám výtvarka venku ještě letos povede!  Mgr. Irena Komárková 

Tváře měsíce září

Tváře měsíce září

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 14:36

V pondělí 25. září jsme poprvé v tomto školním roce vyhlásili Tváře měsíce. Komu jsme poprvé v tomto roce poděkovali a proč?  

Testování IQ pro zájemce 17.10. 2023

Testování IQ pro zájemce 17.10. 2023

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 16:34

Vzhledem k tomu, že jsme od roku 2013 školou spolupracující s Mensou ČR, můžeme čerpat určité výhody - jednou z nich je i testování IQ pro zájemce přímo v naší škole. Testování probíhá za účasti pracovníků Mensy ČR a jeho výsledkem je potvrzení o absolvování s udaným IQ - toto potvrzení má mezinárodní platnost. Výsledky jsou důvěrné a budou sděleny pouze zákonným zástupcům dětí. Přihlásit se mohou děti od 1. do 9. třídy. Testování se uskuteční v úterý 17. 10, v případě zájmu je nutné se přihlásit na odkazu níže, další informace najdete na přiloženém letáčku.  

Šesťáci vyjeli do Slunečného údolí

Šesťáci vyjeli do Slunečného údolí

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. září v 20:17

V pondělí 18. 9. vyjeli šesťáci se svými třídními do rekreačního areálu Garnataurus u Sázavy. A opravdu je tentokrát čekalo Slunečné údolí. Počasí vyšlo na jedničku a program byl také super. Dokonce jsme mohli procvičit angličtinu, protože část personálu zde jsou cizinci. Vyzkoušeli jsme vysoká i nízká lana, zahráli si spoustu her, společně jsme tvořili a sportovali, utužovali vzájemné vztahy.  Spokojeni jsme se ve středu vraceli domů a těšíme se na příště!      

Starý papír v letošním roce sbírat nebudeme

Starý papír v letošním roce sbírat nebudeme

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. září v 20:00

Protože výkupní cena starého papíru opět klesla a byl by problém naše velké nasbírané množství odvézt a udat, nebudeme v tomto školním roce organizovat celoškolní sběr a rok si odpočineme. Nicméně ve škole určitě budeme třídit dál, sběrné nádoby jsou umístěné ve všech třech patrech.      

Slavnostní zahájení školního roku v I. D

Slavnostní zahájení školního roku v I. D

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 21:52

Děti a jejich rodiče v I. D přivítaly jejich třídní paní učitelka Martina Mrázková a paní vychovatelka Andrea Viktorová. Všechny nové prvňáčky přišla pozdravit také paní ředitelka školy Alena Kotrbová a paní místostarostka Města Kutná Hora Kateřina Špalková. Staršími kamarády budou v této třídě sedmáci z áčka. Přejeme dětem hodně radosti ze školní práce, paní učitelka pro to, aby se jim ve škole líbilo, udělá maximum!     

Ředitelské volno v pátek 29.9.

Ředitelské volno v pátek 29.9.

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. září v 13:45

Vážení rodiče, milí žáci, v souladu s § 24, odst. 2., zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitelka školy z provozních důvodů na pátek 29. 9. 2023 ředitelské volno. V případě dostatečného počtu zájemců (minimálně 5) bude v provozu školní družina, školní jídelna tento den nevaří. Děkujeme za pochopení. 

 

Rozmístění učeben v novém školním roce

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. srpna v 19:07

Vážení rodiče, milí školáci, jako každý rok i letos se mění kmenové učebny některých tříd. Vše jsme si vysvětlili na konci školního roku, pro jistotu plán přikládáme.  

Přivítali jsme nové prvňáčky - I. A

Přivítali jsme nové prvňáčky - I. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 20:02

Pondělí 4. 9. bylo zvlášť důležitým dnem pro nové žáčky - prvňáčky. V naší I. A jich poprvé zasedlo do lavic dvacet, jejich třídní paní učitelkou bude Marcela Chroustovská a ve školní družince se o ně bude starat paní vychovatelka Monika Němečková. Obě se dětem věnovaly hned první školní den, kdy je přišli podpořit i jejich rodiče a prarodiče - zítra už to malí školáci určitě zvládnou sami. Těšit se můžou mimo jiné i na svoje budoucí velké kamarády - jejich patrony bude třída VIII. A. Tak hodně úspěchů a samé jedničky přejeme!   

Přijmeme školního psychologa

Přijmeme školního psychologa

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:12

Od září 2023 přijmeme na půl úvazku i více školního psychologa. Pokud máte o tuto pracovní pozici zájem, prosím kontaktujte nás na emailu nedvedova@zszizkov.cz nebo na telefonním čísle 724 266 210. 

Přespolní běh - postup do kraje pro dvě naše družstva

Přespolní běh - postup do kraje pro dvě naše družstva

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. září v 20:42

Atletické soutěže pokračovaly ve čtvrtek 21. 9. přespolním během.  Družstva mladších žáků (V.Horčička, S.Chlubna, V. Málek, D.Ochkus a A.Hubal) a starších dívek (A.Chocholová, J.Trešlová, N.Pelikánová, A.Hulínská a K.Soukupová) ve svých kategoriích zvítězila a vybojovala tak postup do krajského kola, které se bude konat v Mladé Boleslavi. Mladším dívkám patřilo místo třetí. Gratulujeme a  přejeme hodně štěstí v kraji !   

První školní den v I. C

První školní den v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 21:13

Paní učitelka Radka Krejdlová přivítala ve své třídě I. C v pondělí 4. září 23 nových žáčků a jejich rodiče a prarodiče. Protože tuto třídu budou navštěvovat tři ukrajinské školačky, některé dny je bude podporovat při práci  ukrajinská slečna asistentka Katarina Pavlenko, která se představila dětem i rodičům hned první školní den. Ve školní družině najdete tyto prvňáčky v oddělení Kačenek, pečovat o ně bude paní vychovatelka Lenka Tyrnerová. I do céčka budou chodit starší školáci, budou to osmáci z céčka. Přejeme novým prvňáčkům  stále takový krásný úsměv na tváři, jako měli první školní den!   

Projekt Spolu ve škole si užili páťáci

Projekt Spolu ve škole si užili páťáci

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. září v 19:49

Hned na samý začátek nového školního roku tradičně zařazujeme v pátém ročníku projekt s názvem Spolu ve škole. Je založený na metodách zážitkové pedagogiky a osobnostní a sociální výchovy, zaměřený na bližší seznámení s novými třídními učiteli a prohlubuje vzájemnou spolupráci a komunikaci. No a že si při něm vždy užijeme spoustu legrace, to už je taková třešnička na dortu...     

Pozvánka na Festival sportu

Pozvánka na Festival sportu

Jana Nedvědová

Vloženo: 12. září v 8:20

Vážení rodiče, milí žáci, přijměte prosím pozvání Města Kutná Hora a sportovních oddílů do sportovního areálu Klimeška, kde se koná tento víkend Festival sportu. V pátek 15. 9. je akce určená pro žáky základních škol - účastní naši druháčci, v sobotu 16. 9. od 13,00 hodin pro veřejnost. Součástí akce je vyhlášení Sportovních srdcí - ocenění dětských sportovců, kam jsme dva naše zástupce nominovali. Bližší informace najdete na přiloženém letáčku.  

Pestrý začátek školního roku u druháčků v áčku

Pestrý začátek školního roku u druháčků v áčku

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 16:55

Druháci z áčka měli opravdu pestrý začátek školního roku. Zahájili plavecký výcvik, zúčastnili se sportovního dopoledne na Klimešce, moc se těšili na další setkávání s trenéry a ve středu 19. září se konečně dočkali. Také si zahráli spoustu her ve třídě,  potkali se se svými deváťáky a společně ztvrdili spolupráci i na letošní školní rok. Nasmáli  se při tancování s Bee Boty,  opakovali  a nově se naučili  abecedu. Mgr. Zuzana Králiková 

Patronát II. A a IX. A

Patronát II. A a IX. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. září v 19:49

V pondělí 18. 9. se sešli deváťáci z áčka s druháčky, aby zpečetili svoji spolupráci a kamarádství i tento školní rok. Otiskli si společně dlaně na zeď. Druháčci se postarali o materiál a deváťáci se velice pěkně svých druháčků ujali, poradili, nabarvili, vysadili..... Těšíme se na nacvičování akademie a RUKU NA TO. Mgr. Zuzana Králiková 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání