TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Děti z III. B si vyšláply na vlastivědnou vycházku po Kutné Hoře

Děti z III. B si vyšláply na vlastivědnou vycházku po Kutné Hoře

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 12:22

Třeťáci se v předmětu Člověk a jeho svět učili orientovat v plánku a mapě Kutné Hory. Zopakovali si názvy nejvýznamnějších kutnohorských památek, náměstí a ulic.  V mapě z roku 2000 si mohli všimnout, kolik míst změnilo za uplynulých 20 let svoji podobu - vinice u Barbory, kaple Božího těla s vyhlídkou, zahrady GASK, dům na Anenském náměstí nebo nové kruhové objezdy... Pak si každý zkusil nakreslit plánek ulice, v níž bydlí. Prohlížení různých donesených map a plánků následně využili při vycházce zajímavými křivolakými středověkými uličkami. Kutná Hora je nádherná a třeťáčci se těší, až se třeba s družinou půjdou podívat i do nově zrekonstruovaného parku pod Vlašským dvorem. 

 

Pasování na čtenáře - II. C

Pasování na čtenáře - II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 11:34

Do třetice pasování na čtenáře - naši šikovní školáci z céčka. I je přišli podpořit rodiče a prarodiče a na památku si udělali všichni společně krásnou fotografii.  

Pasování na čtenáře - II. B

Pasování na čtenáře - II. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 11:29

Velkými čtenáři we staly také děti ze II. B - i ony si užily slavnostní obřad pasování v kostele svatého Jana Nepomuckého. 

Pasování na čtenáře - II. A

Pasování na čtenáře - II. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. září v 11:26

V pondělí 21.9. měly děti ze II.A velký den. V kostele sv. Jana Nepomuckého byly pasovány na čtenáře. Při tomto slavnostním okamžiku měly s sebou své rodiče a prarodiče, kteří je podporovali a učili během distanční výuky  a mají na jejich pěkném vztahu ke knížkám ohromný podíl. Velké poděkování patří i našim milým knihovnicím, které tuto krásnou a všechny předchozí akce pro děti připravily.

Návod na přihlášení do Edupage

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. září v 19:01

Vážení rodiče, následující dokument vám usnadní přístup do nové školní komunikační aplikace. Pokud by vám něco nebylo jasné, kontaktujte prosím paní zástupkyni Skalákovou. 

Prvňáčci a druháčci měli běžeckou premiéru

Prvňáčci a druháčci měli běžeckou premiéru

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. září v 12:28

Naši nejmenší školáci, prvňáčci a druháčci, se účastnili T-Mobile Olympijského běhu poprvé. A vedli si výborně. Sokolák obkroužili jen jednou, pro mnohé děti to byla ale spíš jen rozcvička, moc rády by běžely ještě dál., dobíhaly s úsměvem na tváři, byla radost na ně pohledět. Dětem přejeme, aby s chutí a radostí běhaly vždy, když budou mít chuť, čas a příležitost a těšíme se už teď na další ročník!     

Zúčastnili jsme se T-Mobile Olympijského běhu - 3. a 4. ročník

Zúčastnili jsme se T-Mobile Olympijského běhu - 3. a 4. ročník

Jana Nedvědová

Vloženo: 16. září v 12:08

Na středu 16.9. byl přeložený T-Mobile Olympujský běh, kterého se podle údajů organizátorů účastní 304 škol, běží se závody dospělých v mnoha městech, plní se individuální výzvy... Součástí této běžecké akce, která má krásné heslo - různí běžci,, různá místa, jedna myšlenka -  se staly i naše děti od 1. do 4. ročníku, které se proběhly na Sokoláku. Třeťáci a čtvrťáci už věděli, do čeho jdou - běh absolvovali již v minulém ročníku. Sokolák obkroužili dvakrát, někteří by ještě rádi pokračovali, pro některé to byl veliký výkon. Ale co bylo důležité - většina běžela s chutí a radostí. Děti odcházely s tím, že příštího ročníku se zase moc rády zúčastní.     

Nábor nových posil do oddílu florbalu

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. září v 20:31

Vážení rodiče, na žádost oddílu florbalu zveřejňujeme informační leták s podrobnostmi, kdy a kde se můžete zúčastnit náboru dětí, pokud máte o tento sport zájem...   

Druháčci zahájili plavecký výcvik

Druháčci zahájili plavecký výcvik

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. září v 11:35

Druháčci a třída III. A zahájili hned od počátku školního roku plavecký výcvik. Někteří už jsou zdatní plavci a jen se budou zdokonalovat, jiní si ve vodním prostředí úplně jistí nejsou a výcvik podpoří jejich základní plavecké dovednosti. Všem jim přejeme, ať se jim plave hezky, nemají žádné obavy z vody a naučí se toho co nejvíc!   

Od pátku 18.9. povinné nošení roušek i během výuky pro žáky 2. stupně

Jana Nedvědová

Vloženo: 9. září v 14:14

Vážení rodiče, milí žáci, od pátku 18.9. se rozšiřuje povinnost nošení roušky ve škole i během výuky. Toto opatření platí pro žáky 2. stupně, to znamená 6. - 9.ročník.  Prosíme vybavte děti rouškami. Děkujeme. 

Spolu ve škole - V. B

Spolu ve škole - V. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. září v 19:21

Projekt Spolu ve škole absolvovala v pátek 4. 9. také třída V. B, protože i jim se změnila třídní paní učitelka. Některé z aktivit, které byly na programu, zachycuje následující fotodokumentace.    

Třeťáci ve Zbraslavicích

Třeťáci ve Zbraslavicích

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. září v 18:59

I čerství třeťáci museli vyměnit naplánovaný pobyt v přírodě v červnu za začátek školního roku a do Zbraslavic vycestovali v pondělí 31.8. Užili si společné chvíle mimo školní lavice, zahráli si spoustu her, sportovali, vyšlápli si na výlet i na exkurzi na letiště ve Zbraslavicích. Teď už jsou zase zpátky ve škole a s chutí se pustili do plnění školních povinností...  

Spolu ve škole - V. A

Spolu ve škole - V. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. září v 8:43

V pátek 4.9. strávili páťáci dopoledne se svojí novou třídní paní učitelkou. Projekt Spolu ve škole, který absolvovali, je zaměřený na bližší seznámení dětí s novými třídními učiteli.  Děti procházejí kolektivními i individuálníi aktivitami zážitkové pedagogiky, zaměřenými právě na bližší vzájemné poznání, společně vytvořily i pravidla své třídy pro čas, který spolu tráví ve škole.     

Zbraslavické rekreační středisko ožilo Žižkováky - IV. D

Zbraslavické rekreační středisko ožilo Žižkováky - IV. D

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 22:59

Rekreační středisko ve Zbraslavicích jsme v samém závěru prázdnin téměř naplnili - celkem v něm pobývalo osm našich tříd. Všechny tyto třídy musely své pobyty naplánované původně na závěr školního roku na červen z důvodu koronavirových opatření přeložit a uskutečnily je právě naopak na začátku roku nového. A všichni byli moc spokojení. Čtvrťákům se podařilo užít si mezi kapkami deště celý program, včetně výšlapu k Vidláku a výletu na letiště.   

IV. A ve Zbraslavicích

IV. A ve Zbraslavicích

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 22:25

Ve Zbraslavicích pobývaly se svojí paní učitelkou a asistentkou také děti ze IV. A. Pro děti byl přpravený zajímavý a pestrý program, který sice v úterý občas rušil déšť, ale děti si nenechaly dobrou náladu ničím zkazit. Maminky je do deště totiž dobře vybavily...  

Třídy VII.D a IX.B sportovaly ve Zbraslavicích

Třídy VII.D a IX.B sportovaly ve Zbraslavicích

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 22:04

Do rekreačního střediska do Zbraslavic se v termínu od pondělí 31.8. do středy  2.9. vypravili také naši starší žáci ze  VII.D a IX.B. Jeli si hlavně zasportovat a užít mírně adrenalinové aktivity - lanový park, horolezeckou stěnu, paintball. Vyšlápli si také na výlet na Vidlák. Do školy dorazili poprvé až ve čtvrtek 3.9 a vůbec nelitovali smiley 

Páťáci se seznámili s novou třídní paní učitelkou

Páťáci se seznámili s novou třídní paní učitelkou

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. září v 21:43

O den dřív, už v pondělí 31.8., se opět sešli po dlouhé době páťáci z céčka, ale ne ve škole, nýbrž ráno u autobusu - odjížděli totiž do rekreačního střediska U Starého rybníka ve Zbraslavicích. Pobyt byl přeložený z června, kdy se nemohl uskutečnit kvůli uzavření škol. Dětem se mezitím změnila třídní paní učitelka a tak společně prožité tři dny byly výborná příležitost pro vzájemné seznámení mimo školní lavice. Z fotodokumentace je vidět, že si děti i přes mírně nepříznivé počasí pobyt moc užily... 

Nový informační a komunikační systém školy

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. září v 12:41

Vážení rodiče, milí žáci, možná jste již zaznamenali, že od letošního školního roku přecházíme na nový systém - EduPage. Vstupní hesla dostanou rodiče na emaily, které poskytnou třídním vyučujícím na třídních schůzkách, případně jinou cestou, žáci je obdrží postupně během hodin informatiky nebo třídnických hodin. Manuály a videonávody pro práci s EduPage budou zveřejněny na webových stránkách školy. V případě nejasností se obraťte na zástupce ředitele Mgr. Irenu Skalákovou. Než dojde k úplnému přesunu do EduPage, komunikujte prosím s vyučujícími přes google účty, uvedené na webových stránkách školy nebo telefonicky. Prosíme vás o trpělivost než dosáhneme plného fungování nového systému.    

Přivítali jsme nové žáčky

Přivítali jsme nové žáčky

Jana Nedvědová

Vloženo: 1. září v 20:28

V úterý 1. 9. jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Poprvé v lavicích naší školy usedlo 72 nových žáčků - prvńáčků. Věříme, že se jim bude ve škole líbit, do práce se pustí s chutí a radostí, najdou si nové kamarády, poznají spoustu nového. Paní učitelky se na děti už moc těšily a udělají maximum proto, aby se  děti cítily ve škole bezpečně a spokojeně a chodily do ní s chutí a rády. 

Milí rodiče, vám přejeme hodně radosti z dítek a děkujeme za podporu, kterou jim při plnění školních povinností doma poskytnete - mnozí ji určitě z počátku budou potřebovat.   

Máme tu první měsíc školního roku - září...

Máme tu první měsíc školního roku - září...

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. srpna v 20:13

Všichni se po dlouhé době už určitě těšíme do školy.  Držte nám palce, ať se nám vyhnou případná opatření a karanténa a můžeme se každý den v plném počtu scházet a společně pracovat. Na náledujících řádcích najdete stručný program na měsíc září...   

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání